
До вирішення проблем учасників АТО має застосуватися системний підхід.
Таку позицію озвучив голова обласної ради Олександр Сич під час засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей.
"Я бачу комплексний підхід до вирішення проблем учасників АТО у координації всіх служб в обласній раді, в обласній державній адміністрації, депутатських комісій тощо. Обласна державна адміністрація – орган, уповноважений виконувати виконавчі дії по різних напрямках: охорона здоров’я, соціальний захист, освіта, земельні питання. Обласна рада – орган, який уповноважений приймати рішення. При адміністрації є Інформаційний центр, Центр допомоги учасникам АТО, які, контактуючи з громадськими організаціями і з учасниками АТО, можуть генерувати проблемні питання. Якщо ці питання не потребують прийняття рішення, вони вирішуються на рівні обласної державної адміністрації в тих чи інших підрозділах. Якщо ж вони потребують прийняття рішення, відповідні підрозділи ОДА напрацьовують їх і направляють до обласної ради. Ці всі проекти рішень, перш за все, проходять через комісію з питань захисту прав учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей, а також через комісію, яка є професійно профільною. В кожній комісії, ми це узгодили з Асоціацією учасників АТО, є представники від Асоціації з правом дорадчого голосу. Вони мають статус радника голови обласної ради на громадських засадах. Голова кожної комісії отримав від мене листа з проханням всіляко сприяти тим представникам, яких делегувала Асоціація учасників АТО. Ми повинні вибудувати алгоритм дій, щоб без зупинок вирішувати всі питання, що стосуються наших учасників АТО та їхніх сімей", – підкреслив очільник обласної ради.
На даний момент на Прикарпатті налічується понад 5,5 тисяч учасників АТО, з них майже чотири сотні – поранені.
Про це повідомила заступник директора Департаменту соціальної політики обласної державної адміністрації Олександра Бігун.
За її словами, до вирішення проблем учасників антитерористичної операції залучаються всі структурні підрозділи ОДА. Разом з тим, проблемами учасників АТО в області опікуються Єдиний інформаційний центр та Центр допомоги учасникам АТО.
Частково вони дублюють функції один одного.
Відтак, задля налагодження їхньої роботи профільна комісія рекомендувала обласній державній адміністрації скоординувати роботу центрів і впорядкувати питання координації за принципом "єдиного вікна".