Пийте каву на здоров’я: 5 хвороб, які бояться кави

 

Кримська кава © Viktor Gavryliuk

 

Останні опитування Gallup показують, що 60% дорослого населення випивають, в середньому, одну чашку кави в день. Більш того, чверть визнають, що це залежність. Така кількість любителів кави не дивує. Що дивно, так це дізнатися, що кава може бути корисною для Вашого здоров’я!

 

Як і у всьому, з кавою потрібно знати міру, і зловживати нею ні до чого. Але ті, хто насолоджуються кавою у «здорових» обсягах, насправді, з її допомогою покращують своє здоров’я.

 

Деякі з цих корисних властивостей кави просто вражають – ну хто б міг подумати, що кава допомагає в боротьбі з цукровим діабетом другого типу або навіть з деякими видами раку? Тим не менш, ми дізналися, що це так.

№ 1: Цироз печінки.

Звичайно, не варто розглядати каву, як панацею від цирозу печінки. Не варто сподіватися, що вона відверне алкогольне отруєння організму. Але вона може позитивно впливати на печінку і запобігти розвитку цієї жахливої хвороби.
Якщо вірити CNN, «2 додаткові чашки кави в день можуть знизити ризик розвитку цирозу печінки на 44%».
Так що, якщо ви переживаєте про свою печінку, чашка кави – це те, що доктор прописав!

№ 2: Діабет 2 типу.

Діабет є серйозним захворюванням, яке слід лікувати за допомогою медичних фахівців. Тим не менш, кава може стати одним із способів запобігти цукровий діабет 2 типу.
«Деякі дослідження показали, що ті, хто п’ють каву — особливо ті, хто п’є багато кави — мають більш низький ризик розвитку діабету, ніж інші люди», — пише WebMD.
І хоча кажуть, що саме кофеїн є ключовим елементом у боротьбі з діабетом, дослідження показують, що це не кофеїн, а сама кава створює позитивний ефект.

Кава © Yurii Hryhorenko

Кава © Yurii Hryhorenko

 

№ 3: Серцеві захворювання.

Ефект кофеїну на серце все ще вивчається, і коли мова йде про здоров’я серця, ви завжди повинні прислухатися до рекомендацій лікаря. Тим не менш, кава насправді може бути корисною у запобіганні від смертельної хвороби серця.
У статті Tech Times під назвою «Щоденна кава знижує ризик смерті від хвороб серця» обговорюється дослідження, в якому говориться:
«Регулярне вживання кави було прямо пропорційно пов’язане з ризиком … смерті від серцево-судинних захворювань. «
Так що ті, хто стурбований здоров’ям серця можливо прямо зараз потягнуться за додатковою чашкою кави.

№ 4: Рак.

Хоча дослідження все ще тривають, вчені Американського інституту з вивчення раку заявляють:
«Дослідження показали, що певні продукти, такі як кава, можуть допомогти в боротьбі з раком.»
Очевидно, що каву не можна назвати «ліками«. Тим не менш, ті, хто регулярно п’є каву, можуть непомітно для себе запобігти розвитку раку.

Кава © Alena Vinogradskaya

Кава © Alena Vinogradskaya

№5: Хвороба Паркінсона і хвороба Альцгеймера.

Крім підтримки нормальної активності мозку, кава також може бути корисним у попередженні хвороби Альцгеймера і боротьбі з симптомами хвороби Паркінсона.
«Нові дослідження показують, що три чашки кави в день можуть запобігти хворобі Альцгеймера у літніх людей, які відчувають погіршення пам’яті,» — розповідає CBS News.
Також у дослідженні зазначається, що щоденний заряд кофеїну може полегшити симптоми перебігу хвороби Паркінсона у хворих.
Ці дослідження можуть дуже порадувати тих, у кого є ризик цих спадкових захворювань!

Кав'ярня © Anya Sysakova

Кав’ярня © Anya Sysakova


03.10.2016 2923 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

602
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1534
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3111
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2125 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4226
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5980

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

443

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

439

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

423

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

529
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10058
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

876
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

837
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

575
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2437
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

872
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1200
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34165 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

310
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

419
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

761 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

944