ПАНПАНІЗМ

 

 

З минулим боротися важко. Значно важче, ніж із  сьогоденням, яке б воно не було чи видавалося проблематичним. А з майбутнім в-падло.

 

Минуле засіло, вкоренилося в нашій свідомості таким собі  голим пластом  незаповнених кластерів надолужування згаяного, втраченого, програного та  непрожитого в «попередніх життях». Це дуже виразно виявляється в культурі, це, зрозуміло, виявляється в остобісілій політиці з її ніяк невіддільною мікробекономікою.   Це візуально, на слух і  дотик не може не мати свого віддзеркалення або кореневища в простому побуті.

 

Коли західний світ схильний вирішувати свої, в першу чергу, і спільні проблеми,  коли східний світ схильний вирішувати свої, першочергово,  і спільні дилеми, наш вкраїнський серединний світ – …свої і своїх позачергово.

Набагато ліпше, звісно, хронічно невтомно  вдаватися до лівацького чи правацького  крикливого скиглення з незатертою безпрограшною приставкою «націонал», а можна всього-на-всього в  нашому  унікально важкому і затяжному випадку не час від часу, а безщадно безперебійно, в режимі нон-стоп  прозомбовувати:  податки платити – це норма; зарплату платити в конвертиках – це анормально; терпіти,  коли тебе шмагають зусібіч і повсюдно ні за що – нізащо; голосувати за тих, хто не виконує своїх передвиборчих обіцянок і завідомо недієздатний щось до пуття привести – сміхотворно; розповідати казки своєму електорату – це маловигідний сором, рано чи пізно; знати  якусь іноземну мову, окрім недержавної чи державної, і, де знаходиться  без Google Maps,  GPS-навігаторів Пнівський замок, до прикладу,  - незайве;  заводнювати своїм умовними і безумовними фекаліями довкілля – бруднити себе ;  патерналізм і кумівство – хибка маржа.

 

Цим нехитрим ділом займатися можна навіть не відходячи і від ящика, і від ящика пива. Як і  зручно про себе зарецитувати після чи перед полум’яною промовою з якоїсь високої трибуни.  Але – про себе, стиха, щоб ніхто не вчув – ефект «сам  з собою» в даному випадку є напрочуд плодючим й плодотворним, бо коли сам/сама … то, хоч не так ефектно і сатисфактно, не розпорошуєшся  ресурсно-енергетично на нескінченних оргіях ))) Ну, і маси не мас-тяться, не проковтують воленс-ноленс флюїдів невгасно пристрасної любові  до себе, щоб вже в наступній постпозі почесати з болю одне місце, точково пов’язане з цифрою 5. Торчково !? (_О_)

 

А вже потім можна і треба зі стурбованим, компетентним  і не дуже виразом обличчя публічно і на кухні в себе розводитися про те як, зруйнована морально і фізично колись Німеччина, дійшла до найвищого рівня добробуту і високого рівня свободи там, де ще недавно все знищувала і захоплювала, лише волею суспільства і його не паперової еліти знову стати великою нацією; про Польщу і Бальцеровича, про Литву і Гаяускаса – обов’язково, про Швецію  і Нідерланди з їх політиками і чиновниками всіх рівнів  у ролі ревних і гожих служників народу, а не  претензійних і недоторканих хазяїнів доль; про відсутність в Україні паростків громадянського суспільства, про коріння, стовбур, дятлів довбливих і довбанутих, і соловейків співочих;

 

про те, що питання підвищення всіляких стандартів, реформування економіки і права на контрастах з вибірковим ставленням до неугодних режиму не слід на передчасно омиту шампанським голову пов'язувати з євроінтеграцією, а запобігання перед  ніколи не підхмеленими мордами сосєдствующіх царьків так само ніякого пів раба  не робить автоматом повноцінним вольноотпутінщіком;

 

про невідповідність українського законодавства де-факто, передусім, а не де-юре законам і принципам ЄС, нездатність економіки України витримати конкурентний тиск з боку економіки країн ЄС, неспроможність нашої рід-ненької влади виконувати покладені на неї зобов’язання перед своїм народом і чужими народами;  і про те як європейці й американці допомагають розроблювати і впроваджувати проекти правил, писаних і неписаних , а малороси і велеукраїнці  свідомо і без свідомості їх провалюють в парламенті, уряді і де тільки ще можливо,  висмикують і творять власний контекст, зітканий з інститутів панятлівого права, переносячи його куди тільки руки довжелезні ладні дотягнутися і ноги прудконогі дати дьору – в разі чаво; про середню клясу.., про  «high» і «posh»  клясу і про решту  переважну суху, виснажену, жевріючу клячу;

 

про підприємців, перший обов’язок яких не реінвестувати прибуток в економіку, формуючи тим самим сяку-таку, але реальну сферу економіки, створюючи робочі місця, поліпшуючи умови праці і стратегічно убезпечуючись від ризиків насамперед для себе, а тактично правильно змінювати машину щороку, потім що півроку,  джіпа на більшого джіпа, щоб не спинив ні даїшник з кущів, ні велосипедист на повороті;

 

про, насамкінець, олігархів з їх сановитими рупорами, які так і не позбудуться патернів позитивного мислення, що на Заході потрібно працювати і відпочивати по-західному, а «Тут-а і Здєс-я» – як заманеться, якщо і допоки їх, світоча нації,  добряче не поставити рачки перед Санта-Клаусом,  морозяним убивцею рахуночків їхніх оленячих, - і нехай шурують в мінливі, сезонно морозні/талі обійми Дєда М і його гарем СНіГгурочок,  малопривабливих, самозакоханих і закоханих по-само…, з халтурними тюнінгами, целюлітами, букетом шкідливих і неестетичних  звичок, стервозних і покладливих, амазонок і ракових женщін, номінально заміжніх, реально заміжніх, розлучених,  невдоволених, зрадливих,  імпульсивних, фригідних, розпусних, з через край інстинктом самозбереження і прибацано корисливих, але таких необхідних старому довгобородому імпотентові без – поки західних – диво-пігулок  для самоствердження і споминів про бурну молодість, дику юність і щасливе дитинство (счастлівоє дєтство, хи-хи !) з природними провалами в пам’яті про капусту, бузьків, велику, глибоку річечку і потім кошичок не для Мойсея на болоті.

 

Їх там снігом закидають і водою заллють, а Снігуроньки за... 

 

 

А зараз наш брат надто переобтяжений минулим, щоби, парадоксально звучить, метикувати  теперішнє і без парадоксів майбутнє. У нього невідкладна місія з визволення себе і свого народу –сім’ї – із ярма, що так історично облюбувало рід , що аж істерично, на все древо, до останньої гілочки і останнього осіннього, пожовклого,  опалого листочка.  І оте без іронії славне  Шевченкове «кайдани порвіте» його колише на вишиваному параді з жовто-блакитними стрічками, а заколихує  його « кайдани золотом повиті – не будемо побиті» - на параді іншого життя,  справжнього, не такого урочистого, святкового, одначе… - устремління не полишають.

 

Йому доконче – доконче ! – треба запаніти – джіпа, триповерхову хатину з гектаром і парканом на штири метри, і скраю, ясна річ, плюс хвартиру файну у Франківшьку , а з часом, якщо діла підуть ок, то в Кийові. А десь, підспудно, головне – щоби не минали увагою його прогрес і еволюцію сусіда добрі очі, і він, дурень провінційний, тямки-клямки не має, що сусід його живе не через одну хату і не в одному боці,  і дивиться на нього з різними відчуттями, але, в основному, з негативом – чуйка і прозірливість  в нашого брата ген-ген за хати, молодець ! Правда  у своєму обмеженому, як правило,  двоколірному кругозорі  він не осягає всієї почуттєвої гами сусідського ока, бо мистецтва якісного змішування фарб він поки що не навчений  як слід. Ми ж то пам’ятаємо і знаємо, хто більш притомно, хто менш, що існують тільки дві барви, але ж ми й свідомі своєї  хіті і спромоги не просто малювати, а писати -  шедевральні картини !  То як бути з цим не притлумленим потягом?..

 

А наразі, за великим рахунком, маємо те, що не маємо нічого. Бо поки не кожен другий, а кожен, хто  волею і неволею ще не промінявся на португалії-італії і ще не обмінявся світами.., не стане в своїм краї паном, а в центрі панком – чи хтось з його найближчих –  з джіпами, особнячками в конче-ЗАСПІ, доти  не буде українець гордо, щасливо і справедливо (!!!)  іменуватися українцем з великої, але останньої в слові букви М. Слові, і славі. Українець прагне історичної справедливості, навіть якщо вона з гірким присмаком істеричності, така його доля панська, аж тепер, нарешті ! Він довго до цього йшов, цілі віки.  Він, бідолаха, заслужив, лишіть його в спокої.

 

А тому станемо всі до бою, від Сяну до Дону, браття й сестри, за Україну – переможемо, бо ж за себе і своїх боремось, трясця !  А якщо програємо знов і знов – ні… не пустимося чужого берега остаточно, а породичаємося – геть усі ! Влаштуємо масову полігамію – мегагамію ! – щоб у тій груповусі не бачити свого, не зовсім свого, не свого і  зовсім чужого. І діти стануть правити мамою й татом, бо їх буде багато і всі вони не будуть знати, кому конкретно завдячувати своєю появою, а розумні і красиві теж будуть, - і всьо буде 4отко в нас!  Таки Так!

 

Майбутнє за фантастикою у незмінному форматі реальності. Читаймо, дивімося і ліпімо фантастику, кому як до снаги і вподоби – пізнаємо світ і себе в ньому.   Чи в-падло?


01.09.2011 Яв Назар 1809 0
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5932

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

386

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1087
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

727 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690