Папа Бенедикт XVI закликав знайти вихід з існуючої кризи

Папа Бенедикт XVI Папа Бенедикт XVI закликав учасників конференції 22 найбільш розвинених країн світу, що розпочалася 11 листопада в Сеулі, знайти відповідні інструменти для виходу з існуючої кризи, які б не ставили деякі країни у привілейоване становище стосовно інших. У листі до Лі Мен Бака, президента Південної Кореї, який буде приймати лідерів цих країн, Папа також запевнив, що Католицька Церква вважає себе заангажованою в ті питання, які будуть предметом зустрічі, та розділяє занепокоєність і побоювання її учасників. Ось про що йдеться у повідомленні Святішого Отця:

 

Його Високоповажність, пан Лі Мен Бак,

Президент Республіки Корея.

Пане Президенте, Майбутня зустріч у Сеулі глав держав і урядів двадцяти двох найбільш економічно розвинених країн світу разом з Генеральним секретарем Організації Об'єднаних Націй, керівництвом Європейського Союзу і деяких регіональних організацій, а також лідерів різних спеціалізованих установ, не лише має глобальний вимір, але й чітко виражає значення і відповідальність, які здобула Азія на міжнародній арені на початку двадцять першого століття. Головування Кореї на цьому самміті є визнанням значного рівня економічного розвитку, досягнутого Вашою країною, яка першою серед тих, які не належать до Великої Вісімки, буде приймати Велику 20 та куруватиме прийняття рішення у світі після кризи.

Зустріч на самміті має на меті вирішення дуже складних питань, від яких залежить майбутнє прийдешніх поколінь, і які тому вимагають співпраці всього міжнародного співтовариства, заснованої на загальному та узгодженому розумінні усіма народами провідної і основної цінності людської гідності, яка є кінцевою метою правильного рішення. Католицька Церква, відповідно до її специфічної природи, відчуває себе заангажованою і поділяє заклопотаність лідерів, які будуть присутні на самміті в Сеулі.

Тому я закликаю вас до вирішення безлічі серйозних проблем, що стоять перед вами, - і які в деякому сенсі постають перед кожною живою людською особою - зважаючи на корінні причини фінансової та економічної кризи, а також враховуючи наслідки заходів, вжитих для подолання кризи, та пошуку тривалих, стійких і справедливих рішень. Сподіваюся, що ви збережете чітке усвідомлення того факту, що багато прийнятих рішень як таких будуть ефективними лише тоді, коли в кінцевому рахунку будуть використовуватися для досягнення тієї ж мети: справжнього і цілісного розвитку людини.

На вас звернена увага світу, який очікує, що за спільною згодою будуть прийняті правильні рішення для подолання кризи, які не будуть особливо сприяти деяким країнам за рахунок інших. Історія нагадує нам також, що наскільки б не було важко примирити різні співіснуючі сьогодні пліч-о-пліч соціально-культурні, економічні та політичні самобутності, ці рішення, щоб бути ефективними, мають застосовуватися насамперед у спосіб, що узгоджується і шанує людську природу.

Вирішальне значення для справжнього майбутнього людства має показати світові та історії, що сьогодні, також завдяки нинішній кризі, людина дозріла до розуміння, що цивілізації та культури, паралельно з системами економічними, соціальними і політичними можуть і повинні прагнути до спільного бачення людської гідності та пошанування прав і потреб, вкладених в неї Богом Творцем. Велика 20 відповідатиме на покладені на неї надії та принесе світові істинний вихід, якщо - виходячи з різних, і навіть суперечливих проблем, від яких страждають народи землі, - зуміє окреслити особливості загального блага і показати готовність працювати разом для його досягнення.

З цими почуттями я молюся про Боже благословення для всіх учасників Самміту в Сеулі, і користуюся цією можливістю, щоб знову запевнити Вас, пане президенте, в моєму найвищому визнанні.

Ватикан,

8 листопада 2010,

Бенедикт XVI


13.11.2010 15 2913 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

124
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

779
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1755
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3326
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2260 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4456

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

613

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

549

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

536

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

575
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10172
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1007
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4490
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

801
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2602
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1018
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34267 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

459
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

528
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

870 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1087