Організатори «Porto Franko» обрали літак, який гратиме на фестивалі (фото)

З 13 до 17 червня в Івано-Франківську відбудеться найграндіозніша мистецька подія – фестиваль «Porto Franko 2018». Минулого року Франківськ був морським портом. А цього, кажуть організатори, стане повітряним.

Про це інформує кореспондент Фіртки.

«До нас такого ніхто не робив. «Porto Franko» – це завжди продумано, проплакано, іноді навіть вистраждано “, – сказав директор фестивалю Ростислав Держипільський.

Розпочнеться дійство із шоу-відкриття. Воно цього року, обіцяють організатори, вражатиме всім: звучанням, формою, змістом, новаторством. У дійстві задіють справжній літак. Він стане головним хедлайнером «Porto Franko 2018». Обирали залізного птаха на косівському летовищі.

Читайте також: Музика авіаційних моторів та балет з роботами: організатори розповіли, чим дивуватиме PORTO FRANKO 2018 (фото+відео)

«Зараз ми досліджуємо, як «співають» двигуни, аби написати музику. На відкритті звучатиме аерофонія – поєднання звуків літака із різноманітними інструментами», – поділився планами президент «Porto Franko» Роман Григорів.

Побували на косівському летовищі і фахівці ДП «Антонова». Вони зазначили: «Мрія» – це легендарний український літак, який заслуговує бути у центрі уваги гостей фестивалю «Porto Franko».

А поки організатори обирають локацію та думають над тим, яким чином доставити АН-2 у центр Івано-Франківська.

PORTO FRANKO 2018 стане терміналом міжнародної мистецької комунікації. Своєрідна злітна смуга для проектів фестивалю – історичний центр Івано-Франківська, зокрема – міська ратуша, Палац Потоцьких, Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка.

Також серед унікальних локацій фестивалю: Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ, залізничний вокзал,  завод Промприлад. 

У центрі цьогорічного фестивалю ряд мультижанрових перформансів: аеродинамічна інсталяція, лайф-електроніка та сучасна поезія втіляться у шоу-відкритті фестивалю «take-off»: уперше музика та світлове шоу поєднаються зі звучаннями наживо авіаційних моторів та голосами диспетчерів аеропортів з усього світу.

Проблематика сучасної антропології, щоденного життєвого ритуалу розгорнеться в унікальному балеті за участі танцівників і роботів: «Oh, Magic» видатного австрійського хореографа Сімона Маєра.

Фестиваль 2018 року представить і культові вистави від метрів сучасної європейської режисури – «Книга Йова» Еймунтаса Някрошюса та «Чайка» Оскараса Коршуноваса.

Водночас PORTO FRANKO 2018 готує власну концертну програму, присвячену 90-річчю від дня народження новатора сучасної музики, лідера музичного авангарду Карлгайнца Штокгаузена: у рамках цієї програми на фестивалі виступлять американсько-бельгійський тромбоніст Томас де Моор, угорський перкусіоніст Ласло Худачек, німецько-угорська співачка та перформер Юлія Міхалі.

Масштабні візуальні та аудіо інсталяції у міському просторі від українських та європейських художників, перформанси та хепенінги із залученням туристів та жителів міста як співучасників інтерактивних проектів – усе це своєрідна світлосигнальна система нашого мистецького аеропорту PORTO FRANKO 2018.

Генеральні партнери фестивалю -  Благодійний фонд «Україна Інкогніта» та Благодійний фонд Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ».

Фотогалерея


23.04.2018 2925
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

693
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1626
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3215
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2173 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4305
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6081

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

521

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

480

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

472

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

554
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10110
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

932
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

879
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

658
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2506
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

918
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1246
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34201 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

394
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

464
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

817 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

988