Михайло Ноняк: Шлях від сотника "Самооборони Євромайдану" до Кабміну

 

/data/blog/55304/8c0ad9915d51805c53d658074ffc4336.jpg

 

 

Михайле Васильовичу раніше Ви були сотником Майдану. Як склалося, що Ви зайняли посаду заступника міністра доходів і зборів?

 

Я пройшов шлях сотника, всі ці революційні події... Дійсно були важкі і трагічні дні, місяці... Не хочу зупинятися на тих подіях, але в них я брав участь. Ми скинули діючий режим, який працював тільки на свій особистий інтерес. Тому я виявив бажання і маю розуміння в тому, що потрібно боротися з корупцією в митних та податкових органах. Ми цю позицію донесли до нового уряду, до Арсенія Петровича Яценюка. І ця пропозиція була підтримана. Я був на співбесіді, на засіданні Кабінету Міністрів, де доповідав. Вони мене затвердили, як людину, яка з чистими намірами, з бажанням працювати іде на таку високу посаду для того, щоб побороти корупцію в цьому міністерстві.

 

Хто запропонував Вам цю посаду?

 

Мені не пропонували, тобто у нас не було так, щоб хтось прийшов і пропонував посаду. Це було бажання людей, це було бачення сотників, адже ми змінили режим. Повинні були знайтись нові люди в управління для того, щоб змінювати щось. Бо якщо зайшли б старі, які знають ті всі корупційні схеми, які мають розуміння в тому чи іншому сегменті роботи - вони дуже швидко мали б якусь певну спокусу. Я прийшов сюди щиро довести собі і суспільству, що я можу побороти корупцію в міністерстві. І за цей період часу є великі зрушення в цьому напрямку. Так, суспільство їх ще не бачить. Так, бізнес каже, що корупція є і на Митниці і в Податковій, але за 2 місяці викорінити все нікому не вдавалося. Роками борються розвинені європейські країни, і не тільки європейські, у всьому світі борються з цим явищем. Ми 144-та країна за рівнем корупції з 177 країн. Є над чим працювати. Але вже є й певні результати, певні зрушення. Я думаю, скоро бізнес побачить і відчує, що корупції стало менше, а з часом ми її повністю викорінимо. Повинні прийти нормальні, чесні, професійні люди. Якщо хтось сьогодні не професінал, але він людина правильна, чесна, яка хоче працювати для держави, то повірте, він швидко навчиться. Не святі, як кажуть, горщики ліплять. Люди в нас розвинені, талановиті і вони швидко навчаються. Я не працював в цій сфері, але я пройшов політичний і громадський шлях і займався підприємницькою діяльністю. Я це відчував на собі і до мене зверталися багато людей, з якими ми вирішували ті чи інші питання. Я не з багатьма людьми сюди прийшов. На сьогодні в мене є лише два радники і два помічники.

 

Чи мали Ви до приходу в Міндоходів досвід роботи в податкових чи митних органах?

 

До приходу на цю посаду я не працював ані в податковій, ані в митній службі. Але в мене був певний досвід, адже я працював і займався підприємницькою діяльністю - працював з громадськістю, з бізнесом, займався громадською роботою. Кожен день стикався з цими проблемами та питаннями. Це не є для мене нова китайська грамота. Я розумію, як працює бюджет. Також я був депутатом міської ради і працював в бюджетній комісії. Розумію, як утворюються ті чи інші підприємства, як вони працюють, як вони повинні функціонувати, як повинні платитися податки, що для цього потрібно зробити, аби полегшити роботу бізнесу.

 

Тобто це для мене не є щось нове, де мені потрібно сидіти роками чи місяцями і вчитися. Я швидко доволі вчуся і приділяю цьому багато часу. Також спілкуюся з фахівцями, з професіоналами, і якщо в мене немає розуміння того чи іншого питання, я з ними консультуюся і ми отримуємо на позитивний результат.

 

Що Ви відчували після приходу на цю посаду, як швидко входите в курс справ?

 

Чесно, я був шокований тим розмахом, за яким працювали податківці та митники за часів Клименка-Януковича. Почав розбиратися, розпочали відкривати кримінальні провадження, збирати доказову базу щодо скоєння злочинів, а це й перевищення посадових повноважень, хабарництво та багато інших кримінальних схем, адміністративних правопорушень. Тобто протиправні дії з боку чиновників були нормою роботи. Саме така статистика та її масштаб шокував. Переплати з податків, махінації з поверненням ПДВ, "податкові ями", конвертаційні центри - було створено стільки механізмів для несплати податків, стільки можливостей, щоб привласнювати гроші.

 

Тому власне я і прийшов виконати вимогу громадськості, вимогу часу - ліквідувати корупцію, покарати винних.

 

За які напрямки діяльності в Міндоходів Ви відповідаєте?

 

Я відповідаю за відділ внутрішньої безпеки, який бореться з корупцією в органах Міндоходів та за відділ з боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями. Також я відповідаю за департамент з боротьби з відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом. Крім того, я займаюся бухгалтерським і економічним відділом, де затверджуються мною і штатні розписи, і оклади тих чи інших працівників. Вся бухгалтерія міністерства мені підзвітна.

 

Які Ваші плани на найближчий час в сфері Вашої відповідальності з урахуванням реорганізації Міндоходів у Державну фіскальну службу?

 

В мене є особисто свої плани, але я людина, яку поставила сюди громадськість і затвердив сьогоднішній уряд. І в процесі реорганізації в Державну фіскальну службу я буду, напевно, займатися тими проблемами, якими я і на сьогодні займаюся. Сюди я прийшов для того, щоб викорінити повністю корупційну складову у міністерстві чи в майбутньому - у Державній фіскальній службі. Також боротися з контрабандою, з тими нелегальними товарами, які потрапляють на територію України чи з тими правопорушеннями, які відбуваються сьогодні на Митниці. Я абсолютно не боюся роботи, не боюся тих завдань і цілей, які ставить переді мною керівництво держави. Я беру на себе цю відповідальність і завжди її на себе брав.

 

В декларації про доходи за 2013 рік Ви вказали, що практично не мали доходів за цей період. За рахунок чого Вам вдалося фінансувати власні видатки на повсякденні потреби в минулому році?

 

По-перше, в мене працює дружина, вона на себе заробляла відповідні кошти. Що стосується мене, дійсно, у 2013 році в моїй декларації практично немає доходу, але у нас є сімейний бізнес з батьками. Я допомагаю їм, вони допомагають мені, і ми спільно працюємо. В процесі моєї діяльності в підприємницькій сфері разом з батьками ми розбудовували певний бізнес. У них є у власності низка магазинів, де вони займаються підприємницькою діяльністю. Крім того, у мене були якісь накопичені кошти і мені вдавалося нормально прожити на них. Адже я проживав не у місті Києві, а в себе, в місті Надвірна (Івано-Франківська область - ред.), де в мене є будинок. Там набагато дешевше життя, а в мене немає якихось забаганок, щоб я собі щось вигадував і балував себе розкішшю. Я дуже проста і невибаглива людина.

 

 

Біографія

Михайло Ноняк народився 24 жовтня 1982 року в с. Манява Богородчанського району Івано-Франківської області.

У 2007 році закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.

З 2000 року по 2010 рік член партії СНПУ-ВО "Свобода".

У 2002 року розпочав трудову діяльність як приватний підприємець.

2002-2006 роки – депутат Надвірнянської міської ради 4-го демократичного скликання, член бюджетної комісії.

У 2002 році очолював Надвірнянську міську організацію СНПУ, з 2004 - голова Надвірнянської РО ВО "Свобода".

У 2009 році обраний головою Івано-Франківської обласної організації "Федерація рукопашу гопак".

З 2009 року по 2010 рік – очолював Надвірнянську районну координаційну раду політичних партій та громадських організацій.

У 2010 році обраний головою Надвірнянської РО ПП "Громадянська позиція".

У 2013 році - голова Надвірнянської міської організації "Просвіта" ім.Т. Г. Шевченка.

16 квітня 2014 року призначений заступником Міністра доходів і зборів України.

 

 

Андрій Григор'єв


10.07.2014 3350 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

201
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

790
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1783
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3341
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2267 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4464

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

623

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

552

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

541

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

576
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10179
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1015
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4677
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

812
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2607
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1029
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34273 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

465
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

533
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

874 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1092