МАФ — зло чи добро: чи доцільно забороняти роботу малого бізнесу під час війни

фото: ілюстративне


В умовах повномасштабної війни ринок праці в Україні, й на Прикарпатті зокрема, перебуває не в найкращому стані.

Мільйони українців через російську агресію втратили роботу. Чийсь бізнес повністю зруйнували російські окупанти, декому довелось тікати просто з-під обстрілів, залишивши роботу.

Зокрема, за оцінками Нацбанку, рівень безробіття в Україні сягнув 35%. Очевидно, що частина тимчасово безробітних знайдуть нову роботу, або за кордоном, або на Заході Україні. Відтак, сьогодні для підтримки економіки важливо не лише зберігати робочі місця, а й створювати нові.

Для цього, зокрема, необхідно всіляко підтримувати роботу малого підприємництва.

Невеличкі кіоски, які облаштовують підприємці, переважно називають МАФами. Сьогодні ці споруди є непоганим тимчасовим стартом для підприємців-початківців та дають можливість створити додаткові робочі місця.

Однак, є й негативні аспекти роботи таких елементів благоустрою, а тому — боротьба навколо встановлення та знесення МАФів не припиняється. 

Під час війни найважливіша функція МАФів — це забезпечувати доступність придбання продуктів першої потреби та працювати легально. Тим часом тимчасові споруди для малого бізнесу — це можливість заробляти гроші та створювати робочі місця.

Необхідно враховувати, що в разі повної заборони МАФів сотні тисяч українців, які працюють у цих тимчасових спорудах, втратять єдиний дохід під час війни.

Саме тому сьогодні важливо привести роботу МАФів до ладу: створити комплексну схему розташування тимчасових споруд та змусити власників МАФів не порушувати правил благоустрою. Так, МАФи повинні розташовуватись у відповідних місцях, де вони не заважають руху пішоходів та не обмежують видимість для проїзду автомобілям. 

Крім того, ключовим моментом у роботі МАфів має бути якісний сервіс та відповідність товару, який там продають, усім санітарним нормам, адже лише у такому випадку покупці можуть отримати товар чи послугу у зручному для них місці.

Задля ефективного функціонування МАФів влада має створити всі умови для того, щоб підприємці нормально працювали, а підприємці мають чесно сплачувати податки.

Думки українців стосовно функціонування МАФів розділились. Здебільшого їх вважають непоганим засобом для заробітку підприємців, але наголошують, що необхідно встановлювати їх так, аби вони не спотворювали місто.

Тобто, МАФ складно окреслити як "добро" чи "зло". Дотримуючись серединки, зокрема не встановлюючи їх бездумно на кожен вільний клаптик та працюючи легально, ці споруди для здійснення підприємницької діяльності є цілком доцільні. 

Бізнес, як великий, так і малий, — це рушій економіки, а для підтримки України та наближення перемоги вкрай важливо працювати в тилу, який забезпечує, зокрема, матеріальні потреби фронту.

Тому задля наближення перемоги на своєму фронті влада та підприємці мають діяти за принципом взаємної поваги, розвитку інфраструктури в інтересах всіх громадян.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Змінилась мотивація. Як війна вплинула на бізнес Івано-Франківщини

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


24.10.2022 2186
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

550
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1479
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3052
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2085 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4163
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5939

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

406

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

409

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

401

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

844
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

805
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1091
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

538
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2403
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

844
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1168
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34125 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

392
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

731 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

921
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

695