Подорожі Україною: захоплюючі місця Івано-Франківщини, у які хочеться повертатись

До Дня Незалежності України 24 канал підготував спецпроект про наймальовничіші куточки кожного регіону нашої батьківщини. До вашої уваги – дивовижні місця Івано-Франківщини, які не залишать вас байдужими.


Івано-Франківщина – чи не найбагатша область на видовищні місця. Для любителів здорового та активного відпочинку – найвищі гори України, крижані водоспади та мальовничі високогірні села. 

А для екстремалів тут знайдуться сплави бурхливими гірськими річками, природний скеледром з давньою історією, чудові гірськолижні комплекси, кінні прогулянки та різноманітні траси для стрімкого спуску на велосипеді. 

І не менш захоплюючими та комфортними будуть подорожі для сімей з дітьми. Одним словом – атракції на будь-який гаманець і на будь-який смак.

Івано-Франківська область: які місця варто відвідати
Івано-Франківська область: які місця варто відвідати


Івано-Франківськ

Місто, яке зараз носить ім'я славетного каменяра Івана Франка, було засноване у 1662 році.

Тут багато цікавих місцин, а ще – є велике мальовниче озеро, на берегах якого люблять відпочивати місцеві жителі. Одне з найвідоміших місць міста – фонтан Яйце перед міською ратушею.

Туристам розповідають історію про те, що воно з'явилось після того, як Янукович впав тут від удару "тупим твердим предметом" в голову, який виявився яйцем.

Івано-Франківськ з висоти пташиного польоту
Івано-Франківськ з висоти пташиного польоту

На Майдані Шептицького є дві основні пам'ятки архітектури – Собор Святого Воскресіння Христового, побудований на початку 18 століття та Колегіальний фарний костел Пресвятої Діви Марії, який є найстарішою спорудою Івано-Франківська.

Ну і звісно "стометрівка" – фактично, другий після площі Ринок, центр міста, улюблене місце відпочинку місцевих, де вирує справжнє життя. Що цікаво, довжина вулиці складає не 100, а майже 500 метрів.


Чорногора

Чи не найбільше цей регіон манить найвищими горами України, які стоять на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Саме через двотисячники Чорногірського хребта більшість людей сюди і їдуть.

Бребенескул (2035 м), Петрос (2020 м), Ребра (2001 м) та Піп Іван Чорногорський (2028 м), на якому є руїни старої ще довоєнної польської обсерваторії.

Обсерваторія на горі Піп Іван Чорногірський
Обсерваторія на горі Піп Іван Чорногірський

До гірського масиву належить і найвища гора України Говерла (2061 м). На чорногірському хребті можна зустріти чимало тварин, більшість з яких занесені до Червоної книги України. Одне з найвищих високогірних озер України теж тут. Озеро Несамовите розлилось на висоті 1750 м над рівнем моря.

А навесні любителі рафтингу з'їжджаються у село Дземброня, аби сплавитися по Чорному Черемошу, гірською річкою довжиною у 87 кілометрів. 


Дивовижний світанок у Карпатах – відео Антона Бородавки



Водоспади Франківщини

Саме тут розташовані кілька наймальовничіших водоспадів України. У Богородчанському районі Івано-Франківщини у каньйоні можна побачити справжнє диво природи – Манявський водоспад, який вважається одним із найвищих в Україні та найвищим у Карпатах – висота сягає близько 20 метрів.

Вода тут спадає кількома каскадами, а біля його підніжжя сформувалося невеличке озерце, в якому неодмінно треба скупатися.

Окрім того, неподалік від водоспаду є усамітнений монастир Манявський скит, який у XVII столітті заснував виходець з Афону монах Йов Княгиницький.

Каскадний і один з найповноводніших водоспадів – Пробій – можна побачити у місті Яремче, розташованому на березі річки Прут. Висота падіння води становить 8 метрів.

Каскадний водоспад Пробій у Яремчі
Каскадний водоспад Пробій у Яремчі

Якщо вже приїхали на водоспад, гріх не глянути на архітектурні пам'ятки міста — Іллінську церкву, церкву Іоанна Милостивого і ресторан "Гуцульщина", побудований без єдиного цвяха.

Водоспад Женецький Гук утворився на потоці Женець біля сіл Микуличин і Татарів у післявоєнні роки внаслідок повені. Вода вільно падає з висоти 15 метрів.


Скелі Довбуша

Біля села Бубнище розташований скельно-печерний комплекс "Скелі Довбуша", названий на честь ватажка опришків (учасники селянського повстанського руху) Олекси Довбуша.

Неповторні форми величезних скель, гігантських каменів, у яких ви неодмінно побачите химерні образи різних істот. Висота деяких сягає 80 метрів.

Скелі Довбуша оповиті низкою легенд
Скелі Довбуша оповиті низкою легенд

Місцеві жителі розповідають, що кожна скеля відображає частину тіла Довбуша. Кожна зі скель має свою незвичну назву: Голець, Колобок, Австрійка, Парус, Тюльпан, Бівачка, Броненосець та Шуршун.

Також неподалік від скель є Мертве озеро. За легендою, саме тут Довбуш ховав свої скарби. А ще тут можна відвідати таємниче місце під назвою "Чортова ущелина", 20 см завширшки. Згідно з легендою, той, хто пройде через неї – позбудуться гріхів.


Карпатський трамвай

Вигодська вузькоколійна залізниця в Карпатах поблизу смт Вигода була побудована ще у XIX столітті – для вивозу деревини з гір.

Нині вона особливо популярна серед туристів, адже побачити неймовірні пейзажі гір з потяга – неабияке задоволення. Карпатський трамвай довезе аж до Мізунських порогів – каскадного водоспаду.

Маршрут карпатського трамвая пролягає наймальовничішими місцинами
Маршрут карпатського трамвая пролягає наймальовничішими місцинами


Косівський базар

У місті Косів є легендарний Смоднянський ринок, куди їдуть з усіх куточків країни, аби відчути гуцульський колорит на повну та знайти стародавню вишиту сорочку своєї мрії. 

Для дітлахів тут теж знайдуться особливі гостинці – солоні сирні коники та домашні півники-лизуни.

Косівський базар вражає своїм колоритом
Косівський базар вражає своїм колоритом


Буковель

Гірськолижний курорт Буковель – найбільший гірськолижний курорт України, на якому налічується близько 60 найрізноманітніших трас. Для дітей ще й діє каток та сноутюбинг.

Оскільки тут використовують снігові гармати – за гарне покриття для спорядження взимку можете не турбуватися.

У літній сезон тут можна повправлятись на скеледромі, покататися у спеціально обладнаному велопарку з трасами різної складності. А ще тут є величезне озеро, дитячий клуб і розважальний центр та багато інших розваг.

А якщо подорожуєте власним авто, то дорогою до Буковеля у селі Поляниця можна побачити незвичайну архітектурну споруду – Перевернуту Хату

Гірськолижний комплекс
Гірськолижний комплекс "Буковель" має траси як для новачків, так і для професіоналів


Віадуки Ворохти

У селищі Ворохта є 2 з 6 українських віадуків. Обидва мають понад 100 років. Кам'яний арковий міст через річку Прут є одним з найстаріших та найдовших кам'яних віадуків Європи.

Довжина архітектурного дива становить 200 метрів. А збудували його у 1895 році за часів Австро-Угорської імперії полонені італійці.

Віадук у Ворохті є одним з найстаріших у Європі
Віадук у Ворохті є одним з найстаріших у Європі


Коломия

Коломия славиться відомим на весь світ Музеєм писанок, виконаним у формі величезного великоднього яйця висотою у 14 метрів та діаметром 10 метрів.

У музеї можна побачити унікальні давні писанки не тільки України, але й з США, Канади, Чехії, Франції, Індії, Китаю, Єгипту та інших країн.

Музей писанки у Коломиї
Музей писанки у Коломиї


Фото: Guide.karpaty


27.08.2018 2892
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

572
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1505
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3072
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2101 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4198
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5958

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

427

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

423

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

409

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

525
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

859
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

823
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1104
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

556
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2419
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

855
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1182
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34141 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

405
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

748 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

933
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

713