Повітряні машини швидкої допомоги:  австралійський прототип eVTOL дебютує як медичний вертоліт (ВІДЕО)

Австралійський AMSL Aero представив повномасштабний прототип літака для свого Vertiia перехідного eVTOLAMSL Aero


Австралійська компанія представила новий електричний літак VTOL, який вже знаходиться на етапі передполітного прототипу. Літак AMSL Aero Vertiia може пролетіти до 800 км (500 миль) на водні, і він працюватиме як повітряна швидка допомога. Vertiia розроблений спільно з Університетом Сіднея та спеціалістами з питань автономії та датчиків Mission Systems.

Це перехідний мультиротор з вісьмома великими підпірками, встановленими на двох широких стовпах з вуглецевого волокна, що тягнуться від верхнього хвоста та нижньої передньої частини тонкої кабіни у формі стручка. Ці реквізити мають можливість нахилу від вертикального напрямку вгору для зльоту, наведення і посадки до повністю горизонтального в круїзному польоті. Наявність восьми з них забезпечує безпеку у випадку, якщо щось піде не так.

Невеликі крила прикріплені до задньої частини підпірок, нахиляються разом з підпірками, щоб вони не перекривали повітряний потік, і як тільки буде досягнута певна швидкість, ця конфігурація крила коробки дозволить ефективно здійснити політ. AMSL заявляє, що швидкість літака становить 300 км/год (186 миль/год), і він буде пілотований людиною, але матиме вбудовані автономні можливості, готовий до керування через інтернет, коли такі речі стануть законними.

На цьому зображенні не видно маленьких крил, прикріплених до задньої частини підпірок, які забезпечать підйом у горизонтальному польоті


Компанія робить великий виклик, заявляючи, що це буде "найефективніший eVTOL у світі", можливо, завдяки своїй невеликій, тонкій, дво- або тримісній кабіні та легкій конструкції з вуглеволокна. Ми зацікавилися та вирішили дізнатись більше про цей проєкт і де ще команда дизайнерів Vertiia зуміла виявити ефективність, про яку забули інші.

Діапазон буде відрізнятися залежно від варіантів накопичення енергії; AMSL працює  на відстань близько 250 км (155 миль) для акумуляторної версії, яка вимагатиме великих зарядів між рейсами, і 800 км (500 миль) на водневій силовій установці, що також дозволить швидко де завгодно заправлятися, де встановлена воднева помпа. Технологія на останньому етапі доведення, але як тільки вона запрацює, вона повинна бути для всього сегменту eVTOL.

AMSL Aero підписав партнерство з аеромедичною компанією CareFlight, яка хоче використовувати ці легкі та зручні літаки як повітряні машини швидкої допомоги, обслуговуючи віддалені громади, які не мають доступу до місцевих злітно-посадкових смуг. З уже побудованою повнорозмірною системою вуглецевого планера та нахиленого ротора, схоже, є ще багато роботи по накопиченню енергії, електроніці тощо, але AMSL заявляє, що це мета на 2023 рік як дату, до якої Careflight може почати використовувати модель як аварійний транспорт.
Запуск засобів масової інформації AMSL для VertiiaAMSL Aero

Це здається нам дуже оптимістичним; жодна з відомих компаній eVTOL, з якими ми розмовляли в Європі чи Північній Америці, не близька до того, щоб сертифікувати свої літаки. Дійсно, самі критерії сертифікації на думку Тіма Вільямса з Vertical Aerospace ще не витримані  - і це в Європі, де сектор eVTOL є дуже активним. Більшість компаній орієнтуються на 2024 або 2025 роки для початку комерційних операцій, припускаючи, що вони зможуть зібрати величезні грошові резерви, необхідні для сертифікації їх літаків. Можливо, AMSL Aero та CareFlight розглядають можливість роботи за різними правилами після запуску.
Здається, AMSL досягла вражаючого прогресу завдяки гранту австралійського уряду на суму 3 млн доларів США (2,2 млн доларів США) від проєкту "Кооперативні дослідницькі центри" та подальшим інвестиціям IP Group у розмірі 3 млн доларів США. Побудова повномасштабного прототипу літака - це не маленьке досягнення, і ми з нетерпінням чекаємо на спілкування з командою та простежимо її прогрес, коли почнуться льотні випробування в аеропорту Нарромайн, штат Нью-Йорк, приблизно за п’ять з половиною годин від Сіднея.
за матеріалами New Atlas

Читайте також:


27.11.2020 2075
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

665
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1600
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3185
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2164 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4276
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6058

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

504

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

469

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

460

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

552
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10100
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

918
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

871
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

631
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2492
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

908
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1236
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34190 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

383
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

453
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

805 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

974