Невідомі подробиці загибелі прикарпатського героя Небесної Сотні Сергія Дідича

 
 
 
 
Журналіст Юрій Бутусов прокоментував судове рішення стосовно Леоніда Бібіка, який 18 лютого 2014 року у Фортечному провулку в Києві на смерть збив івано-франківського сотника Сергія Дідича.
 

Прологом до коментаря став пост у Фейсбук активістки Євгенії Закревської. Вона обурилася застосуванням у суді закону про недопущення переслідувань під час мирних протестів. Як приклад навела судове рішення про звільнення від відповідальності Леоніда Бібіка, який під час подій на Майдані 18 лютого збив двох протестувальників. Сотник з Івано-Франківська Сергій Дідич загинув під колесами, пише Фіртка із посиланням на Курс.

 

Головний редактор "Цензор.нет" Юрій Бутусов пояснив, чому так сталося і описав перебіг подій, які призвели до смерті Сергія Дідича. 

 

"18 лютого, під час розгону демонстрації протесту на Інститутській і в Маріїнському парку, коли вже були вбиті перші демоснтранти, коли були вже побиті десятки громадян, доведені до відчаю люди почали чинити спротив правоохоронцям.

 

Всі знають відоме відео, коли вантажівка намагаєтьтся протаранити колону "Беркута" і внутрішній військ на Інститутській. За кермом цієї машини знаходився майданівець Леонід Бібік, який ризикнув своїм життям і вирішив наїзати на колони силовиків, які йшли в наступ. Чи був цей вчинок розумним чи стався у стані афекту? На вулиці не було нікого, і рух машини був помітний здалеку - насправді шансів повернутися практично не було. 

 

На відході на підніжку машини заскочили два працівника міліції і в упор розрядили у водія дві обойми. Бібік був поранений, але якимось дивом керував машиною. Бібіку вдалося розвернутися і незважаючи на те, що по ньому відкрили вогонь, прорватися назад до демонстрантів, які відступали. 

 

Очевидно,що Бібік в цій ситуації керувався емоціями, тому що міліціонери були озброєні вогнепальною зброєю, і з цією самогубчої атаки він міг не повернутися. Це була самопожертва, і Бібіку дуже пощастило, що він повернувся живим. Під час цієї акції жоден з правоохоронців не постраждав. Але психологічний ефект був величезним.

На жаль, під час цього маневру сталася трагедія - на Інститутську вибіг поранений під час зіткнення з міліцією у Маріїнському парку майданівець Сергій Дідич. Машина наїхала просто на Дідича. Стосовно іншої людини, на якого також був наїзд машини, інформації досі немає, - можливо, він залишився живим. 

 

Сергій Дідич загинув в результаті цієї травми. Леонід Бібік не знав про цю трагедію. Він вважав, що вчинив правильно. Він був доведений до відчаю, як і всі решта майданівці. 

 

Тому Бібік не ховався, а заявив відкрито, що саме він був за кермом тієї машини. Поводився відкрито і під час слідства. Повністю визав свою вину. Його зізнання і стало основою для розслідування, - хто б його знайшов, якщо би він захотів зникнути? На всіх громадян, які стали учасниками протетстів на Майдані, і вчинили правопорушення, пов'язані з необхідною самообороною від незхаконних дій влади і співробітників міліції, поширюється амнісітія відпоідно до спеціального закону ВРУ. 

 

Бібік діяв, щоби зупинити незаконні дії працівників міліції, і вчинив наїзд на Дідича під час цієї акції. Він повністю визнав свою вину, і вину з нього ніхто зняти не може. Але за законом про амністію, він не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності. Цей випадок - єдиний на даний час доведений приклад, коли в результаті дій майданівців загинув інший громадяднин, не співробітник силових структур. Я не бачу тут сенсації. Це не оремий випадок - це наша спільна трагедія", - пише Бутусов. 

 


13.03.2016 905 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2209
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

444
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14441 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1677
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

952
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6337

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

729

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1547

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1346

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1231
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

585
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

736
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1646
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

664
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

961
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6003
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14111
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

337
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

635
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

556
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

872 2