Сьогодні, 21 червня, у Надвірнянському районі відбулася виїзна нарада комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівницвом заступника голови Івано-Франківської ОДА Ярослава Паранюка.
На Надвірнянщині вчорашня негода наробила чимало лиха. Це один з тих районів, який найбільше постраждав від буревію. Практично у кожному дворі можна побачити зламані дерева, побитий градом урожай, та найгірше - людські оселі, що залишились, без перебільшення, без даху над головою, передає Фіртка.
Ярослав Паранюк розповів, що першочергово обласна влада візьметься допомагати відновлювати школу у селі Фитьків. Тут вітер вщент зніс покрівлю будинку. Проте, не все так просто і вирішення цієї проблеми може затянутися, поки не владнають всі бюрократичні питання.
"Найперше маємо розробити проект відновлення школи. Протягом тижня проект буде розроблено і приступимо до роботи", – обіцяє посадовець.
А поки в облдержадміністрації працюють над проектом, місцеві жителі взялися латати дах, щоб хоч трохи захистити будівлю від дощу.
Водночас, сільський голова Фитькова Марія Дмитрук зазначила, що від негоди постраждала не тільки школа та, на щастя, обійшлося без людських жертв. Однак, зараз про суми збитків говорити рано.
"Фактично у кожному дворі позривало дахи. Матеріальні збитки величезні. Найбільше потерпіла школа, з садка зняло 30 листів шиферу. Дякувати богу, що це сталося в обідню пору, корови уже були вдома і люди встигли з річки втекти. Одній жінці зламало ногу і одного хлопчика побив град трохи", – розповіла Марія Дмитрук.
До теми: На Прикарпатті буревій трощив будівлі, викорчовував дерева та зносив літні кафе. Є загиблі (фото)
Така ж ситуація у селі Перерісль. Тут буревій пошкодив не тільки школу, але й сільраду. Обірвані також лінії електопередач. Бетонні стовпи, що з'єднували електоролінії, просто лежать на узбіччях дороги.
"Це ж якої сили мав бути вітер, щоб вирвати бетонний стовп із землі?!", - дивуються люди.
У самій Надвірній найбільше постраждали жителі багатоповерхівок, у яких теж позривало дахи. Для реагування на звернення постраждалих від стихії у місті створено спеціальну робочу групу. Роботи спочатку ведуться на найбільше пошкоджених будинках. Комунальники потроху прибирають повалені дерева.
"Наразі є інформація, що подшкоджено 35-будинків від трьох до п'яти поверхів, - розповів міський голова Надвірної Зіновій Андрійович. - Ми сьогодні виробили 200 листів шиферу, ще 300 везуть з Ямниці. Починаємо ремонтувати там, де люди з квартир небо бачать".
Зіновій Андрійович також розповів, що за попередніми підрахунками, негода нанесла збитків по місту Надвірна на 200-300 тисяч гривень. Та це лише сума, яку витратять на матерали.
Нагадаємо, гроза та ураганний вітер, що бушував на Івано-Франківщині вдень 20 та вночі 21 червня, спричинив масові вимкнення електропостачання по всій області.
Наразі на Прикарпатті повністю без електропостачання перебуває 81 населений пункт, частково – 113. Найбільше аварійних вимкнень електропостачання у Богородчанському, Рожнятівському та Надвірнянському районах.