Мода і цистит: у чому зв’язок?

Перекліта Михайло Володимирович – лікар-уролог медичного центру «Оксфорд Медікал».

Холодна пора настала різко і дещо неочікувано. Більшість з нас не одразу зрозуміли, що свою улюблену осінню куртку пора ховати у шафу на найближчі три місяці. Як наслідок, море звернень до лікарів із загостреннями старих болячок: артрит, аднексит, пієлонефрит. Далеко не останню позицію у списку цих хвороб займає цистит. У чому зв’язок циститу та сучасної моди? Розглянемо це питання детальніше.

Цистит: причини його появи та симптоми

Люди, для яких «цистит» не пусте слово, з жахом згадують його симптоми. Ніби просте і поширене захворювання, але його симптоматика є просто нестерпною.

Цистит являє собою запальне ураження слизової оболонки сечового міхура, яке обумовлене проникненням інфекції. Інфекційним чинником зазвичай виступає умовно-патогенна флора: кишкова паличка, стрептококи, стафілококи та ін.

Сприяючими факторами циститу є імунні порушення, авітаміноз, переохолодження, проблеми з гігієною сечостатевих органів, супутні гінекологічні патології. До речі, за статистикою, відношення жінок до чоловіків, які мають в анамнезі цистит, складає 9:1. Чим це обумовлено? Причина полягає в особливостях будови сечівника – головних вхідних воріт інфекції з зовнішнього середовища. У чоловіків сечівник є вузьким і довгим, тому бактерія не завжди може проникнути до сечового міхура. У жінок ситуація значно гірша: оскільки сечівник короткий і значно ширший, то бактерії майже не мають перешкод на шляху до сечового міхура і активно ведуть там свою життєдіяльність.

Симптомами циститу є:

  • частий і неймовірно болючий сечопуск дрібними порціями;
  • біль внизу живота;
  • підвищення температури тіла;
  • загальне недомагання;
  • нетримання сечі;
  • поява крові у сечі.

Як переохолодження впливає на розвиток циститу?

Вважати, що цистит виник виключно через переохолодження – абсурд, адже захворювання в обов’язковому порядку повинне бути підкріплене інфекційним чинником. Але! Переохолодження сприяє зниженню загальної опірності організму людини, в тому числі опірності сечостатевої системи до умовно-патогенної флори. Тому період холоду є важливим етіопатогенетичним чинником циститу.

Люди, які страждають на хронічний цистит, відмічають, що у випадках переохолодження як загального, так і місцевого (поперек, ноги, таз), симптоми циститу виникають вже на наступний день.

Чіткий зв’язок із переохолодженням має сучасна мода на підкочування штанців та короткі пуховики, міні-спідниці та взуття, що пропускає вологу. Список можна продовжувати вічно.

Як вберегти себе і при цьому залишатися модним?

Чесно кажучи, серед свідомого населення мода поступово проходить процес реформації. Враховуючи актуальність здоров’я та здорового способу життя, сучасні бренди та фабрики массмаркету вирішили не ставити своїх споживачів перед вибором: здоров’я чи стиль. Тому, на сьогоднішній день ми можемо сміливо сказати, що бути здоровим – стильно!

Альтернативу «підкатам» складають теплі високі шкарпетки із цікавим принтом, на зміну коротким непрактичним курткам – довгі пальто та пуховики, які зовні нагадують велику теплу ковдру. Вибір  сучасного взуття дозволяє поєднати зручність, якість і стиль.

Навіть блогери починають подавати правильний приклад молоді, а саме у активному пропагуванні термобілизни. Сучасна термобілизна зовсім не псує вигляд фігури під одягом і не приносить суб’єктивних змалку знайомих нам ефектів поколювання, свербіння, дискомфорту. Тому давайте разом руйнувати стереотип про моду – одягайтеся тепло і зустрічайте новорічні свята без циститу!

Для запису на консультацію телефонуйте за номерами +380673777299, або+380503777299.


18.12.2020 14526
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

528
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1445
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3030
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4145
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

376

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

828
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

793
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

517
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2381
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1154
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34113 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

376
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681