Назар Павлів: За півтора року мене навіть не впустили в мій кабінет

 

/data/blog/101718/bac6c2bde42da53cb4971165df74f4aa.jpg

 

В Івано-Франківській ОДА ліквідовують управління молоді та спорту. Якими були для обласного спорту останні півтора року та чого очікувати від реформи підрозділу, розповідає заступник начальника управління, відомий прикарпатський богатир Назар Павлів.

 

– Назаре, до якого числа ви ще залишаєтесь на посаді?

– 22 січня вийшло розпоряд­ження голови ОДА, а наступного дня нам з начальником управління Ростиславом Микитюком оголосили про звільнення у двомісячний термін. І нехай спортивна громадськість не думає, що це вказівка Мінмолодьспорту – це рішення виникло тут, у нашій області. Більше того, днями з міністерства надійшов лист, де в.о. міністра Ігор Гоцул просить голову ОДА Олега Гончарука розглянути можливість зберегти підрозділ. У Києві нами задоволені, ми там були у січні, здавали річний звіт і посіли третє місце в Україні за результатами спортивної роботи.

 

– Що вдалось зробити за півтора року?

– Підняли стипендію спортсменам. Висунули пропозицію, щоб частина податку з продажу тютюну та алкоголю йшла на спорт, хоча це поки що на рівні бажань. Розробили проект легкоатлетичного стадіону. Хочемо, щоб нас згадували з позитивом, а не як наших попередників – ледь не з прокльонами за те, що продали "Олімп".

Хоча за всі ці півтора року мене навіть не впустили в мій кабінет, де я мав працювати як заступник начальника управління. Більше того, 10 місяців мене тримали в одному приміщенні з начальником, а потім виділили приймальню, де мав би сидіти секретар. Кабінет, який мав належати мені, чомусь віддали громадській організації "Офіс реформ" та ще зробили для них дорогу табличку. А я мусив заклеїти напис "Приймальня" звичайним аркушем паперу. Мені це було дивно.

 

– Як просувається питання з легкоатлетичним стадіоном?

– Наша область єдина не має легкоатлетичного стадіону з відповідними біговими доріжками. Через це прикарпатським атлетам складно конкурувати з іншими. Частково це пояснює, чому від нас їдуть перспективні спортсмени. Тож ми зайнялись цією проблемою, взялися шукати, де й як можна облаштувати таку арену, бо хотіли вже робити все за стандартами. Єдиний стадіон, який нам підійшов, – в університеті нафти і газу. Ми з ними домовились, і вони вже сформували проект, зробили кошторис. Вийшло, що з демонтажем старого покриття, облаштуванням бігових доріжок, секторів для метань та інших видів, освітленням та звуком це коштуватиме 5 млн грн. Півмільйона оплатить університет, а решта – за обласним бюджетом. Хоч я ще хотів би переговорити з мером і залучити міські гроші. Сподіваюсь, що бюджетна комісія 11 березня погодить наш проект і його розглянуть на сесії 18 березня.

 

– Повертаючись до стипендій, скільки насправді зараз отримують спортсмени?

– Ми виплачуємо стипендії спортсменам згідно з рейтингом, беремо до уваги вік та здобутки на всеукраїнських і міжнародних змаганнях. Таким чином юнаки, які були чемпіонами України, отримують 550 грн, а чемпіони та призери Європи та світу – 1000 грн. У старшій віковій категорії (до 23 років) медалісти чемпіонатів України, кандидати до збірної отримують 1050 грн, "основа" національної команди – 1250 грн, а переможці та призери континентальних і світових першостей – 1450 грн. Але я мушу сказати, що з цих стипендій ще виплачується податок, тож по факту спортсмени отримують на 13% менше. Минулого року у нас було 63 стипендіати, цьогоріч – 66.

 

– Чим ще управління забезпечує спортсменів?

– Коштами на проїзд, проживання, харчування (64 грн на добу) на змаганнях та добові в дорозі (30 грн). Гроші невеликі, але бюджет не дозволяє видавати більше. Минулого року ми мали близько 3,6 млн грн на ці потреби, а з них ще оплачували суддівство на турнірах у нашій області.

Також для найкращих спортсменів перед змаганнями проводимо двотижневий навчально-тренувальний збір, де теж платимо за харчування. Крім того, минулого року нам вдалось отримати з обласного бюджету додаткових півмільйона, які ми розподілили між федераціями – згідно з рейтингом і потребами кожного виду спорту. Ці кошти вони могли витратити на інвентар чи спортивну форму. У попередніх роках управління таких додаткових грошей не мало.

 

– Ви говорите про рейтинг, як він формується?

– Рейтинг за федераціями та спортсменами ми отримуємо від Міністерства молоді та спорту. Усе залежить від успіхів атлетів на змаганнях, чи є вони членами збірної, кандидатами до неї або резервістами. Але ми, коли виділяємо фінансування, зважаємо і на те, що командним видам спорту потрібно більше коштів, щоб виїхати на змагання. А в тій же легкій атлетиці – десятки підвидів, що теж вимагає додаткових грошей.

 

– Куди ще управління виділяло кошти минулого року?

– Завершили будівництво п’яти майданчиків зі штучного покриття в області, виділили кошти на придбання житла двом тренерам і спортсменці. Також фінансуємо роботу центрів "Спорт для всіх" та "Інваспорт". До речі, поки що наша область завоювала лише одну ліцензію в Ріо-де-Жанейро, на Паралімпійські ігри – зусиллями Ірини Волинець, яка стріляє з лука. Окрім того, на нашому балансі 13 спортшкіл, чотири фізкультурно-спортивні товариства, льодова арена в Калуші, Школа вищої спортивної майстерності. Але цього року коштів буде менше, бо в січні з нашої області вирахували 112 млн грн екологічного податку в держбюджет, що відіб’ється і на спорті.

 

– Хто буде займатися молоддю та спортом після ліквідації управління?

– Для спорту створять окремий підрозділ, а молодь приєднають до освіти і науки. Уже оголосили конкурс на посаду нового начальника управління спорту. Я ще не знаю, чи подаватиму документи – враження, що мене більше не хочуть бачити в управлінні.

 

– Якщо не будете висуватись на посаду начальника управління спорту, чим займетесь далі?

– Зможу, нарешті, повернутись до регулярних тренувань, які я майже закинув через роботу в управлінні. Також зможу більше часу проводити з сім’єю. Але і продовжу ходити на всі комісії обласної ради, пов’язані з питаннями спорту, слідкуватиму за роботою і розподілом коштів, щоб нічого не лишалось непоміченим.

 

Марія Чала, "Репортер"


14.03.2016 747 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2200
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

444
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14440 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1677
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

952
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6337

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

729

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1547

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1346

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1231
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

585
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

736
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1646
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

664
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

961
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6003
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14111
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

337
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

635
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

556
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

872 2