Планшет чи електронна книга: що вибрати?

 

Останнім часом все більше людей віддають перевагу паперовим книгам книги в електронних форматах. Природно, для читання таких книг потрібно спеціальний пристрій, так як читати їх з монітора комп'ютера або екрану смартфона не надто зручно. Багато хто задається питанням, який гаджет в такому випадку зручніше: планшет або електронна книга?

Що вибрати, планшет чи електронну книгу

У кожного з цих видів гаджетів є свої переваги і недоліки. Вибір буде залежати від того, з якою саме метою ви купуєте гаджет і яким бюджетом володієте. Давайте трохи докладніше зупинимося на плюсах і мінусах планшетів та електронних книг.

Електронна книга призначена виключно для читання книг в цифровому форматі. У ній можуть бути присутніми додаткові функції (відтворення аудіофайлів, Wi -Fi і т. д.), але основне завдання гаджета залишається незмінним. Тому всі переваги електронних книгах в даній ситуації пов'язані з їх основним призначенням.

Електронні книги оснащені так званим E-Ink екраном. E-Ink - це технологія електронного чорнила. Такий дисплей дійсно нагадує звичайний папір та забезпечує високий комфорт при читанні і більшу безпеку для зору. Оскільки зображення на екрані оновлюється лише в момент перегортання сторінки, такий дисплей споживає мало енергії, тому заряду електронної книги вистачає на кілька тижнів.

Однак дисплеї на основі електронного чорнила дорогі (в порівнянні з TFT-дисплеями) і крихкі. Крім того, вони потребують додаткового підсвічування, яке в більшості електронних книг відсутнє. Електронну книгу, як і паперову, можна читати тільки при наявності джерела освітлення. Оскільки E-Ink дисплеї чорно-білі, на них не дуже зручно читати повнокольорові видання в PDF-форматі. Для деяких користувачів недоліком є ​​також низька швидкість оновлення екрану.

Планшет чи електронна книга: що вибрати?

Планшет - набагато більш багатофункціональний гаджет, ніж електронна читалка. Він дозволяє не тільки читати книги, але й дивитися відео, грати в ігри, серфити в Інтернеті. Планшети зазвичай оснащені сенсорним екраном. Якщо електронну книгу відносять до гаджетів, то планшет - це вже комп'ютер, що має мобільний формат і  заточений в першу чергу під розваги.

Головна перевага планшета перед електронною книгою саме в його багатофункціональності. Якщо вам потрібно пристрій, здатний не тільки відкривати електронні книги, але й виконувати масу інших функцій, ваш вибір - планшет. Проте хороший планшет обійдеться вам дорожче електронної книги, крім того, його екран не так зручний для читання, як екран спеціально призначеного для цього пристрою.

Деякі користувачі в якості компромісу купують електронні книги з кольоровим TFT-дисплеєм. Мабуть, єдина перевага таких пристроїв - це їх низька ціна. Комфортність читання і час роботи від акумулятора в них поступаються книгам з E-Ink дисплеєм, а функціональність - планшетам. Тому такий гаджет варто купувати лише в тому випадку, якщо вам дуже потрібно пристрій для читання книг в електронному форматі, а в крштах ви обмежені.

Отже, однозначно сказати, що краще, планшет чи електронна книга, не можна. Все залежить від того, з якою саме метою ви купуєте пристрій. Якщо ви збираєтеся тільки читати електронні книги і турбуєтеся за свій зір, придбайте електронну книгу з E-Ink дисплеєм. Якщо електронні книги ви читаєте час від часу і цінуєте в гаджетах багатофункціональність, ваш вибір - планшет.

Ідеальний варіант, звичайно, - придбати обидва девайса і використовувати кожен строго за призначенням, але, на жаль, фінансові можливості більшості користувачів цього не дозволяють. Залишається робити вибір і чекати, поки будуть винайдені і запущені в масове виробництво кольорові E -Ink дисплеї.

 

it-tehnolog.com


06.01.2014 8965 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

236
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

817
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1814
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3357
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2283 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4489

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

645

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

574

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

551

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

584
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10190
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1033
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4921
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

832
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2626
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1051
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34284 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

481
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

546
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

890 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1104