Перейменування вулиць в Івано-Франківську: скільки коштуватиме та чи треба змінювати документи

З міського бюджету не оплачують зміни табличок з номерами будинків та назвами вулиць, які знаходяться на приватній власності.

Виготовлення табличок власникам будинків лише рекомендовано, адже Закону, який би зобов’язував їх це робити, немає. 

На противагу — при внесенні змін у назви вулиць, обов'язок міської ради змінити усі аншлаги, тобто вивіски із назвами за бюджетні кошти.

Про це журналістці Фіртки розповів заступник міського голови Михайло Смушак.

За його словами, вже замінили вказівники на вулиці Лермонтова, яку перейменували на Героїв Маріуполя.

«Один металевий вказівник обійдеться приблизно у 2 500 — 3 000 гривень. У вартість входять безпосередньо аншлаг, на якому українською та англійською написана назва вулиці, забетонована стійка та робота майстрів», — пояснює посадовець.

Зауважимо, що нові назви вулиць вже з'явились на Google Maps.


Чи потрібно жителям вулиць змінювати документи?


Жителям вулиць, які перейменували, не потрібно змінювати прописку та документи на власність. Тривалість процедури перереєстрації не обмежена в часі.

У випадку, якщо жителі вулиці оформлюють спадщину, продають або переоформлюють власність, потрібно її перереєструвати. Це безплатно.

Ті франківці, які захочуть одразу після прийняття міською радою відповідного рішення замінити назви вулиць у своїх документах, матимуть змогу провести всі дії самостійно, звернувшись до виконкому міськради, який зобов’язаний надати виписку до паспорта про перейменування вулиці.

Водночас юридичні та фізичні особи, які зареєстровані за перейменованими вулицями, мають змінити адресу в реєстрі.


Нагадаємо, рішення про перейменування вулиць, які названі на честь російських діячів, ухвалили на позачерговій сесії 13 квітня депутати Івано-Франківської міської ради. Зокрема, йдеться про вулиці, що названі на честь російських композиторів, політиків, письменників та науковців.

За словами очільника Івано-Франківська Руслана Марцінківа, у місті та селах громади перейменували назви вулиці на честь міст-героїв та видатних українців.

Ця новина викликала жваве обговорення у соціальних мережах. Іванофранківці розділились на два табори: одні — підтримують рішення влади, інші — поставились до нього негативно та скептично.

Найбільше дискусій точилось стосовно перейменування вулиці Сахарова. У результаті — на прохання українських дисидентів вулицю Сахарова не перейменовуватимуть. Так, очільник міста повідомив, що деяким ділянкам переіменованих вулиць залишать імена Сахарова і Рєпіна.

«Частину вулиці Сахарова від вулиці Бандери до вулиці Коновальця залишаємо вулицею Академіка Сахарова. Від вулиці Коновальця до вулиці Чорновола — Української Перемоги.

Щодо вулиці Рєпіна — збережемо одну з вулиць Івано-Франківська, але бічна вулиця від Лепкого матиме ім'я генерала УПА Миколи Арсенича. Це — остання воля багатьох героїв УПА, які відійшли у вічність», — пояснив Марцінків.

Перелік вулиць, які перейменують:

  • вулицю Гаркуші — на вулицю Михайла Мулика;
  • вулицю Добролюбова — на вулицю Героїв Волновахи;
  • вулицю Достоєвського — на вулицю Героїв Чернігова;
  • вулицю Лермонтова — на вулицю Героїв Маріуполя;
  • вулицю Менделєєва — на вулицю Героїв Попасної;
  • вулицю Некрасова — на вулицю Героїв Охтирки;
  • вулицю Сєченова — на вулицю Героїв Миколаєва;
  • вулицю Ушинського — на вулицю Героїв Херсона;
  • вулицю Чехова — на вулицю Героїв Харкова;
  • вулицю Герцена — на вулицю Володимира Малкоша;
  • вулицю Чайковського — на вулицю Василя Сліпака;
  • вулицю Докучаєва — на вулицю Євстахія Джанджаласа;
  • вулицю Короленка — на вулицю Віри Левицької;
  • вулицю Макаренка — на вулицю Олекси Гірника;
  • вулицю Огарьова — на вулицю Мирослава Лущака;
  • вулицю Руднєва — на вулицю Святослава Пахолківа;
  • вулицю Пржевальського — на вулицю Теофіла Бедрія;
  • вулицю Ціолковського — на вулицю Івана Федика;
  • вулицю Академіка Сахарова — на вулицю Української Перемоги (не усю);
  • вулицю Данилевського — на вулицю Степана Бурдина;
  • вулицю Ковалевської — на вулицю Пластову;
  • вулицю Толстого — на вулицю Героїв Києва;
  • вулицю Глінки — на вулицю Олександра Тисовського;
  • вулицю Рєпіна — на вулицю Миколи Арсенича-Березовського (не усю);
  • провулок Червоний — на вулицю Осипа Назарука;
  • вулицю Челюскінців — на вулицю Волонтерську;
  • вулицю Технічну — на вулицю Бортнянського.

Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Консультують юрист, психолог і терапевт. В Івано-Франківську відкрили центр підтримки для маріупольців (ФОТО)

В Івано-Франківську діють соціальні програми допомоги: хто може отримати кошти

В Івано-Франківську проводять навчання з домедичної допомоги. Як записатись?

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

567
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1501
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3066
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2095 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4186
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5949

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

422

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

417

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

405

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

856
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

819
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1100
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

551
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2413
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

851
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1177
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34135 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

402
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

742 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

930
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

703