НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ПРОВОДІВ НА ПОЛОНИНУ (ФОТО)

 

10 червня, на Верховинщині урочисто зазвучали трембіти. Вони сповістили про початок традиційного гуцульського свята «Полонинське літо 2012».

 

Саме в цю літню пору відбуваються святкові проводи літувальників на полонини. З отарами овець вони відправляються на високогірні пасовища, де пробудуть до осені.

 

Як завжди, свято зібрало багато гостей, як з Прикарпаття, інших регіонів України, так і з-закордону.

 

До учасників свята із вітальними словами звернулися голови Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк та облради Олександр Сич, народний депутат України Василь Чуднов й представники керівництва району.

 

«Зберігаючи наші національні традиції й наші звичаї, ми зберігаємо свою сутність, як українці. Сьогодні зібралося багато народу. Таким святковим дійством ми вшановуємо прадідівські традиції виходу на полонину. Вшановуємо вівчарів, їх професію. Також це велике свято національних звичаїв і культури. В цьому майбутнє України. Честь і хвала усім тим, хто доклав до свята зусиль», - привітав гостей й організаторів свята Михайло Вишиванюк.

 

Вдалого літування побажав горянам й нардеп Василь Чуднов: «Хто виріс у горах, той добре знає, що нема смачнішої їжі для гуцула, ніж банош, гулянка, бринза полонинський сир. Той, хто виріс у цих горах, той добре знає, що нема милішої для гуцульської душі пісні, як весела коломийка. Нашим поважним ватагам, бугарям і вівчарям й тим маленьким стрункарям я хочу побажати, щоб літо було не слотове, вовки й ведмеді обходили полонини. Щоб корівки й овечки пропускали молоко і щоб руки не боліли зробити нам якнайбільше будза, вурди й бринзи».


Своїм колоритом зачаровувало різноманіття народних промислів та ремесел. Особливо багато було представлено народної вишивки, різьбярства, ткацтва й традиційної гуцульської кухні.

 

Всі охочі могли скоштувати й придбати сирні коники, будз, бринзу, банош, куліш тощо.

 

Народні колективи продемонстрували численним гостям свята свої творчі здобутки й кращі зразки гуцульського фольклору.

 

Це свято особливе тим, що допомагає зберігати багатовікові традиції й звичаї горян.

 

Свято також сприяє розвитку туристичного потенціалу регіону та пропагує автентику мешканців Карпат, яка славиться своєю оригінальністю та неповторністю.

 

 

Народні гуцульські колективи зустрічають гостей "Полонинського літа"

 

 

Останні настанови вчителя

 

 

Традиції гуцульщини передаються з покоління в покоління. Ось такі молоді музики продемонстурвали свої вміння на святкування


 

 

"Домовички" - традиційний оберіг оселі

 

 

 

 

 

Пригощали охочих гуцули й своїми традиційними стравами

 

 

 

 

Трембітанням трембіт горяни розпочали проводи літувальників на полонину

 

 

 

 

 

 

 

Керівництво області й Верховинського району на головній сцені "Полонинського літа"

 

 

Михайло Вишиванюк: "... Таким святковим дійством ми вшановуємо прадідівські традиції виходу на полонину"


Нардеп Василь Чуднов вітає гостей "Полонинського літа"

 

 

 

 

 

 

Портрет на згадку

 

Справжній гуцульський банош готується на ватрі

 

 

 

Найсміливіші мали змогу позамагатися ось у такий спосіб

 

Впродовж дня творчі колективи дарували гостям полонини своє мистецтво

 

 

 

 

 

ЄВРО-2012 завітало й на полонину. Футбольні фани з Німеччини вирішили скористатися нагодою й прибули на "Полонинське літо"

 

 

 


11.06.2012 2416 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

548
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1477
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3052
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2085 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4163
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5938

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

402

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

409

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

401

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

843
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

805
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1091
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

537
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2403
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

844
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1167
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34125 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

392
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

731 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

921
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

695