Підступний анальгін

 

Для лікування хронічного болю багато хто звертається за допомогою до анальгіну. Це ненаркотичний знеболюючий засіб. Його продають без рецепта і коштує він недорого.

 



Форми анальгіну

Міжнародна назва анальгіну - метамізол натрій. Так що якщо ви прочитаєте на упаковці з незнайомим вам назвою знеболюючого препарату "метамізол natricum" або "метамізол натрію", то знайте, що це анальгін.

Вітчизняна фармакологічна промисловість випускає анальгін в 3 видах: таблетки по 500 мг, 25% і 50% розчин для ін'єкцій і свічки «Спаздолзін» по 650 мг. Існують також «дитячі» форми анальгіну - таблетки по 50, 100 і 150 мг і свічки по 200 мг.

Максимальна доза для дорослої людини - 3 г препарату на добу, для внутрішньовенних ін'єкцій добова доза становить 2 г. Не рекомендується приймати за один прийом більше 1 г. Дитяча доза - 5-10 мг на один кілограм маси тіла 2-4 рази на день.

 



Побічні ефекти

Безперечно, анальгін - це ефективне болезаспокійливий, протизапальний і жарознижуючий засіб. Але не варто забувати про його підступні побічні ефекті. Найголовніший з яких - пригнічення кровотворення. Тривалий прийом анальгіну може призвести в кращому випадку до зниження імунітету, а в гіршому - до важких захворювання крові.

Випивши одну таблетку, ви не завдасте себе шкоди. Проте якщо брати анальгін регулярно і тривалий час, то потрібно зробити аналіз крові і подумати про замінниках анальгіну - наприклад, про ібупрофен.

Не можна приймати анальгін при проблемах з роботою нирок. Крім того, після прийому препарату в окремих випадках спостерігалися алергічні реакції аж до анафілактичного шоку.

Дітям анальгін приймати не бажано, краще замінювати його парацетамолом. Анальгін можна дати дитині тільки при дуже високій температурі і обов'язково під наглядом лікаря. Незважаючи на обмеження МОЗ на використання анальгіну в педіатрії, 20% педіатрів призначають його дітлахам.


Варто утриматися від застосування анальгіну і вагітним жінкам, особливо в перші три та останні півтора місяці. Абсолютно протипоказаний анальгін новонародженому до трьох місяців!

Анальгін продається не тільки в чистому вигляді. Він міститься в баралгіні і спазмалгіні - у поєднанні з ще двома препаратами, які усувають м'язові спазми. У темпалгіні анальгін виступає в парі з заспокійливим засобом - темпідіном. А пенталгін - це тандем анальгіну, наркотичного анальгетика кодеїну, заспокійливого фенобарбіталу та кофеїну.

Невірно думку про те, що ліки, в яких анальгін міститься разом з іншими компонентами, безпечніші. Швидше навпаки. Так, поєднання анальгіну і кофеїну (в пенталгіні) набагато небезпечніше «чистого» анальгіну.

Взагалі абсолютно безпечних ліків не існує. Побічні ефекти можуть виникати після лікування навіть найменш шкідливим препаратом. Візьмемо той же парацетамол. Його застосовують майже у всьому світі як анальгетик і жарознижуючий засіб. Він не впливає на кровотворення, як анальгін, і не подразнює слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, як аспірин. Всесвітня організація охорони здоров'я навіть дала добро на його використання у ліках для малюків. Але! Парацетамолу не можна приймати багато. Є ризик токсичних явищ аж до ураження клітин печінки і нирок, що загрожує життю.

Подумайте, чи завжди ви брали знеболювальний засіб за потребою? Для зняття хронічного болю ми часто п'ємо таблетку за таблеткою день за днем. Але ж ми часто вдаємося до ліків навіть при невеликій головного болю, коли можна просто випити гарячого солодкого чаю, відпочити, виспатися.

Сильний періодичний біль ми повинні сприймати як сигнал про те, що з організмом не все в порядку. Значить, пора йти до лікаря. А ми п'ємо таблетку, заглушаємо симптоми хвороби, і забуваємо про неї до чергового нападу. У підсумку ми все одно йдемо до лікаря. Тільки вже з двома проблемами: перша, через яку ми пили таблетки, і друга, що виникла через самого анальгіну.

Звідси висновок: намагайтеся лікувати хворобу відразу, а якщо не можете обійтися без знеболюючих препаратів, дотримуйтесь заходів безпеки. Не пийте анальгін занадто часто і більше двох таблеток за раз. При введенні препарату внутрішньом'язово беріть не занадто короткі голки. Якщо анальгін потрапить під шкіру, він може викликати сильні подразнення. Слідкуйте за станом крові. Не приймайте анальгін на голодний шлунок.

Продаж анальгіну заборонений або обмежений в 34 країнах світу ще з середини 1970-х років. Вітчизняні фахівці знають про серйозні побічні ефекти анальгіну. Через багатьох випадків отруєння анальгіном в 1993-2000 рр.. гематологи і фармакологи виступали за повне зняття цього препарату з виробництва. Зрештою, вирішено було його залишити. Це пояснюється просто: на анальгін в нас величезний попит, він лідер за кількістю проданих упаковок знеболюючих засобів.



www.medknow.ru


13.01.2012 26396 1
Коментарі (1)

Olena 2012.09.23, 16:25
Анальгін це страшні таблетки, у сестрички(17 років) дуже розболілась голова, під рукою був лише анальгін, випила таблетку, через 2 хв різко розпухло лице, тіло все вкрилось прищами, пішла алергія, обморок, не могли в себе привести її,ледве спасли, відразу до лікаря відвезли, їй вкололи протиалергії щось, ніч полежала в лікарні під наглядом,оце вам одна таблетка обезболюючого, я такий стрес перенесла!!!сама заспокійливе пила пару днів після цього, доречі в неї сильна алергія на парацетамол!!! знайомий фармацевт сказала,що зараз його добавляють туди, куди не треба...
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

126
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

779
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1755
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3326
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2260 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4456

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

613

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

549

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

536

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

575
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10173
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1008
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4500
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

801
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2602
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1018
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34267 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

459
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

528
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

870 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1087