Міська влада («Свобода») «розвела» іванофранківців здешевленням вартості проїзду в автобусах

 

Днями у виконкомі Івано-Франківська відповіли на електронну петицію «Де 3 грн. за проїзд у маршрутках?». Петиція була опублікована 8 січня цього року та зібрала 298 підписів із 250 необхідних. На сайті франківських електронних петицій з’явилася відповідь від імені першого заступника міського голови Миколи Вітенка.

Суть полягає в тому, що виконкомом планується покращення надання послуг перевезення пасажирів в міському громадському транспорті зі збереженням вартості проїзду. Мотивація: зниження ціни квитка не буде, бо перевізники згідно з умовами нового договору мають виконати низку взятих на себе зобов’язань, які призведуть до додаткових витрат власників маршрутів. Цікаво, що у відповіді на петицію новими умовами називаються деякі з тих, які перевізники зобов’язувалися виконати до 10 червня 2015 року ще при останньому подорожчанні вартості проїзду в франківських маршрутках для встановлення ціни квитка 4 грн., наприклад, впровадження форменного одягу водіїв. Коли проїзд подорожчав, літні футболки ми періодично бачили на водіях (перший місяць –два), зимової ж форми так і не було розроблено та затверджено. В цьому вина профільного департаменту, тепер вже окремого управління транспорту. Тут власники маршрутів можуть кивати в бік міської влади.

Звичайно, новий конкурс передбачає набагато серйозніші витрати з кишень перевізників: встановлення електронних компостерів (валідаторів) із запровадженням системи електронного квитка, відео-реєстраторів, нарешті, дорожче обійдеться саме обслуговування великогабаритних автобусів.

Однак керуючись здоровою логікою користі для іванофранківців важко зрозуміти навіщо було виносити на громадські слухання на початку грудня минулого року проект рішення «Про коригування тарифів на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування», в якому йшлося про зниження тарифу на проїзд з 4 грн. до 3.50 грн. в зв’язку зі зменшенням вартості паливно-мастильних матеріалів. Тоді громадські слухання, які відвідали небайдужі містяни й активісти, затвердили цей проект рішення. Згідно з обіцянкою присутнього на слуханнях заступника керівника департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Ігоря Сенчука, невдовзі відповідне голосування мало відбутись у виконкомі.

Але якщо виконком невдовзі проголосував за передвиборчу обіцянку міського голови Руслана Марцінківа про безкоштовний проїзд учнів загальноосвітніх шкіл у міському пасажирському транспорті загального користування, то проект рішення про зниження вартості проїзду в автобусах на 50 коп., який пройшов громадські слухання, не був винесений на голосування.

Кілька днів тому під час ефіру на РАІ керівник новоствореного управління транспорту виконавчого комітету міської ради Олег Ганчак сказав, що для зниження тарифу потрібні ще якісь додаткові консультації з громадськістю (це після відповідних громадських слухань!). І ось вчора ми отримали таку відповідь на петицію.

Висновок досить простий:грудневі громадські слухання виявились просто ширмою для переговорів міської влади, зокрема, Руслана Марцінківа з перевізниками. А проект рішення про зниження вартості проїзду в громадському транспорті - додатковим інструментом тиску на перевізників, щоб дотиснути їх виконати передвиборчу обіцянку чинного міського голови про безкоштовний проїзд для учнів міста. На чому потім була побудована чудова інформаційна піар-кампанія. Не треба забувати, що під час передвиборчої кампанії Руслан Марцінків декларував про 50%-ву знижку на проїзд для студентів, що теж, певно, стало частиною торгів з перевізниками.

 Містян знову «розвели».


17.02.2016 Василь Кедик 2249 0
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

558
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1494
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3058
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2090 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4182
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5945

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

414

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

414

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

403

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

852
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

815
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1097
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

546
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2408
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

849
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1174
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34130 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

399
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

737 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

926
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

699