Любити Серцем

 

Ілюзії поглиблюються в своїй непрогресії. Соромно свідомо декларувати для себе певні метастази інволюційного гниття. З одного боку можна приймати засадничу позитивну хвилю в моментах боротьби із певним паразитарним нашестям, люди живуть довше внаслідок певного обмеження, однак їх косить онкогенетичне нашестя, яке є простим блудом окремих клітин, про це впевнено говорить нам постнаукка через окремих агентів. Мені взагалі здається онкогенеза простим скупченням декількох вірусних прогресій в одній точці- й лікарі знають про це, як і військові, лишень ніхто про це не говорить. Не говорять, бо безсилля є тотальним. А для чого говорити про речі / Мамардашвілі/, які є знову ж таки привидами старих столітніх епох. Знання є свідомлення свого ж таки незнання, а будь-яка альтернативна доктринарія потребує часового про-ростання й суцільного засіювання. 
Конвертація культур, єднання логосів, йокуменічні потойбіччя- все є пост-модерною забавкою, найголовнішим й найскладнішим виявляється страх: його варто перебороти. Перебороти страх -це щось більш важливе за міжгалактичну порожнечу. В Солярісі Тарковського просто розкладено будь-яку наукову місіонерію в космос чи на днище океану: людина всеодно боїться, навіть отримавши статус напівбога. Насправді все геніальне просте, й нам про це неодноразово розповідали. А Ейнштейн найбільше захоплювався Достоєвським: магом усіх характерів й страхів. Як і Гоголем. Росіяні продовжують приписувати Гоголя до себе, до своєї духовної й культурної парадигми. Але це наш, український геній, навіть більше- геній усіх часів та епох. Хоча й це деконструюється й призабудеться- головне , побільше могильник й побільше сопухів. Потім пригадають Гончара чи Загребельного в аспектах військових векторів, а еволюційного про-сування не буде. Буде десь в аспектах феєрій й містерій, містерій контенту та його здичалення/Тофлер/, всеодно результат не буде довгоочікуваним: жодного прогресу в сфері по-долання страхів.
Чому так доглядають за тваринами: годують , вигулюють, миють- щоб потім феєрично забити й з'їсти. Так, звучить парадигмально, але правдиво.
Так і людство так виполокують в комфорті й моментах феєрій та сором'язливої безвідповідальності- так, щоб потім забити й знищити. Хтось чи щось відоме добре чи невідоме, бажає нашого фіаско й програшів.
Навіть магія медія ресурсів й телебачення приситнена запаморочними серіалами та сагами, де в самий відповідальний момент вмикається реклама якогось суто побутового мотлоху й шміру/ могли б вмикнути хоча б раз сонату Моцарта й краєвиди Семірадського, навіть Брюновського для розмаїття/: нас готують до нечуттєвості, атрофують залози чуттєвого сприйняття й розуміння. Щоб , коли нас будуть страчувати агенти банкірів - ми не будемо плакати й просити помилування: бо королів та царів в шаблонному розумінні вже не буде: буде Центральний дрон й система контролю відцифрована.
Незнання, нечуттєвість й конвертація аморальностей- це сигнали нищення людства. Тому вертаємося до сили аскези й знання. До віри й милосердя.
Нещодавно думав про майянські страти на храмах- це так вони збагачували грунти: для кращого врожаю.
А Маркс, Велика Борода, прийшов до нас із кабали, навіть мав свого гуру-вчителя кабаліста.
Тому головне - це вірити серцем. Серце - єдиний правдивий орган: не атрофуйте його соціяльними примхами й комфортами.
Щасти


09.07.2016 Роман Бончук 2247 0
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5932

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

386

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1087
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

727 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690