Літо кличе на моря: де цьогоріч відпочити прикарпатцям

Туреччина, Єгипет, Болгарія, Чорногорія, Таїланд чи навіть Шрі-Ланка. Такі вже звичні місця для відпочинку закордоном для українського туриста.

Напередодні початку активного літнього сезону відпусток ми вирішили поцікавитися у фахівців, куди ж цього річ прикарпатці бронюють квитки, які обирають країни та готелі та й загалом про те, як найкраще спланувати відпочинок.

У розмові із директором агентства "Tourprofi" Олесею Перегінець про особливості туристичного сезону, відпочинок  в "несезон", ризики, бюджет та як краще спланувати свою подорож.


Олесю, які особливості цьогорічного туристичного сезону? Чим він відрізняється від сезону 2018 року?

Минулорічний туристичний сезон був перенасичений форс-мажорами, неприємними ситуаціями з переносами, затримками та скасуваннями рейсів, овербукінгами в готелях (коли при поселенні виясняється, що вільних номерів нема і туристів переселяють в інший готель).

Цього року ситуація дещо краща, хоча "косяки" трапляються. З позитивного - постійно збільшується польотна програма, в тому числі з регіонів, додаються нові цікаві напрямки.

У яку пору і де краще відпочивати?

Останнім часом змилася чітка сезонність, тому що багато туристів обирають відпочинок в "несезон". Це зумовлено низькими цінами і малою кількість туристів. До прикладу, в Туреччині та на Кіпрі море у квітні ще не придатне для купання, але пропоновані туроператорами рейси гарно заповнюються за рахунок любителів спокійного чи екскурсійного відпочинку.

Які напрямки користуються зараз найбільшою популярністю серед прикарпатців?

Якщо говорити про літо і сімейний відпочинок з дітьми, то Туреччина беззаперечний лідер продажів. Найкомфортніше з другої половини травня до початку жовтня. Цей напрям обирають поціновувачі хорошого обслуговування та харчування.

Єгипет спекотний, хоча за рахунок сухого повітря переноситься нормально. Тим не менше, вільних місць на рейси практично немає.

Бажаючим відвідати Єгипет влітку рекомендуємо обирати червень та готелі Хургади – там морський бриз, чудові піщані пляжі і великі готельні аквапарки компенсують спеку.

Хто полюбляє живописні зелені краєвиди, розмірений відпочинок, не прив’язаний до системи «все включено», та не обмежений закритою територією готелю – обирає зі Львова авіатури в Чорногорію та Хорватію.Проживання в основному в апартаментах. Адріатичне море прохолодніше, тому оптимально сюди планувати подорож на липень-серпень. Материкова Греція та острів Крит теж доступні зі Львова. Там туристів очікує грецька гостинність, смачна місцева кухня та будь-який формат - апартаменти без харчування, вілли , чи готелі на системі «все включено».   

Які новинки цього року можете запропонувати туристам?

Цього року маємо можливість літати в Туніс зі Львова, протягом всього літа погода сприяє пляжному відпочинку. Концепція відпочинку така ж, як у Єгипті.

Ще одна новинка звідси ж – екзотичний Занзібар. В літні місяці у них "зима", температура повітря опускається до комфортних нам 26 градусів .

З Києва додався грецький півострів Пелопонес. Більш доступним став відпочинок у Європі –  узбережжя та острови Італії та Іспанії. Мова про Тенерифе, Майорку, Сицилію .

Також з’явилось багато комбінованих турів, які включають кілька днів відпочинку на пляжі плюс кілька днів – екскурсійна програма.

А як із цінами?

Якщо порівнювати бюджети, то найбільш економно подорожувати автобусом до Болгарії. Чи власним авто - Болгарія, Греція, Албанія, Хорватія, Чорногорія, Італія. З авіатурів на першому місці Єгипет, далі Туніс, Туреччина (цього року ціни в євро), Кіпр, Греція, дорожче – Європа. Пік цін приходиться на липень-серпень, тому при плануванні відпустки раджу звернути увагу на травень-червень та вересень.

Чи варто їхати відпочивати за «гарячими путівками»? Чи завжди ціна відповідає якості?

«Гаряча» путівка буває тільки за 1-3 дні до вильоту.  Завжди про це говорю своїм клієнтам. І якщо на рейсі залишились вільні місця, то туроператору вигідніше продати оплачений номер в готелі та місця в літаку нижче собівартості, ніж не продати їх взагалі.

У високий сезон можна полювати на гаряче, якщо туристів 1-2, і не дуже вибагливі, але якщо це сім’я з дітьми, то мала ймовірність впіймати на бажані дати потрібну кількість місць у літаку та номер в хорошому готелі. Більшість готелів з високими рейтингами заповнюються на 100% завчасно.

Останніми роками популярності набуває відпочинок в екзотичних країнах. Що тут обирають прикарпатці?

Більшість екзотичних напрямків актуальні з середини осені до середини весни. Ми відправляли туристів в ОАЕ, Таїланд, Шрі-Ланку, Занзібар, острів Хайнань.

А наскільки доступним є відпочинок тут?

Не так вже все і дорого. Скажімо, ціни на Китай стартували від 900 у.о. на 8 ночей для двох туристів. Включені були сніданки.

Занзібар, Індія, Шрі-Ланка, Таїланд можна було організувати від 1500 у.о. на 10 днів для двох. Також тільки зі сніданками.

ОАЕ - від 700 у.о. на 5 ночей з розрахунку на двох туристів.

Тобто, географічно дальші пляжі стають все доступнішими для наших туристів. І це факт.

Якими є найпопулярніші туристичні маршрути у Європу серед прикарпатців?

Цілорічно є попит на автобусні тури вихідного дня типу Варшава-Краків, Будапешт, Прага-Відень. Романтики обирають Париж, Венецію. З дітьми подорожують до парків розваг – Діснейленд, Леголенд. Навесні популярний напрям Нідерланди, взимку – лижні тури з відвіданням тер малів, влітку – з кількаденним відпочинком на морі. Перевага автобусних турів – можливість швидко і бюджетно відвідати кілька країн.

Що порадите туристам з дітьми? Які краще обрати країни, перельоти?

Сім’ї з маленькими дітьми надають перевагу Туреччині (зі Львова та Чернівців) та Єгипту (зі Львова , Вінниці та Рівного) за системою харчування «все включено». Тут обладнані всім необхідним пляжі, басейни з гірками для різновікових категорій, активна анімація, яскраві вечірні шоу, цікаві екскурсійні програми.

Також наші люди часто бронюють готелі Болгарії та Греції під власний доїзд.

Як краще спланувати відпочинок на морі: скористатися послугами туристичних фірм, чи самому забронювати на доступних інтернет-ресурсах номер у готелі і знайти дешеві квитки на літак?

Обидва варіанти мають свої переваги та недоліки. При самостійному плануванні подорожі потрібно присвятити час для складання маршруту, пошуку транспорту і житла, вивчення особливостей курорту, придбати медичну страхівку і документи для перетину кордону на авто, і головне взяти всю відповідальність за ризики на себе (до прикладу, авіаквитки при потребі далеко не завжди можна здати чи змінити дату вильоту). Зате туристи отримують повну свободу вибору і можливість вносити корективи в процесі подорожі.

А туроператори формують пакетні тури, куди входять регіональний трансфер, переліт, страхівки медична та від невиїзду і затримки вильоту, трансфер до готелю з обраним типом харчування, супровід гіда, можлива безкоштовна екскурсія.

Часто пакетний тур виходить дешевше, ніж бронювати все окремо.


Розмовляла Марія Лутчин


28.05.2019 Марія Лутчин 6668 1
Коментарі (1)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

555
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1490
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3054
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2086 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4178
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5942

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

411

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

411

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

402

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

849
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

812
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1094
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

543
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2405
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

847
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1171
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34128 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

395
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

734 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

924
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

697