Наступник Ангели Меркель: хто такий Армін Лашет (ІНФОГРАФІКА)

У Німеччині партія Християнсько-демократичний союз, представницею якої є й канцлерка країни Ангела Меркель, остаточно обрала нового лідера. Політсилу очолив прем'єр-міністр німецької федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Армін Лашет. У вересні в Німеччині відбудуться парламентські вибори і зазвичай голова партії-переможниці стає канцлером.

«Слово і діло» вирішило дізнатися більше про наступника Ангели Меркель та його політичні погляди.

59-річний юрист Армін Лашет має потужний політичний бекграунд. У 1994 році він став депутатом Бундестагу ФРН, згодом представляв Німеччину в Європарламенті та п’ять років (з 2005 по 2010-й) був міністром поколінь, сім'ї, жінок та інтеграції землі Північний Рейн-Вестфалія, а з 2017 року – прем'єр-міністр цього регіону.

Щодо просування в партії, з 2010 по 2012 роки Лашет був заступником голови земельної організації ХДС у Північному Рейні-Вестфалії, згодом став заступником голови ХДС, поки не був обраний її головою в січні 2021 року.

Лашет належить до тих німецьких політиків, які є прихильниками економічної співпраці з Кремлем без «зайвих емоцій». Нині він виступає проти припинення будівництва «Північного потоку-2» через отруєння російського опозиціонера Навального.

На думку очільника Північного Рейну-Вестфалії, не варто робити поспішних висновків щодо отруєння Навального, треба дочекатися, доки Росія проведе розслідування замаху на опозиціонера, а потім прийняти спільне з Євросоюзом рішення про санкції проти «Північного потоку-2».

Нагадаємо, що у 2018 році Лашет вважав бездоказовими заяви Великої Британії про те, що спецслужби РФ причетні до отруєння Сергія Скрипаля і його дочки Юлії.

Не те, щоб Лашет виступав адвокатом Кремля, швидше він є продовжувачем традицій старої школи східної політики ФРН, стоячи на тому, що антипутінська риторика в Німеччині має популістське коріння.

«Демонізація Путіна – це не політика, а алібі для вашого невігластва», – заявляв Лашет однопартійцям.

Свою позицію Армін Лашет обґрунтовує тим, що Німеччина має отримувати зиски з економічної співпраці з Кремлем.

Після подій в Криму 2014 року в німецькій політиці зародився термін Putin-Versteher, що означає «той, що розуміє Путіна». У цю групу політичних діячів потрапили ексканцлер ФРН, друг Володимира Путіна і голова ради директорів «Роснефти» Герхард Шредер, колишній голова правопопулістської АдГ Олександр Гауланд і ексголова фракції лівих Сара Вагенкнехт. Разом із ними «той, що розуміє Путіна» охрестили і центриста Лашета.

Події березня 2014 року в Криму нинішній очільник ХДС прокоментував німецькій Frankfurter Allgemeine так: навіть якщо референдум «однозначно суперечив нормам міжнародного права», потрібно вміти ставити себе на місце партнера і «підтримувати відносини у зовнішній політиці».

Таку політичну емпатію до Кремля Лашет пояснив тим, що 1200 підприємств Північного Рейну-Вестфалії так чи інакше залучені в інвестиціях в російську економіку, а 40% споживаного в Німеччині газу своєю чергою надходять саме з РФ.


Читайте також:

Меркель не йтиме у канцлери Німеччини


30.01.2021 1301
Коментарі ()

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

74
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

777
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1749
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3325
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2257 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4454

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

611

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

548

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

535

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

574
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10171
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1006
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4444
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

798
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2601
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1015
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34265 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

458
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

527
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

868 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1086