«Ми не проти ребцентру, але проти забудови зеленої зони»: в Івано-Франківську обговорювали будівництво поблизу озера (ФОТО)

На площі перед входом у міську раду 5 вересня мешканці виступали за збереження вільного простору від забудови на міському озері Івано-Франківська та створення Парку ветеранів.

Про це з місця події повідомляє журналістка Фіртки.

Як зазначив організатор зборів Богдан Козак, громадськість вкрай турбує це питання.

«Як вам вже відомо, 18 та 27 серпня відбулися збори громадської ініціативи, де були присутні 300 мешканців Івано-Франківська та проголосували за збереження вільного простору від забудови на міському озері та створення Парку ветеранів.

Ми не проти реабілітаційних центрів, але проти забудови зеленої зони. У 2018 році міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків обіцяв, що на цій ділянці буде зелена зона, дитячий парк чи розваги», — зазначив Богдан Козак.

   читайте також: "Станемо на бік громади у разі житлової забудови": в Івано-Франківську презентували проєкт ребцентру поблизу міського озера (ФОТО)

За словами організаторів акції, активісти зібралися, аби висловити протест щодо забудови міського озера.

До зустрічі долучилися також й інші громадські організації, серед яких ГО «Народна рада Прикарпаття».

«Я хотів би нагадати, що це продовження історії, а не якийсь початок. У «Народної ради Прикарпаття» ще в 2017-2018 році щодо цієї ділянки були суперечки. Шукали документи, як все відбувалося, тому це — не нова історія. Тоді вдалося знайти компроміс.

У той час міський голова Івано-Франківська прийняв нашу пропозицію. І всі пам’ятають це. Я би хотів сказати, що в цій ситуації я бачу, що ми проходимо певний іспит. Як і місцеві жителі, так і місцева влада.

Тому що по генплану ця зона є зеленою. Звичайно, орендар має певні права», — каже Володимир Волосянко, представник ГО.

За словами Володимира Волосянка, поки ситуація «не зайшла в глухий кут», можна знайти компроміс.

«Наріжним каменем став реабілітаційний центр. Багато вже висловилося і депутатів, і членів громадськості, що є альтернативні місця. Тому дещо незрозуміло.

Ні в кого немає сумнівів, що військових ми й поважаємо, і піклуємося про них. Наприклад, наша організація з 2014 року волонтерить, постійно їздить на схід», — додає Володимир Волосянко.

Також громадський активіст запевнив, що в них вже є шлях вирішення цієї ситуації.

Представник громадської організації «Воїн України» Ростислав Гудзінський висловив свою думку щодо забудови міського озера.

«Ми порадилися зі своєю організацією та дійшли спільного висновку, що не підтримуємо будову реабілітаційного центру саме там.

І це не тому, що ми проти реабілітаційних центрів. Ми за те, щоб їх будували у зручних місцях, де лікарі можуть надавати допомогу військовим.

Є більше зручне місце для цього — вулиця Мазепи, Центральна міська лікарня. Тим паче, що є погодження з головним лікарем. Тарас Масляк каже, що на території лікарні можна побудувати прекрасний реабілітаційний центр не на 500 метрів, де людям не буде, де пройти».

До обговорення цієї теми долучилася і місцева мешканка Любов Ворощак. Жінка зазначила, що з величезною повагою ставиться до всіх воїнів та вдячна їм за захист Батьківщини.

«У мене загинув племінник, і для мене ця тема є дуже болючою. Я розумію і військових, яких треба підтримувати і яким потрібно допомогти.

Водночас потрібно почути й громаду. Я прожила все життя біля озера і це просто жах, що зараз там відбувається. Цю територію по частинах відривають. Це недопустимо, так немає бути», — зазначила Любов Ворощак.

На підтримку побудови реабілітаційного центру сьогодні виступив ветеран війни Микола Бітюк.

«Цю ідею про реабілітаційний центр ми розробляли не місяць та не два. Ми вже працюємо над цим півтора року. Тому чому кажуть, що ця ділянка на 75 відсотків буде комерційною? Ні. 25 % — це буде реабілітаційна зона, 25% — це складські приміщення, а 50% — це тільки комерція.

Але варто зазначити, для чого нам комерція. Для того, щоб ми самі могли утримувати центр та лікування людей. І хочемо, аби ви розуміли, що ми за зелену зону, але вона розділяється на дві ділянки. Там є міська територія, і є територія забудівника».

За словами Миколи Бітюка, із забудівником узгодили ситуацію та переконалися, що він не проти сусідства із реабілітаційним центром.

«Ми тільки претендуємо на одну «смужку» території. Тому люди говорять про альтернативу в лікарні. Ми не проти, але це є державна установа — і державі доведеться фінансувати.

А все, що на цьому етапі відбувається, вони не зможуть утримувати так, як ми цього хочемо. Адже ми плануємо приймати щодня 100 людей для психологічної допомоги, і 30 людей, які вже на протезах», — зазначив Микола Бітюк.

Також активіст додав, що не проти, аби там був ще Парк ветеранів.

«Адже це б було найкращим варіантом. І головна проблема побудови реабілітаційного центру за містом полягає в тому, що їм не вдасться утримувати такий центр, адже не буде допомоги від міста».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Реабілітаційний центр поблизу міського озера: в Івано-Франківську створили петицію на оголошення інвестиційного конкурсу

"Мені просто болить", — ветеран з Івано-Франківська про потребу будівництва реабілітаційного центру

Потреба сьогодення: в Івано-Франківську поблизу озера планують збудувати реабілітаційний центр


05.09.2024 Тетяна Сорока 1586
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

543
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1471
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3045
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5932

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

386

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1087
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2399
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

726 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690