«Потяг до Яремча» присвятили Володимирові Івасюку

 

Уже вчетверте в мальовничому Яремчі відбудеться фестиваль сучасної української культури «Потяг до Яремча». Впродовж двох фестивальних днів — 26—27 серпня — мистецький настрій свята створюватимуть українські музиканти, письменники, художники та численні його відвідувачі. До творення унікальної мистецької атмосфери долучаться письменники Тарас Прохасько, Олександр Бойченко, Юрій Іздрик, Юрій Винничук, публіцист Мирослав Маринович, музичні гурти «Пан Пупець», «КораЛЛі» «Оратанія», «The Stens», «Фліт», «Гайдамаки», Тарас Чубай, а також художники Ярема Стецик і Юрій Писар.

 

Цього року «вагони» «Потяга до Яремча», тобто фестивальні дні, матимуть своє тематичне забарвлення — творчість Володимира івасюка. Саме тому до участі в програмі «Потягаѕ» організатори запросили рідну сестру композитора Оксану івасюк. Крім того, кожен гурт, що виступатиме першого фестивального дня, виконає одну пісню Володимира Івасюка у власній обробці. Також на великій сцені художник Юрій Писар за сім-десять хвилин намалює великоформатний портрет івасюка під музичний супровід гуртів — учасників фесту. Тому поки що кінцевий вигляд полотна — таємниця для всіх, і навіть для її автора. Цю картину подарують Музеєві В. Івасюка в Чернівцях.


І найцікавіша подія цьогорічного фестивалю — зйомки римейку українського мюзиклу «Червона рута». Цій стрічці вже минуло 40 літ. «Ми не будемо повторювати сюжет, історію тієї «Червоної рути», адже хочемо показати, як змінилося Яремче — місцевість, на якій знімали цей фільм, за останні 40 років. Будемо мати надію, що нам це вдасться», — наголосила організатор фестивалю ірина Малиновська. Над стрічкою працюватимуть режисер Олексій Гуз та художник фільму Ярослав Зень, головні ролі виконають відомі українські музиканти, письменники та громадські діячі і, звісно, відвідувачі фестивалю. Не останню роль зіграють невмирущі пісні Івасюка. Готовий продукт транслюватимуть в івано-франківських кінотеатрах.


На прес-конференції Тарас Прохасько — модератор літературної частини, цілком справедливо зазначив, що саме літературна складова цього фестивалю особлива та відрізняє його від інших численних фестів. Цього року список письменників — гостей «Потяга до Яремча» є чималим, включає як молодих, так і більш досвідчених митців. Формат літературної частини буде дещо змінено, літератори не лише читатимуть свої твори, а й дискутуватимуть про любов з відомими людьми мистецтва, бізнесу та глядачами. Тема дослівно звучатиме так: «На денці серця. ЛЮБОВ — це...». «Говорячи про любов, говорять про дуже різні речі, тому не можна сподіватися від цієї дискусії якихось кльових способів, як же ж нарешті полюбити чи як любити правильно», — наголосив Т. Прохасько.


Спеціально для людей, які люблять не лише слухати музику, а й створювати її, функціонуватиме справжня майстерня «Музичний ранок». «Це щось на зразок музичного караоке, лише замість телевізора та компакт-диска у вашому розпорядженні буде повний набір музичних інструментів та професійні музиканти, котрі допоможуть вам втілити у життя свої творчі здібності», — розповів модератор «Музичного ранку» Роман Калин. Отож музику творитимуть з ранку до вечора як професіонали, так і початківці-любителі. Організатори фесту зазначили, що таким способом вони прагнуть залучити до нього людей інших поколінь, а не лише молодь — звичних відвідувачів «Потяга до Яремча».

 

Ольга МОНЧУК,

Галичина


13.08.2011 Ольга МОНЧУК 1860 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

682
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1612
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3208
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2168 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4286
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6069

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

513

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

474

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

468

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

552
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10105
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

924
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

875
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

640
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2500
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

912
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1242
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34195 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

389
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

460
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

810 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

980