Палестинська автономія (фото)

 

/data/blog/117303/5195ca8f5bf0abb51c75800e17579a37.jpg

 

З аеропорту Бен-Гуріон до Єрусалиму ходять маршрутки "Нешер", які відправляються по мірі заповнюваності. Ходять цілодобово. Довозять до самого Старого Міста і ще розвозять по районах. Поселився в найдешевшому готелі Єрусалима - Rivoli, який знаходиться у Східній палестинській частині міста поруч з воротами Ірода.

 

З раннього ранку почалася дуже насичена подорож, про яку буду розповідати в деталях в окремих постах. В підсумку вийшов такий маршрут по Палестинській автономії: Єрусалим - Віфавара (місце Хрещення) - Єрихон - Наблус - гора Гірізім - Рамалла - Ваді-Кельт - Віфагія - Бет-Лахм (Віфлеєм).

 

Почнемо з Палестини.

З Єрусалиму в міста Палестинської автономії транспорт не ходить (виключення - Віфлеєм, і то лише в один бік). Щоб дістатися палестинських поселень, треба виїхати за межі Ізраїльської роз'єднувальної стіні (або Стіни безпеки), яка відділяє Ізраїль від Палестинських територій. З імпровізованих автостанцій вже ходять маршрутки ("сервіс") до міст Палестини. Одна з таких автостанцій знаходиться в біблейській Віфанії (Бетенії) на кільці. Доїхати туди можна з арабської автостанції у Східному Єрусалимі, яка знаходиться напроти Дамаських воріт. Запитайте у водіїв, вони розкажуть як.

Дамаські ворота Старого міста - напроти знаходиться арабська автостанція:

Як я вже казав, Ізраїль на Палестинську автономію розділяє Стіна безпеки. З боку Ізраїля на територію Палестини виїхати можна вільно (крім громадян Ізраїлю, яким виїзд на Палестинські території суворо заборонений). Щоправда, при виїзді вас попередять інформаційні стенди: "Ви в'їжджаєте на небезпечну територію на власний розсуд. Danger for Your Life!" Щоб в'їхати назад в Ізраїль, доведеться пройти контроль на безпеку.

Місцями Стіна побудована "трохи по-дебільному" і принципи її будівництва зрозуміти важко. Наприклад, тут Стіна розділяє два арабських поселення - біблейські Віфагію і Віфанію. І там, і там живуть палестинці:

В деяких місцях Стіни взагалі немає. Наприклад, на Схід від Єрусалима, де палестинські поселення примикають до християнських святинь на Єлеонській (Масличній) горі. Це дуже дивно, бо вже за 100 метрів від монастиря Вознесіння (звідки вознісся на небо Христос) - палестинські квартали з типовим для них сміттям, прапорами Палестини і портретами Ясіра Арафата і Махмуда Аббаса:

На трасі з Єрусалима в напрямку Єрихона також Стіни незрозуміло чому немає. Щоправда, заїхати в Єрихон, який контролюється палестинською владою, можна лише через ізраїльські блок-пости.

Стіна і КПП між Єрусалимом і Бет-Лахмом (Віфлеємом):

Стіна на виїзді з столиці Палестинської автономії Рамалли в бік Єрусалиму:

Найцікавіше поселення на Західному березі р. Йордан (тобто, в Палестинській автономії) - Єрихон. Це місто вважається найстарішим у світі, йому близько 10 тис. років. До того ж, це - найстаріше поселення, яке упродовж свого існування було постійно заселеним. Крім того, Єрихон - найнижче розташоване місто у світі, яке знаходиться на 250 метрів нижче рівня моря.
no title

Ось так виглядає найстаріша архітектурна споруда на планеті. Це - башта «Тель аль Султан» епохи докерамічного неоліту, їй - понад 10 тис. років. Її бачив Ісус Навін зі своїм військом, коли ізраїльтяни перейшли Йордан та увійшли в Землю обітовану після 40 років скитань по пустелі:

В Єрихоні розташовані руїни візантійського міста і розкішного палацу омейядского халіфа Хішама ібн Абд Аль-Маліка (VIII - IX століття):
no title

Над Єрихоном височіє Гора Спокус (або Сорокоденна гора), де Ісус протягом 40 днів постився в Іудейській пустелі після Хрещення. Там його спокушав диявол, пропонуючи владу нам земним світом:
no title

Грот, де Ісус 40 днів постився і молився:
no title

Вид на Єрихон з Гори Спокус. На задньому плані - долина Йордану і місце Хрещення:
no title

Вид з гори на Мертве море:
no title

Місце Хрещення Ісуса Христа - Віфавара (Ваді-Харар, Каср Аль-Ягуд) розташовано на річці Йордан на кордоні Палестинської автономії та Йорданії. Раніше сюди можна було потрапити лише з йорданського боку, а з 2011 року священне місце відкрилося із палестинського (ізраїльського берега):
PB279561.JPG

Славнозвісна річка Йордан: зліва - Йорданія, справа - Палестина:

В декількох кілометрах на захід від Єрихона в Іудейській пустелі знаходиться ущелина (каньйон) Ваді-Кельт. По дну протікає маленький струмок а в скелях видовбані печери монастиря св. Георгія:

Захід сонця в Іудейській пустелі:
no title

Північна частина Палестини носить історичну назву Самарія. Її центр - місто Наблус (біблейський Сіхем, Шхем). Сучасний Наблус відомий, як місце жорстоких протистоянь і числений жертв арабо-ізраїльського конфлікту.
no title

Центр Наблуса - суцільні автомобільні корки:

В Наблусі дуже красиве і колоритне старе місто:

Центральна площа з годинниковою вежею:

Гарні старовинні будинки на центральній площі:

Великий торгівельний центр в Наблусі. Дуже не схоже на якусь окупацію чи блокаду :)

В Наблусі знаходиться гробниця Йосипа - найстаршого сина Іакова (Ізраїля):

На південь від Наблуса знаходиться гора Грізім, на якій, за наказом Мойсея зразу ж після переходу євреїв через Йордан було заключено заповіт між Богом та єврейським народом. На горі, як і 2000 років тому, проживають самаритяни - народ, який часто згадується в Біблії.
Найстаріший будинок самаритян:

Самарійські пейзажі:

В Рамаллі - тимчасовій столиці Палестинської автономії (палестинці мріють про столицю в Єрусалимі) розташовані органи влади Автономії та мавзолей Ясіра Арафата.

Резиденція лідера Палестини Махмуда Аббаса:

Могила лідера Організації визволення Палестини Ясіра Арафата:

Рамалла - багатолюдна, в центрі важко пройти навіть пішки, я вже не кажу про автомобіль:

Головна площа Рамалли:

Арабське поселення Альтур (біблейська Віфагія) на Масличній горі на схід від Єрусалиму. Тут розташовано декілька христянських святинь: монастир Вознесіння, церква "Отче наш", будинок Марфи та інші:

Сусідня біблейська Віфанія (Бетенія) разом з будинком Лазаря знаходиться через Стіну безпеки:

Також у Віфагії на Масличній (Єлеонській) горі є оглядовий майданчик, з якого відкривається найкращий вид на Єрусалим:

Арабське поселення Рас-аль-Амуд на південний схід від Єрусалиму:

Про Віфлеєм (Бет-Лахм) розповідати не треба, про нього всі знають: тут народився Ісус. Церква Різдва - одна з найстаріших на Близькому Сході:

Ось тут відбулася одна з головних подій християнства:
PB289854.JPG

В Молочному гроті Марія годувала молоком Ісуса, коли Святе сімейство ховалося від переслідувань царя Ірода, який наказав вбити усіх немовлят у Віфлеємі:

Віфлеєм, до речі, єдине місто Палестинської автономії, куди ходить автобус з Єрусалима (№231 з арабської автостанції напроти Дамаських воріт. Назад цей автобус не їде. Треба брати таксі (або йти 3 км пішки) до чек-поїнту, переходити кордон і вже на ізраїльському боці Стіни сідати на автобус.

Так виглядає Віфлеєм нетуристичний:

Вид з Віфлеєму на єврейське поселення Рамат-Рахель, яке знаходиться за Стіною:

На півночі Віфлеєму знаходиться гробниця Рахілі - дружини Іакова (Ізраїля). Гробниця знаходиться в середині арабського кварталу, але ізраїльтяни інтегрували тут Стіну безпеки і проклали всередині неї вулицю, яка веде до гробу. Проїхати туди можна лише автівкою, пішки заборонено. Ось так виглядає Стіна навколо гробу Рахілі:

Власне, гробниця Рахілі:
PB289867.JPG

 

andy-travel.com.ua


03.10.2016 4232 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

602
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1534
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3113
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2125 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4226
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5980

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

443

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

439

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

423

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

529
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10062
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

877
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

837
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

576
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2437
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

872
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1200
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34165 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

311
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

421
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

761 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

944