Надія на повернення "двухглавого орла"

Дороги немає до храму, якщо його нема у душі і серці. Воскресіння замордованого  власним народом  (поза Мойсеєм)  Ісуса Христа у п"ятницю, вони квапились і не могли із відомих причин здійснити це у суботу та неділю на Паску (Песах по юдейськи), стало символом неправильних дій юдеїв проти сина власного Бога, який вивів їх із пустелі до землі обітованної. За розп"яття Христа вони до тепер розпорошені по світу, разом із символічним Агасфером, який відмовив Сину Божому у тимчасовому відпочинку біля своєї оселі по дорозі на Голгофу.

Треба відрізняти і не об"єднувати в одне ціле догми релігії та церкви з найвищими цінностями Віри у єдиного Бога всіх народів, не дивлячись як вони його називають. Не функція влади втручатись у справи,  навіть формально відділеної від держави церкви "двухглавого орла" (одна голова вище - держава, друга нижча - церква)  і проповідувати об"єднання конфесій. Якщо так, то у цьому контексті не  слід забувати про вкрадену у Київської Русі та зараз функціонуючу релігію у найгірших традиціях так  званого "русского міра" змішаного ідеологічно з окремими догмами  орди і, зокрема, частково на території колись загарбаної України.

Названа церква, що хоче правити разом з владою цілим світом, будучи навіть не п"ятою колоною, а вище, має в Україні дві третіх своїх парафій і при об"єднанні двох українських конфесій для них є загроза їх втрати із зрозумілими негативними катастрофічними наслідками, оскільки другим етапом може бути свідомий добровільний перехід громад до єдиної новоствореної помісної української церкви, звільняючись  від  Дамоклового  меча, ворога нашої незалежності в цілому - влади Московського патріархату. Такий висновок можна зробити спостерігаючи події у Криму та Донбасі, де здійснюється консолідована політика посилення ідеології не втрати впливу на певну частину громадськості України. Вони швидше віддадуть японцям Сахалін, а не церкву в Україні, що має перспективу відділення у разі створення єдиної Автокефальної.

Добре, що у свій час Верховна Рада, відкинула Закон про надання статусу юридичних осіб церквам, а то вони володіючи культовими спорудами, давно б правили  адміністративно громадами. Особливо Московська церква, маючи у власності будівлі і споруди на території України. Якби, наприклад, ця церква юридично (а не  тільки фактично, як зараз) володіла б у Києві чи Почаєві  названим майном, там уже б офіційно діяли російські республіки, поки що релігійні анклави.

При втраті майнової власності, українські громади, у разі бажання покинути Московський патріархат, мали б серйозні проблеми, оскільки їхні церковні споруди їм би уже не належали. Крім того, на руку ворогам це стало б причиною ще однієї конфронтації.

Позитив об"єднання українських православних конфесій очевидний і давно природно напрошується, зважаючи на національні інтереси і відсутність ідеологічних протирічь, як церков східного обряду. Винятками може бути незначна кількість громад, де в продовж років об"єктивно не вирішуються питання власності храмів для церков різних конфесій.

Інше питання, ініціатива об"єднання мала б іти знизу від релігійних громад, навіть приховано по негласній команді зверху, і від влади разом з церковними ієрархами, через священників, які безпосередньо спілкуються із віруючими, мають вплив на них і без яких цей процес, не може бути узаконений, так як вирішувати щодо себе може тільки кожна окрема громада.  Подальший зворотний процес  наверх  до найвищих перших осіб, влади та Константинополя уже чисто технічний.

У цій ситуації, коли у небесах витають вибори, здала витримка та появилось звернення про об"єднання конфесій православної церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної церкви у єдину  помісну  українську. Звернення, як і призив запрошених для авторитету трьох попередніх Президентів, поки що залишились без реакції суспільства.

Треба рахуватись із народом і, зокрема його складовою, віруючими, у яких проходить процес осмислення, а може негативно впливає рейтинг влади із ініціативами у період крикливих реформ, що вилучають останні копійки за рахунок різних платежів, тарифів і цін, в основному у тих хто ходить на богослужіння і мають приймати рішення.

В душі Віра у Бога нажаль зараз невід"ємна від названих економічних складових при надії, що він поможе вижити і позбутись фарисеїв,що обкрадають "свій" народ, знаходячись при владі після кривавого Майдану.

Вдумайтесь,  за минулий рік тільки одна, нікому не потрібна, зайва  посередницька  державна структура, що не добуває і не транспортує газ "НАК Нафтогаз" України із Ваших кишень, на рівному місці, без будь-якої діяльності одержала  44 млрд. грн. прибутку за рахунок  завищених у кілька разів тарифів на газ українського видобутку. Для інформації, зараз її кільком окремим керівним працівникам виплатили  46 млн. доларів премії за нібито відвойовані у Росії кошти, що не поступили і мабуть ніколи не надійдуть до бюджету України. Якщо кошти на вибори, то все зрозуміло.

Це тільки один епізод Вашого грабування, а їх куди не кинеш оком, причому цинічні з боку влади і навіть не приховані. Щоб Нас далі обкрадати і частково із цих коштів давати субсидії одним за рахунок інших та  була комуністична рівність,  залежність  від  диктату  влади, планується до кінця року підвищити тарифи (ціни) на газ ще на 70 відсотків.

Це в умовах війни, коли вмирають кращі представники нації, Вам пропонують затягувати паски, самі одержуючи мільйонні доходи, згадуючи про Бога. Пам"ятаємо, крім того, пишні банкети, весілля, відпочинки  на островах в океанах, інші публічні заходи, як щасливий піар своєї діяльності, коли у багатьох людей смуток у душі і сльози на очах.

У всі часи недолі впродовж багатьох історичних часів українці практично не мали іншої сторони барикад. Біда була на всіх одна, як і щирість співчуття, допомога один одному, без фарисейства. Тепер щасливі декларанти ( на фоні війни, як сказано вище) без совісті і встиду навпаки із гонором, щасливі, хвалячись показують свої накрадені статки, особливо царські палаци, за цим мабуть плаче кримінал, хоч він також під їхнім дахом.

Але при таких контрастах, виявляється, час від часу об"єктивно є загроза втрати влади, можливо багатства, відповідальності за земні гріхи та, у зв"язку з цим, необхідність нещирих  звернень до людей, від думки і волі яких ще дещо залежить.

Названі причини та інші пояснюють повільне визрівання думки про об"єднання конфесій, що логічно відійшло на другий план. Разом з тим українці, мудрі і зважені християни, відкинуть бруд і піну та зважаючи на зовнішні загрози втрати державності приймуть позитивне рішення.

Прогнозуючи майбутній спротив Московського патріархату, його різноплановий тиск на Константинополь і можливі провокації та власне довготривалий процес прийняття таких рішень у найвищих структурах церкви, бажано об"єднати обидві конфесії, як перший етап до канонізації автокефалії в Україні. До звернення у Патріархат Константинополя необхідний факт наявності функціонування єдиної автокефальної церкви української по всьому світу. Це також дасть можливість позитивно впливати на цей процес багатьом українцям, які знаходяться за межами етнічної Батьківщини, будучи православними і прогресивними.

І знову епілог, як звернення до політиків, крадіїв народних коштів і влади. Може у вас защемить у серці, Подивіться дитячий фестиваль "Соловейко  України", що проводиться Фондом Леоніда Кучми.  "Інший світ, чисті душі із золотими голосами прекрасних українських дітей серед болота у яке перетворили незалежну Україну політики і злодії при владі, замість закономірних непідсудних дій на користь народу і розвитку національної держави. Не забувайте, життя одне, його ніхто не переміг  та нічого не взяв із собою."


04.06.2018 Костишин Антон 3664 2
Коментарі (2)

Василь 2018.10.05, 11:15

сила

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

529
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1446
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3031
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2072 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4146
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5924

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

377

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

394

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

392

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

829
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

794
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1080
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

519
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2382
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

832
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1155
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34114 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

377
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

715 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

911
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

682