На допомогу абітурієнтам: професії оновленої України

Сьогодні і роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги. Зважаючи на зміну ситуації на ринку праці, труднощі з працевлаштуванням, розмови про об’єднання університетів, зробити перший крок у професію цьогорічним випускникам без допомоги буде нелегко.

На основі поточних тенденцій експерти прогнозують, що найпотрібнішими в Україні після війни будуть будівельники, архітектори, інженери, енергетики, програмісти, нафтовики тощо.  Але, щоб бути фахівцем у цих сферах, потрібна насамперед відповідна освіта.

Професії, на які найближчими роками буде реальний і сталий попит, найбільш широко на теренах заходу України представлені в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ).

Почнемо з енергетиків і нафтовиків, які повинні забезпечувати енергетичну незалежність країни після війни та відбудову енергетичних об’єктів.

У ІФНТУНГ вступники зможуть освоїти особливості нафтогазової справи та обладнання, альтернативної енергетики, розробки власних родовищ, електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, геології та геофізики. Провідні нафтогазові та енергетичні компанії України (НАК Нафтогаз, АТ Укрнафта, Укргазвидобування, ДТЕК й ін.) стимулюють кращих студентів стипендіями.

Значна кількість інфраструктури в країні потребує відновлення та модернізації. Потребу у фахівцях будівельної сфери університет готовий закрити підготовкою спеціалістів у сфері архітектури та містобудування, будівництва, зокрема енергоефективних споруд, супутніх для будівництва професій.

Сфера ІТ продовжує розвиватися, тож попит на кваліфікованих фахівців у галузі програмування, аналітики та кібербезпеки зростатиме. Підготовка фахівців в ІТ-сфері належить також до переваг ІФНТУНГ. Цьому сприяє потужна команда викладачів та стейкхолдерів. До слова, нещодавно університет одержав відзнаку «Золотий освітній партнер 2023 року» від відомої в Україні і за кордоном ІТ-компанії «Soft Serve».

Університетський пріоритет  – це інженери, оскільки саме вони – двигуни прогресу. Інженери працюють у різних сферах виробництва й промисловості: машинобудуванні, нафтогазовій сфері, будівництві тощо та задіяні буквально на кожній стадії створення продукту чи конструкції. ІФНТУНГ готує інженерів: конструкторів, технологів, проєктувальників, енергетиків, електриків, робототехніків, нафтовиків, інженерів у сфері телекомунікацій тощо. Здібні та перспективні майбутні інженери в рамках дуальної форми навчання працевлаштовуються за фахом зі студентської лави.

Широко представлені в ІФНТУНГ й інші спеціальності, 11 з них – унікальні для нашого регіону. Університетська спільнота переконана, що для відбудови післявоєнної країни потрібні будуть і економісти, і екологи, і маркетологи, і управлінці, і перекладачі, і документознавці, і фахівці туристичної сфери. Кожен, хто здобуває вищу освіту і прагне бути добрим фахівцем, буде корисним для країни. 

Проте, якщо у вас розвинене просторове мислення,  логіка та ви маєте технічний склад розуму й схильність до точних наук, обирайте спеціальності, які так потрібні для відновлення Батьківщини після війни!

Дізнайтеся більше про спеціальності ІФНТУНГ: 

https://nung.edu.ua/department/pryymalna-komisiya/01-cpetsialnosti-osvitni-prohramy

Реклама

Фотогалерея


19.03.2024 2043
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

527
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1443
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3026
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4143
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

369

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

824
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

792
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

515
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2379
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1152
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34111 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

375
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681