"Найкраще — це бути щирими": як правильно подякувати військовим за їхню службу

Нам часто хочеться подякувати чинним воїнам і ветеранам за захист України, за нашу можливість жити й працювати в умовах війни. Але як правильно висловити свою подяку? Чи доречно пропонувати каву або гроші на знак вдячності або достатньо звичайних слів?

Про те, як правильно подякувати захисникам, щоб не образити їхню гідність, розповідає Фіртка з посиланням на освітній серіал, створений за ініціативи Мінцифри.

В освітньому серіалі є 11 епізодів, де розглядають основи коректного, етичного та емпатичного спілкування з українськими ветеранами та ветеранками в різних ситуаціях.

Катерина Тімакіна, старша фахівчиня з психічного здоров’я "Ветеран Хаб", зазначає, коли ми бачимо людину, що захищає нас, то виникає природна реакція подякувати їй та віддати шану.

"Це наша потреба — бути вдячними. Якщо людина вільна від інших справ, то завжди можна подякувати їй словами.

Головне, не підходьте зненацька. Краще дочекайтесь, поки перетнетеся поглядами. Не переривайте, якщо людина зайнята, і без дозволу не пропонуйте каву чи гроші.

Якщо ж є таке бажання, то краще запитати чи можна пригостити людину; уточніть чи є якісь матеріальні потреби в неї та підрозділу, де вона служила/служить", — розповідає Катерина Тімакіна.

Як вказують самі військові, людина, що хоче подякувати, повинна відчувати правильний момент.

"Передусім, варто не бути нав’язливим у цій подяці; за подяку тобі не повинні щось зробити.

Це має бути тиха і спокійна вдячність за внесення військового", — каже Дмитро Кулібаба, військовослужбовець 114 бригади ТРО.

За словами Катерини Тімакіної, подякувати незнайомому ветерану чи ветеранці можна словами, жестами або діями. Ви можете сказати просте "Дякую за службу" або використати погляд, посмішку, схиляння голови чи жест "завдяки тобі", приклавши праву руку до грудей.

"У нас була ситуація з чоловіком, коли ми вийшли просто погуляти в парк.

Попереду нас йшла дівчинка, десь п’яти рочків. Вона повернулася, побачила мого чоловіка у військовій формі, зупинилась і кричить: "Бабусю, йди сюди, у нас тут захисник!"

А до нас каже: "То Ви військовий. Ви нас захищаєте, дякую Вам дуже".

Чоловік тоді цілий день ходив радісний, казав, що через такі моменти дійсно відчуває, що ми [ред. військові] потрібні", — розповідає Тетяна Пономарь, дружина ветерана.

Найкраще, що можна зробити при подяці, — це бути щирим. Фахівці кажуть, що військові точно це оцінять, хоча їм може бути й ніяково.

"Йшов у магазин і незнайомий чоловік, який побачив мене, підійшов і просто потис мені руку. Ще сказав: "Дякую тобі", і я відповів, що навзаєм!" — розповідає про свій досвід ветеран Олег Андрієнко.

Фахівці застерігають, що ніхто не застрахований від помилок у спілкуванні. І, до прикладу, щодо обіймів, завжди треба запитати чи людині буде комфортною така подяка. Не варто робити цього зненацька, адже деякі військові вказують, що відвикають від тактильності й не кожен зможе сприйняти це нормально, якщо ви не знайомі.

Як вказує Катерина Приймак, ветеранка, очільниця руху "VETERANKA", найкраща подяка для військових — це зараз бути надійним тилом і гідно виконувати свою роботу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Про підтримку та сприяння інтеграції в суспільство: в Україні випустили серіал про взаємодію з ветеранами

Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК


Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

693
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6713
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14851 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1775
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1036
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6480

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

833

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1632

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1426

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1296
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

392
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

663
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

821
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

605
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1719
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

747
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1046
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34875 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

213
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

408
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

715
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

631