НОВИЙ СТАРТ

 

1. Армія. В ході боїв Українська Армія спочатку навчилася бити сепаратистів. Потім довела, що вміє бити сепаратистів з найсучаснішим російським озброєнням. І, нарешті, продемонструвала здатність бити сепаратистів з озброєнням, технікою і 20-30% російських найманців. В кінці серпня час Лугандону обчислявся тижнями.

Вторгнення регулярних російських елітних військ змінило розклад сил. Втрати з нашого боку за декілька днів з новим супротивником співставні з кількістю загиблих за всі місяці війни. Російська військова машина – одна з найпотужніших у світі. Під прицільним вогнем високоточної артилерії у нас великі втрати. 10% бійців покинули свої позиції без наказу. У відкритому степу масово виведена з ладу техніка. Поки що ми можемо лише тримати оборону. Нічого дивного. Росія 23 роки мала два пріоритети – нафта/газ і армія. Україна 23 роки спостерігала за розкраданням своїх нафта/газу і армії.

Зараз нам потрібен час на перебудову неефективної системи управління і переозброєння ЗСУ.



2. Лугандон. Взяти Донецьк і Луганськ ура-патріотичним штурмом, напевно, можна. Але вуличні бої заберуть десятки тисяч життів кращих з нас. А ще це приведе до повного колапсу і так ледь живої економіки.

Розумніше зробити це іншим методом і тоді, коли ми матимемо сильнішу Армію і економіку.

Прикладом може служити Хорватія. Після взяття Югославською Армією Вуковару, де героїчно полягли тисячі захисників незалежності, хорвати змушені були погодитися на існування Сербської Країни. Три роки вони не просто терпіли, а розбудовували економіку і армію. А потім протягом годин танковою атакою змели сепаратистів з своєї землі.



3. Загрози. Спеціальна зона в межах окремих районів окупованої частини Луганської та Донецької областей є раковою пухлиною українського організму. Не можна допустити, щоб ця пухлина: а) визнавалася здоровою, б) розширялася, в) мала право вето на лікування.

Протокол про умови припинення вогню: а) не визнає лнр і днр, б) державний кордон передається під контроль українських сил, в) спецзона обмежується лише територією районів, зайнятих сепаратистами і російськими військами, в) не допускається жодних прав спецзони на загальноукраїнську політику євроінтеграції.

Український організм блокує пухлину і заробляє гроші на операцію.



4. Співжиття. Мирний план переводить боротьбу за Донбас у економічне русло. Це буде змагання розділених стіною НДР і ФРН.

Як деградують проросійські невизнані утворення – ми знаємо на прикладах Абхазії та Придністров'я.

Для перемоги у цьому змаганні нам треба запровадити радикальні реформи, рішучу боротьбу з корупцією і отримати новий План Маршалла від Заходу. 5-7 багатомільярдних інвестицій США, Німеччини, Китаю чи Франції стануть найкращою гарантією нашої перемоги над совдепом Лугандону.

І коли наш рівень життя стане привабливим навіть для отруєних Кремлем донеччан, ми відкриємо двері для всіх, хто визнає цілісну унітарну європейську Україну.



5. Безпека. На саміті НАТО були досягнуті домовленості про західних військових радників і поставки сучасної зброї з США, Франції, Італії, Польщі, Норвегії.

АТО виявила серед офіцерів, добровольців і волонтерів нових командирів і організаторів у військах.

Це дає можливість не тільки будівництва Армії нового взірця, але й реального, немітингового приєднання до НАТО.



6. Песимізм. Важко повірити, що совкове населення депресивного краю під канонадою російського гебельс-ТБ прозріє і полюбить свою українську долю. Тому боротися треба в першу чергу за молодь.

Ще важче повірити в те, що Кремль заспокоїться і дасть нам жити і працювати в спокійному режимі. Посилення військової потуги від Маріуполя до Харкова та Ізмаїла – негайна задача.

Ширша задача – пошук союзників. Тому Асоціація з ЄС має бути доповнена чіткою перспективою членства, а з США укладена угода про союз поза НАТО.



7. Атмосфера. Важливо правильно оцінити досягнуте. Патріотичні дії суспільства звели нанівець план Путіна підняти повстання в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Одеській областях. Жертви Героїв стиснули територію, де тимчасово керують сепаратисти до 1/3 Донбасу.

В країні є безліч того, що ми маємо змінити, але нема причин кричати "всьо пропало!" Путін при всьому бажанні не може збройно захопити 45 мільйонну країну, яка прагне боротися. Він може упокорити Україну (як і всі попередні колонізатори) лише через внутрішній розбрат і бунт.

Тому визначальним для нашої перемоги і далі буде єдність, віра і дія.

Спільна робота гарантуватиме спільну перемогу.

 

Юрій Луценко,

Голова партії "Блок Петра Порошенка",

радник Президента України

УП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ярмо. Чи треба Україні повертати Донбас на умовах Путіна

 


07.09.2014 Юрій Луценко 1123 2
Коментарі (2)

Олена Шпіка 2014.09.07, 17:19
Пане Юрію! Все зрозуміло, але як жити тут тим, хто не підтримує тутешні події і водночас не хоче або не може покинути домівку? Таких до речі чимало, вони якраз і залишаються. Щось ви нічого про них не кажете.
Олена Шпіка 2014.09.07, 17:19
Пане Юрію! Все зрозуміло, але як жити тут тим, хто не підтримує тутешні події і водночас не хоче або не може покинути домівку? Таких до речі чимало, вони якраз і залишаються. Щось ви нічого про них не кажете.
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

646
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1584
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3163
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2157 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4256
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6044

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

484

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

463

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

448

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

545
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10089
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

909
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

862
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

623
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2480
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

898
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1227
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34185 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

362
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

446
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

792 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

966