Папа: Господь бажає вчинити кожного з нас учасником Свого співчуття

 

/data/blog/114036/4393cfd0b05446231c82470754ec15c3.jpg

 

Милосердя – засіб сопричастя. Такою була тема повчання Папи Франциска з нагоди загальної аудієнції, що відбулася у середу, 17 серпня 2016 р., під час якої він коментував євангельську розповідь про чудо помноження хлібів.

Насамперед, Святіший Отець звернув увагу на рішучість людей, що вирушили за Ісусом. Як розповідає святий Матей, Ісус, довідавшись про загибель святого Івана Христителя, сів до човна та переплив на другий берег озера, шукаючи віддаленого місця. Але люд зрозумів його намір та пішки, обійшовши озеро, випередив Його, тож коли Христос виходив із човна, то «побачив великий натовп, змилосердився над ними та зцілив їхніх недужих».

«Вражає рішучість людей, які бояться залишитися покинутими. Помер харизматичний пророк Іван Христитель, і люд ввіряється Ісусові, на Якого сам Іван вказав словами: “Той, що йде за мною, сильніший від мене”. Тому натовп всюди ходить за Ним, щоби слухати та приносити своїх хворих. І бачивши це, Ісус зворушується. Він не є холодним, Його серце не є холодним. Ісус здатний зворушуватися», – наголосив Наступник святого Петра.

Як зауважив Папа, Ісус, з одного боку, прив’язаний до цього натовпу і не хоче його відіслати геть, але з іншого – потребує самотності, молитви, часу, проведеного з Отцем. Тому дуже часто Він проводив ночі на молитві. А вдень, як це описує святий Матей, Ісус посвятився людям, а Його співчуття «не є просто почуттям», але красномовним виявом «Його бажання бути поруч з нами і нас спасати».

Коли ж прийшов вечір, Ісус стурбований тим, щоби нагодувати цих втомлених та голодних людей. Він «турбується про тих, які йдуть за Ним» та «бажає долучити до цього Своїх учнів». Отож, каже апостолам: «Дайте ви їм їсти», показуючи, що «цих кілька хлібів і рибин, які вони мали, силою віри та молитви могли бути розділеними між усіма людьми».

«Те, що Він учинив, – пояснив Святіший Отець, – є чудом, але – чудом віри, молитви, супроводжуваних співчуттям та любов’ю. Ісус розламав хліб і дав учням, а учні – людям. Вони брали хліб, ламали його і передавали іншим, а хліб не закінчувався… Господь виходить назустріч потребам людей, але хоче вчинити кожного з нас конкретним учасником Свого співчуття».

Далі Наступник святого Петра заохотив слухачів детальніше приглянутися до жестів Ісуса, Який взяв хліби, підвів очі до неба, поблагословив, розламав хліби і дав учням. Можемо зауважити, що це ті самі жести, які Він вчинив під час Тайної Вечері, та які кожен священик чинить, звершуючи Пресвяту Євхаристію.

«Християнська спільнота, – сказав Папа, – народжується та відроджується з цього євхаристійного сопричастя. Тому, жити в сопричасті з Христом є чимось відмінним від того, щоби залишатися пасивними і віддалятися від щоденного життя, а навпаки, це ще більше включає нас у взаємини з людьми нашого часу, аби давати їм конкретний знак Христових милосердя та уваги. Годуючи нас Христом, Пресвята Євхаристія крок-за-кроком також і нас перемінює в Христове тіло та духовну поживу для ближніх. Ісус бажає досягнути всіх, аби всім принести Божу любов. Тому Він вчиняє кожного віруючого служителем милосердя. Отож, Ісус бачить натовп, огортається співчуттям, помножує хліби й те саме чинить у Пресвятій Євхаристії. А ми, віруючі, отримуючи цей хліб, спонукувані Ісусом продовжувати це служіння для інших, з тим самим Ісусовим співчуттям».

Підсумовуючи, Святіший Отець звернув увагу на те, що євангельська розповідь завершується ствердженням, що всі наситилися та зібранням куснів, що залишилися. Це означає, що Ісус нічого не робить наполовину, але якщо прощає та співчуває, то до кінця, «до насичення». Він також показав учням шлях, яким вони повинні йти: «вгамовувати голод народу та утримувати його в єдності», тобто, «бути на служінні життя та сопричастя».

«Отож, просімо в Господа, щоб завжди вчиняв свою Церкву здатною до цього святого служіння, і щоб кожен з нас зміг бути засобом сопричастя в своїй родині, на роботі, в парафії, в товариствах, до яких належить, бути видимим знаком Божого милосердя, що не бажає нікого залишити в самотності й потребі. Щоби, таким чином, запанували сопричастя і мир між людьми та сопричастя людей із Богом, бо це сопричастя є джерелом життя для всіх», – підсумував Папа.

Радіо Ватикану


19.08.2016 2501 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

540
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1469
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3042
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2079 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4158
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5929

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

384

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

403

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

396

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

836
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

799
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1085
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

527
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2396
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1162
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34120 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

387
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

724 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

916
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

688