Обов'язковий документ 2021 року: Угорщина хоче першою в світі ввести Covid-паспорт

Без спецдокумента не можна буде відвідувати будь-які заходи та пересуватися літаком чи іншим транспортом.

В Угорщині вже розроблена система спеціальних електронних мобільних додатків, за допомогою яких громадяни зможуть довести, що вони є захищеними від інфікування Covid-19. Вся інформація про стан здоров'я громадян буде знаходитися у Електронній базі охорони здоров’я (EESZT), інформує Фіртка з посиланням на mukachevo.net.

"Ми відчуваємо, що у світі зростає потреба в тому, щоб громадяни могли довести свою захищеність від коронавірусу, щоб мати можливість вільно пересуватися та користуватися послугами в середовищі, де перебуває багато людей і де існує підвищений ризик можливого інфікування", - повідомив Балінт Сабо, заступник гендиректора Генеральної дирекції Національної лікарні.

Зокрема йдеться про так званий Covid-паспорт. Без нього практично неможливо буде здійснити похід до театру, перукарні, відвідати будь-який захід або навіть потрапити на авіарейс.

Як пояснив Балінт Сабо мобільний додаток складається з двох частин. Один - це сам паспорт Covid-19, а інший - контрольний додаток, який підтверджує захист від Covid даного громадянина на основі результатів тестів на коронавірус, проведених за останні 14 днів, та отриманих щеплень.

Covid-паспорт буде містити дані, які вже є в системі EESZT.

Як стало відомо, Угорщина випереджає інші країни за рівнем застосування таких документів. Як тільки буде завершене тестування системи вона стане доступною для всіх громадян Угорщини.

Як працює додаток?

Додаток ідентифікує громадянина за допомогою номера його соціального страхування. Він надає необхідний сертифікат захисту від COVID-19, перевіряючи результати проведених тестів на коронавірус та історію отриманих щеплень, інші відповідні медичні записи.

Результати відображатимуться у вигляді QR-коду, що містить часовий код та електронний підпис. Люди зможуть користуватися цим так званим Covid-паспортом не лише в Угорщині, а й за кордоном.

В Росії теж розглядають ідею введення таких паспортів, щоб у кожного хто отримав щеплення був відповідний документ. Російський міністр охорони здоров'я Михайло Мурашко заявив, що з технічної точки зору ввести подібні паспорта буде нескладно, тому що інформація про всіх заражених надходить в спеціальну базу.

Нагадаємо, що Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) ще у квітні застерігала уряди від видачі так званих паспортів імунітету від Covid-19 для тих, хто вже перехворів. Адже неможливо було гарантувати точність результатів та відсутність ризику для власників цих паспортів.

За інформацією ВООЗ видача таких документів може створити у їхніх власників ілюзію, ніби вони повністю захищені від ризику повторного зараження на найближчі місяці, роки або навіть ніколи. Насправді це не виявилось зовсім не так.


Читайте також:

Журнал Science назвав COVID-вакцини науковим проривом року


28.12.2020 7191
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

644
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1579
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3155
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2155 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4252
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6040

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

481

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

460

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

447

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

544
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10087
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

907
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

860
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

621
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2475
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

896
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1225
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34183 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

354
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

444
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

789 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

964