Макс Поляков підтвердив готовність місячного посадкового модуля Blue Ghost

Мунлендер Blue Ghost від Firefly Aerospace на крок наблизився до Місяця: вдало пройшов технічний огляд від NASA.

Компанія українського бізнесмена Макса Полякова Firefly Aerospace вдало пройшла етап критичного огляду конструкції посадкового модуля Blue Ghost від NASA. Проходження цього етапу дозволяє розпочати будівництво модуля Blue Ghost, який має приземлитися у місячному басейні Mare Crisium у вересні 2023 року. Запуск Blue Ghost стане лише першим із багатьох наступних, запланованих у місії.

Як раніше вже повідомлялося ЗМІ, у листопаді 2018 року космічне агентство NASA опублікувало список 9 американських компаній, з якими співпрацюватиме над відправкою апаратів для освоєння Місяця. До списку обраних увійшла і Firefly Aerospace. Вона забезпечує кращу в галузі доступність, зручність та надійність ракет-носіїв, космічних апаратів та пов’язаних з ними послуг. Ракети-носії пропонують рішення для запуску на навколоземну орбіту до десяти метричних тонн корисного навантаження за найнижчою ціною за кг навантаження у класі малих запусків.

Firefly Aerospace Максима Полякова на початку 2021 року підписала контракт з NASA на $93 млн на доставку космічних вантажів. А вже цього тижня космічна агенція підтвердила готовність місячного посадкового модуля Blue Ghost стартувати відповідно до графіка місячної місії Artemis. Завершення критичного огляду конструкції мунлендера — важлива ​​віха у роботі, адже він має приземлитися у місячному басейні Mare Crisium («Море Криз» — утворення місячного рельєфу на видимому боці Місяця) у вересні 2023 року із десятьма вантажами NASA в рамках підписаного контракту на комерційні послуги з надання місячного корисного навантаження (CLPS). Посадковий модуль також доставить на поверхню Місяця кілька комерційних вантажів. Місія Blue Ghost 2023 стане першою з щорічних місій Firefly на поверхню Місяця, а проходження критичного етапу — ще один вагомий внесок у здійснення планів компанії.

«Ця подія — ще один крок у жорсткому графіку, а його виконання демонструє здатність нашої команди по створенню космічних кораблів послідовно виконувати складну та неймовірну роботу. Зазначена місія є першою з низки запланованих, націлених на обслуговування та доставку корисних вантажів до цис-місячного простору. Масштабна робота є вагомою ланкою у механізмі створення місячної економіки, і для нас велика честь продемонструвати здатність виконувати ці послуги на замовлення NASA та наших комерційних клієнтів», — заявив генеральний директор Firefly Том Маркусік.

Макс Поляков більш детально пояснив яке завдання має виконати  Blue Ghost.

Blue Ghost буде використовувати різні корисні вантажі під час транзиту Місяцем і орбітою, а також на поверхні Місяця. Вантаж загальною вагою 94 кг буде містити експериментальне обладнання, в тому числі набір рефлекторів для точних вимірювань відстані до Місяця, стійку до сонячної радіації електроніку, пристрої для аналізу реголіту і структури мантії Місяця тощо. Ці корисні навантаження будуть досліджувати властивості реголіту регіону, геофізичні характеристики та взаємодію сонячного вітру з магнітним полем Землі. Також заплановано провести кілька демонстрацій ключових технологій, пов'язаних із навігацією та збиранням зразків ґрунту.

«Місія Blue Ghost відкриває для Firefly Aerospace нові можливості співпраці з NASA та іншими партнерами. Ми пишаємося високою оцінкою наших партнерів із NASA і раді, що можемо приєднатися до такої амбітної міжнародної програми як Artemis. Місяць — вкрай важливий для більш далеких місій людства. Він має стати своєрідною базою, фортом, де надалі вироблятимуться необхідні ресурси. У такому освоєнні Місяця бачимо одну зі стратегічних цілей компанії», — прокоментував подію Макс Поляков, співзасновник та основний інвестор Firefly.


01.12.2021 17056
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

531
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1450
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3032
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2076 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4147
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5925

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

380

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

396

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

394

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

521
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

831
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

796
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1082
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

523
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2388
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

837
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1157
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34117 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

380
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

717 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

913
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

684