Наркоманія і вагітність

 

 

Тривале вживання наркотиків викликає різноманітні зміни у фізичному і психічному здоров'ї людей.

 

Залежність від наркотиків може бути фізичною, психологічною чи фізико-психологічною.

 

Фізична залежність передбачає прийом наркотиків для зняття неприємних симптомів. Це ще не означає схильність до наркотиків і, тим більше, наркоманію. Наприклад, багато любителів кави відчувають неприємні симптоми, якщо на якийсь час відмовляються від цього напою, але це, звичайно, ще не наркотична залежність.

 

Психологічна залежність означає, що людина на емоційному рівні схильна до прийому наркотиків. Ця тяга до наркотиків може бути більш сильною, ніж при фізичній залежності, і може призвести до систематичного прийому наркотиків.

 

 

Чи можуть наркотики вплинути на вагітність? Звичайно! Наркотичні речовини мають малу молекулярну масу й легко проникають через плаценту.

 

Встановлено, що ряд наркотиків роблять дуже шкідливий вплив на плід. У більшості випадків жінок, що приймають наркотики, чекають ускладнення під час вагітності. Деякі препарати приводять до дефіциту поживних речовин, до анемії (недокрів'я) і сповільненому розвитку плода. Збільшується також схильність до токсемії (наявність токсинів у крові) і прееклампсії (пізній токсикоз вагітних).

 

Опіати (речовини, одержувані з опіуму безпосередньо або синтетичним шляхом) можуть викликати ейфорію, млявість або сонливість, а також зменшувати чутливість до болю. Регулярний їх прийом часто призводить до фізичної залежності. До цієї групи наркотиків відносяться морфін, героїн, демедрол і кодеїн. У вагітних ці препарати викликають різноманітні аномалії і ускладнення, які важко відрізнити, скажімо, від наслідків недостатнього харчування. У жінок, що приймають опіати під час вагітності, збільшується ризик передчасних пологів, уповільнення внутриматочного зростання, прееклампсії і т. п. Дитина, що народилася у такої матері, може бути розумово відсталою.

 

У плоду, при вживанні наркотиків матір'ю, може сформувати фізична залежність від наркотичної речовини. Дитина народжується із синдромом абстиненції, що виникає через припинення регулярного надходження наркотиків у його організм після народження.

 

Внутрішньовенне вживання наркотиків може привести до гепатиту, ендокардиту і, нарешті, до СНІДу. Будь-яке з цих захворювань є велику проблему для вагітної жінки.

 

Серед тих, хто вживає кокаїн (і крек), особливо багато жінок, і це, як правило, викликає ускладнення в період вагітності. Наркотики найчастіше вживаються протягом тривалого часу, іноді навіть кілька днів поспіль. При цьому людина дуже мало їсть і п'є. А це дуже небезпечно для плода. Інтоксикація кокаїном може викликати конвульсії, аритмію, гіпертонію і підвищену температуру у матері, а тривале вживання кокаїну - порушення циркуляції поживних речовин і температурного режиму, що згубно позначиться на дитині. Кокаїн може стати причиною викидня, передчасного відділення плаценти і вроджених вад у дитини.

 

Що ж робити? Перш за все, необхідно припинити прийом наркотиків ще до зачаття. Якщо ви вживаєте наркотики, будьте чесними зі своїм лікарем. Скажіть йому, які саме препарати ви вживаєте. Запитуйте його про все, що стосується наслідків наркоманії для майбутньої дитини. Жертва наркоманії - насамперед ваша дитина, і чим раніше лікар почне вирішувати цю проблему, тим легше будуть наслідки.

 

Підготувала

зав.відділенням денного стаціонару Івано-Франківського МПБ

Л.М.ФЕДОРОВИЧ


20.07.2015 13004 1
Коментарі (1)

Тетяна 2019.10.28, 03:19

Я приймаю препарат "субітекс"і залежна,як мені лишити?

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

624
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1563
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3132
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2140 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4242
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6020

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

471

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

451

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

438

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

537
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10077
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

896
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

851
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

605
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2458
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

887
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1213
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34175 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

335
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

435
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

780 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

959