На Івано-Франківщині під час війни збільшилась кількість пар, які хочуть усиновити дітей

Під час війни усиновлення дітей, які перебувають на території України, можливе лише в тих регіонах, де немає воєнних дій та працюють державні органи влади України

Про це розповіла начальниця Служби у справах дітей Івано-Франківської міської ради Ірина Рохман в програмі «Про головне в деталях», передає Фіртка.

"Якщо ми говоримо про усиновлення, то маємо двозначне відчуття. З одного боку, є внутрішнє бажання яке переходить у дію. А з іншого боку, це - робота з документами які дають результат також в усиновленні дитини.

Якщо ми говоримо про період повномасштабного вторгнення, то хочу розвіяти міф про те, що дитину усиновити неможливо. Нічого не змінилося в контексті усиновлення.

Єдине, що усиновлення дітей іноземними громадянами в період війни є неможливий", - зауважила Ірина Рохман.

З її слів, якщо розглядати питання документів, то всі ті документи, які необхідні були до повномасштабного вторгнення, залишились актуальними сьогодні.

"Якщо ви є громадянами України, проживаєте в Івано-Франківську, маєте прописку в місті, маєте відповідний фізичний стан, тобто маєте довідку про стан здоровʼя згідно з постановою "905", всіх лікарів і можете бути усиновлювачами, не маєте судимості, працюєте на роботі й маєте відповідні доходи, які допоможуть забезпечити утримання сімʼї з дітками, можете звертатись у службу справах дітей.

Є відповідна послуга бути кандидатом усиновлювача. І проходите навчання, яке забезпечує центр соціальних служб для сімʼї дітей і молоді. Зазвичай це щоквартально.

Тоді кандидат чи сімʼя кандидатів отримує пакет документів, особову справу, де зазначено, що вони можуть бути усиновлювачами", - прокоментувала Рохман.

Як зазначає Рохман, якщо говорити про 2023 рік, то на сьогодні є 19 пар які хочуть усиновити дитину. Якщо порівнювати з довоєнним часом, то таких кандидатів було зазвичай 10-12 пар. Тобто, кількість кандидатів збільшилась. 

"Якщо ми говоримо про дітей, то кількість дітей у місті Івано-Франківську є 28 з яких 18 дітей є віком від 10 до 17 років.

Тому, якщо говорити про усиновлювачів, що є така інша форма сімейного виховання, як прийомні сімʼї, де ми маючи потенціал і бажання в такий важкий період для нас всіх, а особливо для дітей місію допомоги дітям.

І, власне, в прийомних сімʼях дітки можуть проживати до 18 чи до 23 років отримувати безпеку і любов, все що потрібно для наших дітей", - резюмувала Ірина Рохман.

Як наголошується, кандидатами можуть бути чоловік або жінка, чи пара. Тобто, не обов’язково бути одруженим для того, щоб бути кандидатом усиновлювачем.

"Є особова справа, висновок, що пара може бути кандидатом. Тоді у нас є окрема тека, де є особові справи діток, які можуть бути усиновлені. Відповідно до висновку кандидатів бачимо, наприклад, яких діток вони хочуть.

Тоді ми шукаємо діток, які підходитимуть кандидатам по віку і статі. Якщо знаходимо надаємо направлення і впродовж десяти днів пара має можливість зустрітися з дітьми для того, щоб визначитися, чи бажають продовжувати спільних життєвий шлях, чи відмовляться і шукатимуть далі.

Цілком прийнятно, якщо пара відмовляється від тієї чи іншої дитинки, а шукає саме ту дитинку, якій зможуть подарувати гармонію.

Якщо пара дає згоду, то служба у справах дітей надає висновок, що усиновлення є доцільним та відповідає інтересам дитини. Після того, як відбулося судове засідання, надають рішення суду. Рішення вступає через місяць в законну силу і дитинку влаштовують на проживання до батьків.

Процес всиновлення завершено, але з сімʼєю продовжують комунікацію. Служба в справах дітей навідується до них, спілкується з дитиною, пише акт обстеження", - каже Ірина Рохман.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?


Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

558
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1494
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3058
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2090 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4182
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5945

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

414

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

414

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

403

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

852
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

815
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1097
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

546
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2408
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

849
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1174
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34130 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

399
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

737 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

926
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

699