Поліція у смартфоні. Чому на Прикарпатті не став популярним корисний додаток

Сучасна людина майже не уявляє свого життя без смартфона. За даними опитування весни 2019 року, більше половини українців користуються гаджетами.

Серед молоді цей показник становить 92 %. Тому й різні підприємства, організації, установи намагаються якось йти в ногу з часом, з людьми, відтак «мобілізуються» за допомогою додатків. Поліція теж пробує, пише Репортер.

Мобільний додаток швидкого зв’язку з поліцією «My Pol» розробили ще у 2016 році. Івано-Франківська область стала однією з перших, де він запрацював. А запустили його у серпні 2018. Але за півтора роки роботи на Прикарпатті ним скористалися лише 66 людей.За даними поліції області, за цей час вони опрацювали приблизно 100 звернень. З них найбільше стосувалися ДТП – 13, хуліганства – 11. Щодо незаконної торгівлі, неадекватних або непритомних людей, а також нарко­злочинів було дев’ять звернень, тричі повідомлення про крадіжки, тричі – пошкодження майна.

Чому ж ніби корисна розробка виявилася малопопулярною? Можливо, людей стримує те, що для користування ним треба вводити купу персональних даних. «Репортер» вирішив зареєструватися та з’ясувати, чи все настільки страшно, як здається.


Анонімним лишитись не вийде

Основна умова додатку – відсутність анонімності. Повідомлення, які будуть надходити з вашого смартфона, рівнозначні звичайному виклику поліції. Тож одразу варто заповнити дані особистого акаунта – повне ім’я, телефон, електронна пошта. Це той мінімум, без якого ви не зможете користуватися додатком.

Звісно, є необов’язкові поля: фото, домашня адреса, довірена особа, наявність страховки, медичні дані (група крові, хронічні хвороби, алергічні реакції на препарати). Їх можна не заповняти, але це в разі чого ці дані можуть дуже допомогти медикам, наприклад, якщо ви знепритомнієте. І ще, важливо – реєструватися в додатку треба, звісно, завчасно, а не коли вже «горить». Скачали, зареєструвалися – все, живіть спокійно. А за потреби лише натискаєте у додатку SOS – і поліція вже точно знає, що така-то людина в біді.

Насторожив лише запит, який повторювався кілька разів, – надавати додатку доступ до даних смартфона постійно чи лише при використанні. У поліції переконують, що турбуватися не варто, адже інформацію нікому «третьому» не передають. А от без цього дозволу, бодай часткового, додаток не зможе працювати повноцінно.

«У разі небажання користувача надавати особисту інформацію, він зобов’язаний припинити реєстрацію та подальше встановлення або використання мобільного додатку», – йдеться в договорі.

В іншому угода є цілком стандартною для мобільних додатків.

Поліція у два кліки

В «My Pol» є два режими виклику поліції. Перший – кнопка SOS, затиснувши яку, ви надсилаєте сповіщення про реальну загрозу життю. Ця функція існує насамперед для того, аби зробити виклик поліції непомітним для зловмисника.

На офіційній Facebook-сторінці додатку розповідають про випадок, який стався в американському штаті Орегон восени 2019 року. Жінка, аби повідомити про домашнє насильство, змушена була набирати 911, імітуючи замовлення піци. Їй просто пощастило: диспетчер зрозумів, що це не жарт, і надіслав наряд поліції.

В інших випадках, коли загрози життю немає, варто натискати меншу, жовту кнопку. Там є різні категорії правопорушень, можна детально описати контекст. Цього року розробники «My Pol» додали нову функцію – прикріпити фото. Наступного, кажуть, можна буде завантажувати відео.

Однак поліція попереджає, що використовувати кнопку SOS у будь-якій ситуації не варто. Загроза життю – це не жарти. Для інших ситуацій розробники спростили класифікацію правопорушень у додатку – аж до інтуїтивного вибору категорії.

Поставте зірочки патрульному

Ще однією функцією додатку є оцінка роботи поліціянта. Можна ввести номер жетона та написати за бажанням розгорнутий коментар. Хоча, за словами голови пресслужби Нацполіції області Христини Максимчак, жодних додаткових привілеїв за добру оцінку патрульні не мають, це все одно «великий плюс для працівника».

За статистикою 2019 року, в Україні з 5500 звернень через додаток роботу поліції оцінили приблизно 1000 разів.

«My Pol» також містить короткі інструкції спілкування з поліцією, у випадках, якщо: ви свідок правопорушення, у вас перевіряють документи на вулиці, якщо ви стали жертвою насильства, або свідком насильства, порушень правил дорожнього руху, потрапили до відділку тощо.

За даними поліції, найбільш вдячними користувачами «My Pol» є люди з порушеннями слуху та мови. А з 2019 року додаток став у пригоді й іноземцям, адже з’явилася англомовна версія.

Також у додатку можна моніторити найважливіші новини від поліції по області та країні, знайти на мапі найближчий відділок або лікарню…

Звісно, реєструватися в додатку чи ні – вибір кожного, добре, що він у нас є. Втім, якщо людині немає чого приховувати, то «My Pol» мав би значно полегшити комунікацію з поліцією та вберегти в разі небезпеки.


21.01.2020 5393
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

558
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1494
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3058
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2090 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4182
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5945

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

414

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

414

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

403

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

852
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

815
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1097
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

546
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2408
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

849
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1174
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34130 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

399
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

737 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

926
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

699