Про це народний депутат, член політради партії "Українське об'єднання патріотів УКРОП" Віталій Купрій написав на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.
"За ініціативою народного депутата України Olexandr Shevchenko та Калуської місцевої організації УКРОП Українське об'єднання патріотівя відвідав місто Калуш Івано-Франківської області.
Саме в цьому місті існує екологічне лихо – переповнення хімічними відходами хвостосховищ, Домбровський кар'єр і загроза засолення ґрунтів і потрапляння їх у ріки басейну Лімниці та Дністра, а також провал підземних порожнин на місці відпрацьованих шахт.
У 2014 році я працював радником екс-міністра екології та природних ресурсів України Андрія Мохника, а тому з радістю відгукнувся на пропозицію колег.
Схожі за масштабами проблеми існують і в моєму рідному Дніпродзержинську, яке має велику кількість хвостосховищ відходів уранового виробництва.
Сьогодні я виступив на засіданні Калуської міської ради з ініціативою чергового підняття на державний рівень цього питання. Представники місцевого осередку політичної партії УКРОП позитивно сприйняли мою пропозицію.
Разом із в.о. заступника міського голови Галиною Романко, громадськими діячами, науковими фахівцями та місцевими журналістами ми відвідали низку об’єктів, що потребують негайної уваги.
Поблизу Калуша є сім підземних шахт для добування калійних солей, експлуатація яких спричинила просідання підземних шахтних полів. Зараз існує велика загроза провалів цих підземних порожнин на місці відпрацьованих шахт. Відселенню підлягають десятки родин.
Також відвідали Домбровський кар’єр - епіцентр екологічної загрози! Кар'єр залишився після видобутку калійних добрив. Зараз влада штучно створює юридичні проблеми, щоб не дозволити інвесторам реорганізувати завод для відновлення виробництва та вирішення екологічних проблем регіону. Адже інвестор не побажав платити їм хабарі!
Тому наразі кар’єр природним шляхом затоплює вода, яка розчиняє розкриті в ньому соляні поклади. На розв’язання пов’язаних з цим екологічних проблем із бюджету виділяють гроші, що просто потопають у соляних розчинах.
Ще одна екологічна проблема Калуша - зберігання гексахлорбензолу на єдиному в Європі полігоні токсичних відходів, який давно переповнений. Калуш може залишитися без питної води! Під загрозою флора та фауна регіону!
За часів Януковича в Калуському районі було розкрадено майже 300 мільйонів гривень бюджетних коштів!
У березні 2015 року в парламенті було створено Тимчасову слідчу комісію (ТСК) Верховної Ради України з питань розслідування обставин розкрадання державних коштів під час надання послуг зі збирання небезпечних відходів гексахлорбензолу в Калуському районі Івано-Франківської області у 2011—2014 роках, очолює яку тодішній мер Калуша Ігор Насалик. Чи вдалося щось дізнатися — невідомо, адже результати не оприлюднили досі, в порушення норм регламенту ВР і пункту 9 Постанови ВР.
Цілком ймовірно, що ТСК вийшла на слід злочинців серед високопосадовців, які й нині при владі, та отримала вказівку з Адміністрації президента про зупинення відповідних розслідувань.
Уже направив депутатське звернення голові ТСК народному депутату України Ігорю Насалику з вимогою негайного оприлюднення звіту ТСК для того, щоб винні в цьому злочині були покарані та можливо було стягнути завдану державі шкоду.
Також планую звернутися до відповідних органів державної влади з метою подолання бюрократичних бар’єрів для діяльності інвесторів, що допоможуть вирішити екологічні проблеми регіону та створять робочі місця в Калуші", - йдеться у дописі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Купрій у Франківську: Із Саакашвілі ні в якому разі не можна робити Прем'єр-міністра України (відео)