Микола Баб’як: На Майдані була зброя

 

news-image: Микола Баб’як: На Майдані була зброя

 

Революція гідності завершилася. На Прикарпаття повертаються люди, які протягом трьох місяців, не жаліючи себе, відстоювали право українців жити у вільній демократичній державі. Житель Нового Лисця Тисменицького району Микола Баб’як чотири рази приїжджав на Майдан протягом останніх трьох місяців. 62-річний пенсіонер вперше приїхав до Києва одразу після побиття студентів, яке сталось у ніч з 29 на 30 листопада. Уже в січні брав участь у подіях на вулиці Грушевського, їздив з Автомайданом у Межигір'я.

Також брав участь у пікетуваннях будівель та установ у центрі столиці. Проте найбільше Миколі Баб’яку запам’ятався штурм Майдану спецпризначенцями. Чоловік стримував наступ силовиків на найближчій до сцени барикаді, яка стояла навпроти стели Незалежності.

— Чому ви вирішили їхати на Майдан?

— Я не міг дивитися, як б’ють наших дітей.

— В якій сотні ви перебували?

— Коли приїхав до Києва, мене записали до сотні Сергія Дідича з Городенки. Я не був «свободівцем», але мене туди записали, оскільки я приїхав автобусом від івано-франківського штабу. 

— Які завдання виконувала сотня Сергія Дідича?

— Переважно наша сотня ходила на барикади, рідше на патрулювання вулиць.

— Якої позиції притримувався сотник?

— Сергій Дідич мене переконував, що у нас мирний процес. Я казав, що з цього нічого не вийде. Потрібні були якісь радикальні дії. Мирно і донині би там стояли.

— Розкажіть, як відбувався штурм Майдану.

— Я виїхав до Києва вже після того, як почались ці події. Уже в столиці дізнався, що сотню Дідича розгромлено, а сам він загинув. Я перебував на першій барикаді навпроти сцени. Коли «Беркут» атакував, я був шокований. Вони так стріляли, що я не думав, що виживу. Ми не могли їх нічим спинити. Якби самі не почали стріляти з вогнепальної зброї, ми б їх не відбили. Мова йшла про виживання України. інакше усіх би взяли в полон.

— Тобто на Майдані була вогнепальна зброя?

— Я не бачив. У нас були щити, каміння і пляшки з «коктейлями Молотова». Також ми стріляли з саморобних «пушок», які заряджали пляшками з «коктейлями Молотова».

— Чи був страх?

— Страх був, коли стояли на барикаді під прицілом. З готелю «Україна» дуже зручно було по нас стріляти.

— Чи були у вас сутички з «тітушками»?

— Я «тітушок» не ловив. Вони були дуже агресивні, мали при собі зброю. Вони могли легко розправитися з людиною. Вони машини палили, людей били, нищили магазини. То не люди — то звірі. 

— Що про «Беркут» можете сказати? Чи варто розформувати цей спецпідрозділ?

— Не знаю. Ми захопили в заручники одного з «беркутівців». Люди спробували його побити, але їм не дали. Він здався і його повели до сцени. Я сам відніс ящик з патронами, які ми захопили після атаки «Беркута». Патрони здав самообороні. Також були випадки, коли ми забирали у них амуніцію — каски, щити. 

— Як ваша сім’я сприйняла те, що ви поїхали на Майдан?

— Маю жінку, трьох доньок і шестеро внуків. Всі дуже переживали. Я мав телефон з собою, дзвонив, заспокоював. 

— Що вас весь цей час підтримувало на Майдані?

— Віра в Бога і молитва. 

— Як ви почуваєтесь після цих усіх подій?

— Слабий. Голова болить від тих шашок, звукових гранат. Це ж війна була. 

- Чи була у вас якась підготовка?

— Я в армії служив, інакше б туди не поїхав. Я сильний духом, служив у Новому Самборі в хімічних військах. Я знаю, що таке зброя в руках.

 

Галичина


08.03.2014 1008 2
Коментарі (2)

Зеник 2014.03.10, 12:56
Спілкувався з цим дідусем на майдані)))
В. Лущак 2014.03.12, 07:56
Все прекрасно і цей чоловік, поза сумнівом, заслуговує на повагу. Я таких бачив досить на Майдані, хоча там переважно були молодші. Але як корінний житель с.м.т. Лисця прошу не називати його Новим Лисцем - це від безграмотності - бодай подивіться карту.
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

199
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

789
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1783
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3340
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2266 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4463

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

623

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

551

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

541

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

576
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10178
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1015
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4660
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

812
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2606
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1028
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34272 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

465
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

532
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

874 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1091