Підсумки тижня. Коли окремий випадок не є симптоматичним

 

Подією тижня номер один в Івано-Франківську стало вівторкове засідання івано-франківського виконкому, на якому розглядалось одразу кілька важливих для міста питань та деякі проблеми, які набули суспільно-політичного присмаку.

Спочатку виконавчий комітет розглянув питання про підняття тарифу на вивіз побутових відходів для населення. Мова йшла про 9 грн. 51 коп. Віктор Анушкевичус запропонував підвищення тарифу, яке почне діяти з моменту підписання додаткової угоди за умовами якої перевізники протягом півтора місяця мають закупити десять контейнерів для великогабаритних відходів, упорядкувати майданчики для сміття, погасити заборгованість перед містом (КП «Полігон»). Виникло відчуття дежавю, якось сама  напросилась аналогія з ситуацією щодо підняття тарифу на проїзд в міському громадському транспорті. Тоді міський голова також пропонував на розгляд виконкому додаткову угоду з перехідним періодом для власників маршруток, на практиці - двома місяцями невизначеності, які зовсім не на користь мешканцям міста. Схоже, це вже перетворюється на схему вирішення проблемних питань в місті. Знаючи про спірність наступного питання в порядку денному засідання, виникла думка, що якусь додаткову угоду мер запропонує підписати  власникам проблемних літніх майданчиківJ.

Однак цього не сталося. Виконавчий комітет заборонив розміщення літників на вулиці Страчених націоналістів навпроти ресторану «Цимес»та «Fabbrica», що на Вірменській. Як й очікувалось щодо першого випадку цьому передувала палка дискусія за участю представників підприємця, ОУН, КУНу, Правого сектора, громадських активістів. Варто нагадати, що на вулиці Страчених німецькі окупанти у листопаді 1943 року розстріляли 15 українських націоналістів тому це місце справді омите кров’ю. Іншим, вже  фактором сьогодення виступила давня політична неприязнь між Віктором Анушкевичусом та нардепом Олександром Шевченком. Сторона ж підприємця наближена до Шевченка. Нарешті третім чинником, яким на всякий «пожежний випадок» оперував запитувач рішення було обгрунтування бажання виконкому висловити  потенційну відмову через неприязне ставлення до євреїв в місті. Останнє Анушкевичус заперечував кілька разів: «Питання не в маніпуляції, а в позиції. Проблема не в антисемітизмі. Я ніколи не ставився упереджено до представників якоїсь нації», - вже перед голосуванням наголосив міський голова.А про другу причину (задавлений конфлікт мера з Шевченком) публічно не говорять.

 Як на мене в даному разі в інтересах громади міста потрібно вести мову інакше -  про принципи, а не одиничні випадки. Оскільки нормальне дотримання принципів унеможливлює зловживання. Не нормально, коли пиво розливають у літниках до середини листопада, деякі не мають навіть всіх потрібних дозволів, а ті, що є часто фіктивні. Контролюючі органи не хочуть, а часто й не можуть нічого вдіяти. Порушуються навіть елементарні санітарні норми, не говорячи вже про норми безпеки – згадайте хоча б літник на пірсі міського озера (опори пірсу не ремонтувались десятки років). Як же важко було б знайти крайнього в разі нещасного випадку, можна тільки уявити, адже виконком – колегіальний орган. Пивний майданчик, як писали тоді ЗМІ, «у притаманній більшості подібних закладів Франківська жлобській стилістиці», ймовірно, приніс досить непоганий дохід власнику, бо розташування «жирне». На запитання про цей літник Віктор Андрюсович відповів тільки те, що цього року такого дозволу не дадуть. Натомість громада мала почути – не дадуть не тільки зараз, а в взагалі ніколи. Чи минулорічний випадок, коли  провалилася спроба комунальників демонтувати літник на Вічевому майдані. Рішення про демонтаж незаконно встановлених літніх майданчиків було прийняте виконкомом ще на початку червня. Однак комунальники взялися за роботу майже через два місяці. Той демонтаж швидше скидався на кумедну промоакцію з наперед відомим фіналом.

На виконкомі йшлося про ще одне важливе питання - орендовану земельну ділянку біля міського озера Ріяфетом Гасімовим, що є частиною забудови озера багатоповерхівками. Термін оренди ділянки закінчився на початку  березня поточного року. На ділянці сьогодні тривають будівельні роботи. Зведено семиповерховий об'єкт, який нагадує житловий будинок. Там ж мав бути спортивно-оздоровчий центр. Виконком вирішив рекомендувати міськраді не продовжувати договір оренди. Однак остаточне слово за депутатами. Від міської влади залежить чимало якою буде подальша доля забудови міського озера та чи втілиться і якщо так, то в якому форматі проект «Вамбуду», чи буде там місце «зеленій зоні» й на якій площі.

 Традиційно є над чим подумати стосовно використання коштів міського бюджету на щорічну підтримку проектів інститутів громадянського суспільства. Нещодавно конкурс завершився. З веселого - ГО «Івано-Франківська обласна федерація бодібілдингу (культуризму) та фітнесу», проект «Проведення «Кубку України з бодібілдингу – 2015», обсяг фінансування 15000 грн.; з традиційного - ГО «Центр розвитку міста» (передвиборча структура Руслана Марцінківа), проект «Короткі історії про життя Івано-Франківська», обсяг фінансування 15000 грн. Тож тридцять тисяч з міського бюджету Івано-Франківська на демонстрацію м’язів культуристів та елемент передвиборчого піару. Велике питання до конкурсної комісії. Якось так живемо.

 

 http://ankontr.if.ua/?page=digest&p_id=47865


01.05.2015 Василь Кедик 2339 0
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

555
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1491
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3055
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2087 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4178
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5943

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

412

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

412

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

402

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

850
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

812
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1095
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

543
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2406
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

847
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1172
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34128 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

395
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

735 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

924
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

697