П'ять питань Департаменту освіти про карантин у Франківську

Світ заполонив коронавірус, люди самоізолюються, щоб не наражати на небезпеку ні себе, ні інших, влада закрила школи на вимушені канікули.

Та наскільки виправданий другий карантин для дітей в школах, як будуть компенсувати шкільну програму та чи позначиться це на випускниках, — Фіртці розповіла заступниця директора департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Наталія Микула.


Наталю, два тижні карантину взимку і майже три весною. Наскільки виправдані такі заходи та хто приймає рішення щодо закриття навчальних закладів?

Насправді, це у народі так називають “карантин”, але у першому випадку були “додаткові канікули”. І вводили їх для того, щоб запобігти подальшому поширенню ГРВІ та інших гострих респіраторних захворювань. Адже тоді кількість дітей, які не відвідували школи через хвороби, була 20%, а це вже межа, яка визначена санітарним регламентом. Тому, разом із медиками, Департамент освіти й науки прийняв рішення ввести обмежувальні заходи, щоб хвороби не поширювалися далі. Зараз же ми маємо призупинене навчання зовсім з іншої причини — загальнонаціональний карантин. Щоб уникнути скупчення дітей в одному місці та запобігти поширенню коронавірусної інфекції — прийняли рішення закрити всі навчальні заклади, не тільки школи. Батьки зараз активно цікавляться, чи буде введена дистанційна форма навчання, я відповідаю — ми над цим працюємо.

А як будуть компенсувати навчальну програму дітей?

Є варіант, що влітку продовжать навчання, щоб наздогнати всі теми, котрі не встигли пройти? Компенсувати проходження тем будемо через дистанційне навчання, але наскільки це буде ефективним — покаже час. Сумлінність виконання завдання — це зона відповідальності, як керівництва школи, так і учнів, а також їхніх батьків. Маю сказати, що кожен навчальний заклад має автономію, тобто все, що відбувається всередині — вирішує керівництво школи. А зобов'язати когось робити щось ми не маємо права, можемо тільки рекомендувати.

Зараз поки рекомендуємо закладам переходити на дистанційне навчання, але наскільки це допоможе компенсувати програму — поки говорити рано. Також у законі чітко прописано, що навчання у школах закінчується 1 липня (ред. - разом із державною підсумковою атестацією). Чи буде продовжено навчання для дітей — ми ще не знаємо, бо такі речі вирішує міністерство. Можливий навіть варіант, що пролонгують карантин у школах, але знову ж таки буде видно з часом. Поки я такою інформацією не володію.

Розкажіть трохи більше про дистанційну програму — що вона міститиме, як виглядатиме?

Ми у департаменті розробили інструкцію дистанційного навчання. Там прописали, як має виглядати така форма, ось приклад: відеоуроки, виконання завдань онлайн, посилання на електронні підручники, які має прочитати учень, презентації. Тут також своєрідним викликом є й умови вчителя — чи має комп'ютер вдома, доступ до мережі інтернет. Навіть обговорювали можливість проведення своєрідних уроків для дітей через телебачення, але це поки тільки на рівні ідеї.

Завдання керівництва школи — слідкувати за дотриманням всіх правил та допомагати учням і вчителям. Наскільки я знаю, деякі директори шкіл вже зобов'язали своїх вчителів зареєструватися на платформі Classroom, щоб потрохи освоювати новий вид навчання. Це допоможе керівництву шкіл спостерігати чи виконується навчальна програма і наскільки сумлінно учні роблять завдання. Також, я знаю, що у кожному класі є група у Viber, де батьки вирішують — переходити на дистанційне навчання чи ні, там можуть обговорювати завдання вчителів та спілкуватися із класним керівником. Я не можу сказати, що дистанційне навчання — це гірша форма, просто вона трохи інша, і до цього треба звикнути.

Якщо говорити про цьогорічних випускників, як ви вважаєте, чи не позначиться карантин на них?

Зараз кожен одинадцятикласник мав би обрати три основні предмети, які він хоче здавати на ЗНО та один додатковий. Як на мене — карантин, це навіть краще для них, адже вони матимуть можливість не відволікатися на ті предмети, з яких вони не складають екзамени. Це гарна можливість і відпочити від постійного навчання, і зробити акцент на потрібних предметах.

Якщо говорити про фінансову сторону — втрачаються якісь кошти від введення карантину і хто буде компенсовувати?

Взяти до прикладу заробітну плату вчителів: згідно з роз'ясненнями Міністерства освіти й науки, вона залишається на тому ж рівні, що й була. Ніхто позбавляти людей зарплати не буде, адже запровадження карантину не залежить від них, так само, як закриття шкіл через стихійні лиха, чи ремонт, або профілактику, як це було взимку. Тому переживати не варто.

Електроенергія і подача тепла у школах не потрібна в той час, коли дітей немає, тому їх можна відрегулювати так, щоб навіть зекономити у час карантину. Дезінфекція в закладах проводиться так, як і проводилась до того, нічого не змінилося. Якщо вирішать зробити додаткову дезінфекцію в школах, то таке рішення прийматиме очільник міста та комісія із надзвичайних ситуацій, але швидше всього, що фінансування виділятимуть із бюджету міста. Тому говорити, про якісь серйозні фінансові втрати поки немає сенсу.


19.03.2020 5678
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

540
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1466
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3041
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2079 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4157
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5929

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

384

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

403

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

396

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

836
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

799
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1085
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

527
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2395
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

840
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1162
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34120 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

387
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

723 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

916
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

687