Курорти без росіян. Де українцям відпочити влітку 2023 року без туристів із РФ

Попри війну українські діти потребують оздоровлення та морського відпочинку. При цьому при виборі закордонного курорту залишається запит на відсутність росіян.

Багато країн заборонили в'їзд російським туристам, але це не стосується більшості пляжних напрямків. TRAVEL РБК-Україна розповідає, на яких курортах шанси зустріти громадян країни-агресора влітку 2023 року зведені до мінімуму.


Єгипет – де в готелях лише європейці


Цього року відпочинок у Єгипті російські туроператори планують пропонувати російським туристам як альтернативу Туреччині, де ціни зростатимуть. Планується запустити нові рейси до Шарм-ель-Шейху та Хургади.

Однак поки що, за інформацією Cairo24, на двох курортах практично немає росіян – це Хургада та Марса-Алам. Їхнє місце зайняли туристи з Польщі та Німеччини. Зазначалося, що лише 7 травня міжнародний аеропорт Марса-Алам прийняв близько 4000 туристів на 24 європейських рейсах. Це були переважно літаки з Польщі (6), Чехії (50), Італії (6), Німеччини (3), Швейцарії (1) та Бельгії (1).

До речі, до війни курорт Марса-Алам був одним із найпопулярніших серед українців – багато в чому завдяки відсутності росіян.


Туреччина – на якому узбережжі рідше чути російську мову


Сподіватися знайти у Туреччині місце, де взагалі немає росіян, не варто. Ця країна докладає зусиль, щоб налагодити чартерні рейси з Росії на свої курорти. Найпопулярніші у туристів із РФ залишаються курорти на середземноморському узбережжі провінції Анталія. При цьому традиційно курорти на Егейському узбережжі менш привабливі для росіян – вода в цій частині моря прохолодніша, дно кам'янисте, а спокійна атмосфера та мальовничі бухти приваблюють переважно європейців. І ціни в готелях у 1,5-2 рази вищі, ніж в Анталії. Проте влітку 2023 року з Росії плануються чартери та до цієї курортної частини Туреччини.

Російські туристичні ресурси радять курорти, на яких переважно відпочивають європейці, співробітники розмовляють англійською чи німецькою, і де громадяни РФ можуть відпочити від спілкування із земляками та поринути в інше мовне середовище:

  • Сіде, Чешме та Кушадаси обирають англійці та німці;
  • Кемер – голландці, італійці та німці;
  • Мармаріс та Олюденіз – англійці.

До речі, деякі мережі готелів минулого року вирішили відмовитись від російських туристів, орієнтуючись на запит від європейських клієнтів не перетинатися з громадянами РФ на відпочинку.


У яких країнах можна відпочити на морі без росіян


Хоча 9 країн Європи заборонили в'їзд російським туристам, багато пляжних напрямків залишаються доступними для громадян РФ і активно видають їм шенгенські візи – наприклад, Іспанія та Греція. Однак у ті країни, в які продають тури, летіти вийде лише з пересадками. Наприклад, на Кіпр – через Сербію чи ОАЕ, до Чорногорії – через Туреччину.

Багато європейських країн ускладнили видачу віз росіянам. Наприклад, Мальта та Іспанія вимагають іноземну страховку.

Також для росіян залишаються недоступними прямі рейси за океан – до Домінікани та Мексики. Туди туристи зможуть потрапити регулярними рейсами з багатьма пересадками, що на тлі авіаперельотів на Мальдіви та Таїланд привабить небагатьох.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Заборона на авіапольоти до 2029 року: "Украерорух" прокоментував прогноз Eurocontrol


23.05.2023 11490 1
Коментарі (1)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

531
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1450
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3033
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2076 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4147
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5925

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

380

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

396

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

394

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

521
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

831
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

796
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1082
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

523
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2389
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

837
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1157
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34117 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

380
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

717 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

913
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

684