Надія не вмирає останньою

 

        У своїй попередній статті "Дороги, які за нас вибирають" я писав: ..."невідомо, що  принесе новий Закон про Державну службу?"... Зараз, коли Закон вступив у силу можна розмірковувати про його перспективу.

        Одна молода симпатична особа, як формальний ідеолог, зважаючи на вік і практичний стаж роботи у державній службі, презентуючи документ, заявила - нарешті ми приймаємо революційний Закон про Державну службу. Так, у окремих аспектах, дійсно революційний. Попробуємо нижче проаналізувати, зауваживши при цьому, що його ідеологи, як названа пані, міністр соцзахисту, а тепер віце, колись розстануться із комсомолом і не будуть вічно  молодими та відчують його переваги на собі.

         А може у них не така кров, що тече у сотень тисяч колишніх державних службовців, теперішніх пенсіонерів, із практично мінімальною пенсією, в умовах гіперінфляції, відсутності індексації, цінами і тарифами, чітко прив"язаними до курсу долара і поставлених на коліна до ефімерних  субсидій.

        Унікальність теперішньої української політики реформ полягає у втіленні розрекламованих (куди не кинеш оком), прогресивних світових стандартів на фоні погіршення соціального захисту населення, застосуванні грабіжницьких схем використання державних коштів і майна, при відсутності яких у державі було б досить засобів для більш  менш  достатнього рівня життя, ліквідації принизливих субсидій, інших корумпованих схем, як джерела збагачення певних кланів, в умовах війни,  але для нас крім них, в душі і серці,  основне - збереження  Надії - не втрати національної держави.

        Тепер по суті. Стаття 22 Конституції  України забороняє звуження прав і свобод громадян.  Як у цій ситуації назвати "ринкові"  тарифи  на  енергоносії, розрахунки яких засекречені для суспільства, податки на пенсії, наявності так званих субсидій для більш як половини населення.

        Хіба формально можна назвати звуженням прав і свобод громадян те, що новий Закон про Державну службу ні зараз, ні у перспективі не передбачає при підвищенні заробітної плати названій категорії працівників відповідний ріст і перерахунки пенсій, хоч коли у свій час вони обирали цю роботу з умовою, не дай бог, займатись підприємницькою діяльністю, щоб забезпечити собі спокійну старість, така норма у Законі  про Державну службу діяла. Тепер Вас позбавили навіть мотивації захищати свої права у судових інстанціях.

        Зважаючи на найнижчий віковий ценз українців у Європі (слава Богу ще не у світі), може гуманніше дочекатись поки державні службовці - пенсіонери просто вимруть.

        Правда, щоб не було претензій і посилання на Конституцію  України, названий Закон передбачає теперішній рівень заробітної плати (не нижче) для тих хто випав із категорії державних службовців і став просто працівником бюджетної сфери.

        Ще одна цікава новація, коли не враховується при розробці законів звичайний здоровий глузд. Нібито захищаючи (об"єктивно) права і свободи громадян Закон передбачає попередній відсоток нарахування пенсій від доходів на які нараховуються страхові внески для  осіб, які мали 10 або 20 років стажу державної  служби на дату введення в дію Закону, тобто 01 травня 2016 року. Задаємо питання, а що робити державним службовцям, яким 10 або 20 років стажу виповнилось 02,03 чи 05 травня ... тощо. No coments!

        Нове законодавство  не може прийматись із негативними наслідками для тих хто вибирав роботу і  діючі на свій час умови і перспективу свого буття. Закон  не мав би мати зворотної сили.

        При цьому, сильні світу не забули про свою сорочку. У Законі є скромна норма (єдина), що передбачає перерахунок пенсій для першої та другої  категорії  державних службовців, що пішли у відставку. Парламентарі не забули про ближнього свого. Це категорія людей, які працюють у шкідливих умовах.

        Як тільки зверхньо, цинічно не називають державних службовців середньої і низової ланки - чиновниками, бюрократами, корупціонерами тощо, забуваючи, що усі дороги ведуть у Рим, а вони скромно стояли у витоків при утворенні держави, Майданах і забезпечували нормальне функціонування державних інституцій і тепер, не зважаючи ні на що та свою мізерну заплату. При цьому,  у День Конституції  усі  вищі теперішні і колишні себе привітали із святом, крім названих простих державних службовців. Істина каже: богу богове, а кесерю кесереве.

        Вертаючись  до  Статті  22  Конституції  України  у колишніх державних службовців - пенсіонерів є Надія.  Ви зможете заявляти про звуження прав і свобод та звертатись до судових інстанцій, коли теперішнім, через два роки почнуть призначати пенсію і вона, виходячи із нових умов оплати праці буде вища, хоч це "журавель у небі". Зараз Вас від цього делікатно, революційно відсікли.

        Владі не треба плакати, що в Україні менша кількість працюючих утримує пенсіонерів. Це не так, держава за 20-30-40 і більше років у вигляді страхових (пенсійних, тощо) внесків здерла з них набагато більше, тобто це власні кошти пенсіонерів, використані на інші заходи - одна з причин дефіциту  Пенсійного Фонду.

        На закінчення, як інформація для роздумів: стаття до прийняття Закону мала називатись: "Час іти і у кращому випадку писати "Капітал", чи страшно за наслідки? Може і одне і друге для декого? Слава Богу не для терплячого суспільства, а тільки тих  хто, на жаль,  пішов у тінь -  не тартари.  Людські сльози на землю не падають!

 

02  липня  2016 року


06.07.2016 Антон Костишин 2522 0
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4160
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5933

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

388

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

840
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1088
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

728 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690