Медики наголошують, що дітям до десяти років необхідно харчуватися п'ять разів на день, бо саме від правильного і збалансованого харчування залежить розвиток дитини. У раціоні, обов'язково має бути гаряча їжа, супи, крупи та м'ясо.
Відтак, Мар'яна Вершиніна зазначила, що для батьків основним критерієм є якісне харчування, а вже потім варто вирішувати скільки це буде коштувати.
Підприємці зазначають, що безумовно ціна харчування не повинна впливати на якість продуктів. Однак знизити ціну на харчування вони не можуть, бо у підприємств є теж певні затрати.
Варто зазначити, що сьогодні у школах міста харчувалися приблизно лише 30% школярів. Хоча до канікул харчувалися всі 100%.
Якщо ж так піде й надалі, підприємці, які постачають продукти, підуть у збиток.
Начальник управління освіти Наталія Микула розповіла, що сьогодні вона особисто відвідала кілька шкіл. За її словами, 14% дітей не прийшли до школи.
"Частина дітей прийшли зі своїми бутербродами, частина - оплатила харчування", - каже Микула.
Надалі освітяни планують проводити моніторинг і слідкувати скільки батьків готові заплатити за гаряче харчування своїх дітей.
Вона також зазначила, що зараз батьки почали масово вибирати довідки про те, що сім'я малозабезпечена. Тож на кінець лютого кількість дітей з пільгових категорій може збільшитись вдвічі.
Нагадаємо, що нардеп від Івано-Франківська Олександр Шевченко є автором законопроекту, який покликаний відновити бюджетне фінансування школярів. А тим часом багато міст України знайшли можливість виділити кошти з міських бюджетів. Проте, в ситуативної більшості в івано-Франківській міськраді (ВО Свобода-ВО Батьківщина-БПП Солідарність) очевидно інші "пріорітети"...