Нерозривний та вірний союз між чоловіком та жінкою: священник про християнське подружжя

Християнське подружжя втілює в собі нерозривний та вірний союз між чоловіком та жінкою, який має свої коріння в біблійних принципах та християнських цінностях.

Цей союз базується на взаємному розумінні, терпимості, підтримці та глибокому духовному співвідношенні. Подружжя в християнському розумінні вважається відображенням взаємної любові, яку Ісус Христос виявив до людства.

Спільний шлях у вірі, молитві та служінні Богові допомагає подружжю підтримувати міцний зв'язок та долати життєві труднощі разом.

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, яка повинна бути модель сім’ї з християнської точки зору.

Так, каже священник, за Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.

"Коли я вінчаю людей, є такий обряд, як введення нареченої до храму. І тоді я запитую: «Який твій головний обов’язок у сім’ї?», бо інколи люди думають, що жінка — то рабиня, яка зобов’язана готувати, прибирати, прати й доглядати дітей.

І вже після наук наречені взнають, що їхній головний обов’язок — дбати про чоловіка. А за все інше повинен він дбати. Така повинна бути модель сім’ї.

Уявіть собі, чоловік дбає про все, чи хотітиме жінка не слухати його і не поважатиме, якщо він любитиме жінку і дбатиме про неї? Бо ж він на це зобов’язався".

Апостол Павло в посланні до Ефесян каже:

«Жінки нехай коряться своїм чоловікам, як Господеві, бо чоловік — голова жінки, як і Христос — голова Церкви, свого тіла, якого він Спаситель.

А як Церква кориться Христові, так у всьому й жінки — своїм чоловікам».

Втім, потім Апостол Павло також продовжує:

«Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив церкву і видав себе за неї».

Священник уточнює:

"Де найбільший вияв любові Христа до церкви, яка має Його слухати? На розп'ятті.

Це таке порівняння: Христос і Церква. Церква кориться Христові, Христос — віддав себе за церкву. Жінка кориться чоловікові, а чоловік жертвує собою заради того, щоб було добре жінці.

Звичайно, людині із сучасним менталітетом інколи це складно зрозуміти, бо вона вперта і горда. А це руйнує всі добрі риси. У нас є криза послуху".

Як додає отець, кожна сім’я — це окремий світ. У християн немає іншої альтернативи сім’ї, окрім як чоловік і жінка. І вони беруть на себе відповідальність жити аж до смерті разом: в любові, вірності, чесності та послуху подружньому. Це і є ідеал християнської сім’ї.

Якщо подружжя переживає кризові моменти у сім’ї, священник радить прийти на розмову до фахівця.

"Але інколи буває, що люди на таку розмову приходять вже зі своєю установкою «ми маємо розійтись», або я знаю такі випадки, коли двоє ідуть до психолога і він запитує: «У якому напрямку працюватимемо: щоб ви залишилися разом чи щоб мирно розійшлися?».

Це однозначно неправильно, бо ми говоримо про сім’ю, де є двоє людей, які зобов’язалися жити разом, а не втікати від труднощів. З християнської точки зору, це не правильний підхід.

Є такі випадки, коли подружжя приходить на духовну розмову і ми працюємо втрьох. Я ставлю їм запитання і ми відкрито обговорюємо проблеми. Якщо подружжя "не вилікує" свою проблему, з часом вони накопичуватимуться, так і розбіжаться.

Що далі? Є хтось, хто в цьому вбачає проблему, а є хтось, хто ні".

Детальніше читайте у матеріалі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прикарпатцям пояснили, чому віряни святкують неділю, а не суботу


16.08.2023 7873
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

528
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1445
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3029
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4143
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

369

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

825
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

792
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

517
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2381
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1154
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34113 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

376
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681