Поїздка в Софію: куди піти і де смачно пообідати

 

/data/blog/52989/af119f0af036c7c7375ce222be65564f.png

 

Щороку столиця Болгарії Софія стає популярнішою серед туристів з різних куточків планети. Сюди приїжджають подивитися на старі поселення, погуляти старими вуличками і спробувати болгарську кухню.

Якщо ви прибуваєте в Софію літаком, то аеропорт болгарської столиці знаходиться в 10 км на схід від центру міста. З аеропорту їдуть автобусом №84. Він відправляється з інтервалом 15 хвилин. Купити квиток можна у водія або в залі прибуття.

Якщо вирішили їхати на таксі, поїздка обійдеться в сім євро і займатиме 20 хвилин.

 

Екскурсії Софією: що побачити і де знайти

Свою екскурсію Софією варто починати з місця, яке є географічним центром столиці Болгарії. Це перше поселення, вік якого становить понад чотири тисячі років. Сьогодні на цьому місці знаходиться Balkan Hotel, а також встановлений пам'ятник, пише The Independent.

Також неподалік є бронзовий і позолочений пам'ятник символу Софії, в лівій руці якої сова, яка є символом мудрості.

Загалом в центрі Софії туристи проводять більшу частину своїх екскурсій. Так, на бульварі Царя Визволителя встановлена статуя імператора Олександра II, який визволив болгар від Османської імперії в 1878 році. Через дорогу стоїть елегантна будівля Національної асамблеї, побудованої в 1879 році. Звідси треба йти дорогою з жовтої цегли на схід. Велика частина центру міста вимощена плиткою лимонного кольору, яка, як вважають, є весільним подарунком болгарського князя Фердинанда.

 

Далі слід повернути ліворуч на бульвар Василя Левскі. Дорогою ви минаєте Національну бібліотеку. Попереду стоїть золотоверхий Собор Олександра Невського на однойменній площі. Цей собор вважається найбільш вражаючою будівлею міста. Упродовж дня вхід до храму безкоштовний. При цьому працює і склеп (з  10:00 до 17:30; вхід платний) з колекцією православного мистецтва з усього Чорного моря.

 

Після обіду прийдіть на вулицю Олександра Баттенберга. Тут розташований колишній королівський палац – особняк у віденському стилі, який збудований в 1873 році. Не варто забувати, що в Софії є Національна художня галерея та етнографічний музей.

 

Втомились від пам'яток і повсякдення? Приходьте до Національного парку. Він знаходиться на вулиці Вітоша. Це чудове місце для спокійних прогулянок.

Де пообідати

У Софії зайдіть до ресторану Pri Orlite, який розташований на 19-ому поверсі за адресою вулиця Dyakon Ignatiy. Тут пропонують хорошу панораму на місто і смачну каву.

Якщо у вас не вистачає часу на візит до Pri Orlite, то в Софії є багато бутербродних, в яких готують смачні канапки з болгарським сиром і шоколадний торт. При цьому у такій бутербродній за адресою вулиця Царя Визволителя попросіть в офіціанта місце з видом на церкву святого Миколая.

Вас цікавить місцева кухня? Не проблема. Чудові страви готують за адресою вулиця Ekzarh Yosif, 44, а також на бульварі Царя Визволителя, 21. Останній ресторан показав болгарську кухню з сучасної сторони. Популярна страва: пряна свинина запечена у глиняному горщику.

Не забудьте зранку у неділю сходити до церкви. Надзвичайні враження викликає Ротонда святого Георгія. Ця крихітна кімнатка була побудована з нагоди приїзду імператора Костянтина. Ротонда святого Георгія стоїть на руїнах старого римського міста Сердіка. Недільна служба проходить о 8 ранку.

 

Шопінг

Софія – це не лише пам'ятник, але й магазини. Якщо вас цікавить антикваріат, приходьте до собору Олександра Невського. Ринок працює з 10:00 до 18:00 щодня. Тут можна знайти радянські або римські монети.

Крім того, роздрібна торгівля зосереджена вздовж частково пішохідної вулиці Вітоша. Тут можна придбати собі одяг.

 

ТСН


28.05.2014 1465 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

631
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1566
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3146
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2144 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4243
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6028

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

472

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

453

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

439

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

542
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10078
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

897
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

854
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

612
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2461
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

890
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1214
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34176 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

336
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

437
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

781 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

960