На Прикарпатті є кілька волонтерських ініціатив, які допомагають учасникам бойових дій пройти психологічну реабілітацію, проте відсутні жодні умови для фізіологічної реабілітації військових.
Про це сьогодні заявив голова ГО "Обласна спілка учасників АТО" Андрій Долик на спільному засіданні постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики та з питань захисту прав учасників та ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей, пише Курс.
"В нашій області реабілітації тілесної немає взагалі. Психологічною реабілітацією займається три волонтерські групи", – зазначив Андрій Долик.
Він наголосив, що все, що входить у поняття "реабілітація", у нас в області базується лише на волонтерських засадах. На цих же засадах є одиничні випадки і фізіологічної реабілітації.
"Тілесна реабілітація є десь частково в районах – пробують щось робити у Городенці, є "Черче". Ми маємо великий потужний курорт "Черче", який може проводити реабітацію хлопців, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом. Ми його не використовуємо, – додав Долик. – Районні лікарі у своїх районних лікарнях на волонтерських засадах роблять маленьку долю тілесної реабілітації".
Він акцентував, що при майбутній реорганізації госпіталю в Коломиї потрібно зосередити увагу і на можливостях фізіологічної реабілітації пацієнтів.
За підсумками засідання голова обласної ради Олександр Сич запропонував розробити концепцію розвитку реабілітаційного напрямку не лише на базі майбутнього військового госпіталю, а й по закладах області загалом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: