Найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок: медики пояснюють, як вберегтися від раку молочних залоз (ФОТО)

За статистикою ВООЗ, рак грудей є найбільш розповсюдженим видом онкології у світі. А за даними Національного Інституту Раку України, кожна 5-а жінка має проблеми з молочними залозами.

Сьогодні, 20 жовтня, у Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози, Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради організувало тематичну пресконференцію, інформує Фіртка.

«Ця тема важлива не лише для жінок, а загалом для сімей. На жаль, на сьогодні статистика свідчить про те, що рак молочної залози є чи не найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок. Ця хвороба забирає молодих людей, матерів у дітей та залишає розбиті родини», - каже Марія Бойко, начальниця управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.

За її словами, з такою хворобою все ж є великі шанси на одужання, якщо своєчасно звернутися до лікаря.

Крім того, сьогодні на пресконференції 40-річна франківчанка поділилася свої досвідом боротьби із раком молочної залози.

«Я в діагнозі «онко» з 2019 року. Тоді було літо, у мене були плани, хотіла поїхати з дітьми на море, але відчувала, що є якась проблема. Провела самообстеження, тобто пальпацію, вирішила піти до лікаря, зробити комплексне обстеження, заспокоюся і плануватиму далі свій відпочинок, але сталося все не так.  Тоді й розпочався мій шлях боротьби», - ділиться Тетяна, жінка, яка бореться з недугою.

Вона радить у схожих ситуаціях оперативно пройти діагностичні процедури та здати всі необхідні аналізи, щоб швидше приступити до лікування. У Тетяни такий комплекс зайняв місяць.

Також на конференції медики зазначили, що захворіти на рак молочної залози може не лише будь-яка жінка, але й чоловік.

Серед факторів, які підвищують ризик захворювання раку молочної залози, найчастіше визначають такі:

  • Рак молочної залози у родичів
  • Ранній початок менархе (до 12 років)
  • Пізня менопауза
  • Перша вагітність та пологи після 30 років
  • Жінки, які ніколи не народжували
  • Штучне переривання вагітності
  • Відсутність годування грудьми після пологів
  • Тривалий (понад 7 років) прийом гормональних контрацептивів
  • Ожиріння
  • Куріння

Натомість для профілактики онкології молочної залози спеціалісти порадили дотримуватися таких правил:

  • Здоровий спосіб життя
  • Регулярно займатися фізичною активністю та підтримувати нормальну масу тіла
  • Не курити та не вживати алкоголь
  • Вчасно лікувати всі захворювання, які можуть сприяти розвитку хвороби (наприклад, фіброзно-кистозна мастопатія, фіброміома тіла матки, дисфункція щитовидної залози).

«Прийдіть, навіть якщо вас нічого не турбує. Знайдіть таку можливість і ми вас обстежимо. Центральна міська лікарня має доволі великий досвід в цій справі. За останній рік кількість обстежень молочної залози у нас зросла на 600%, це дуже багато», - наголошує Ігор Соколовський, завідувач рентгенологічного відділення у Центральній міській клінічній лікарні.

Додамо, що обстеження молочних залоз в муніципальних закладах безплатні.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Судини і мікроциркуляція – наше життя»: лікарка розповіла, як запобігти тромбозам


20.10.2021 Тіна Любчик 18268
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

531
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1454
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3033
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2076 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4148
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5925

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

380

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

400

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

394

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

522
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

832
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

796
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1082
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

523
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2389
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

837
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1158
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34117 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

380
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

717 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

913
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

684