"Позначається на розвитку свідомості", — психіатр Михайло Пустовойт про вплив соцмережі TikTok на дітей

Соціальна мережа TikTok набрала великої популярності, як серед дорослих користувачів, так і серед дітей.

Діти стають залежними від перегляду коротких відео, наголосив журналістці Фіртки завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету Михайло Пустовойт.

"Наразі наука не вивчила цього насправді. Але зрозуміло, що це є проблема, яку потрібно вивчати.

І взагалі ці кліпи та домінування яскравого відеоконтенту впливають, можливо, і на розвиток сприйняття та вміння поглинати інформацію, позначаються на розвитку свідомості. Але мені невідомі системні дослідження".

За словами Михайла Пустовойта, у цьому випадку найцікавіше, як залежні від соціальної мережі TikTok діти формулюють свої думки. 

"Якщо вони нічого, крім образів не сприймають, при чому образи, дія яких обмежена в такому короткому часі. Тому все ж цікаво, як в них розвивається думання. І чи взагалі можуть вони оперувати категоріями".

Батькам психіатр радить більше часу проводити зі своїми дітьми та вкладати сили у їхній розвиток.

"Спочатку батьки самі дадуть телефон, а згодом намагаються його забрати. Часто починають відбирати той гаджет, коли дитина не хоче вчити уроки, йти до школи. Але самі "присадили" на такі розваги.

Я думаю, що найбільша проблема — це те, що самі батьки не готові зараз спілкуватися з дітьми, приділяти свій час, аби розвивати стосунки чи формувати якісь спільні активності.

Потрібно більше витрачати часу на дитину. А батьки часто думають, що це має статися автоматично".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

TikTok: дитяча забавка і марне витрачання часу чи серйозна соціальна мережа?

«Про це бояться говорити»: як в Івано-Франківську функціонує обласний центр психічних захворювань (ФОТО)

Лікар-психіатр про вплив війни на ментальне здоров'я: профілактика та перші дзвіночки розладів


02.11.2024 Тетяна Сорока 1026 1
Коментарі (1)

недопацієнт 2024.11.02, 20:57

А він точно психіатр з дипломом? Бо щось нічого не зрозуміло і жодної конкретики можна, не можна, скільки часу може проводити дитина в тікток, чим замінити коли "усі дивляться"?

Діти вивчають світ з усіх джерел. Коли це вивчення, думаю, тоді це добре. Коли затягло будь-що - це проблема. Та тікток - не наркотики не алкоголь не цигарки.

Мода пішла на перебільшення "шкідливості різних джерел інформації". Випадково?

Більше переживати за інформаційне поле України для дорослих. Де наприклад, блогери опозиційні і у ЗМІ, визнаючи проблеми на фронті винять не тцкашничання і гетьманцевщину, а "Курську операцію". Накидують і накидують в ту сторону. Коли без Курської операції уже було б не 100 тис сзч, як каже депутатка Скороход (стверджує знає точну цифру але не скаже), а 500 і москалі під Запоріжжям, бо забули який стан був в армії і народу на той час, а Курська показала - що можна бити ворога і шатати його. Хоч основну задачу і не виконали по захопленню Курської АЕС, але росія більше не недоторкана і не непереможна з "тимчасовими відступами з Херсону і Харкова", а може отримувати як слід на власній території і обмежуватись цим можливості нападу. Бо як не в Курські області то 50 тис россолдат були б в Україні руйнували б якесь місто. Зрозуміло ж в політиків у владі це лише засіб "поговорити з росіянами" і тому коли не склалось то їм байдуже стає.

ТІКтоки, телеграми і взагалі інтернет став заважати і владі опозиції вести свої ігри. Тому готуються забороняти і видумують різну "шкідливість" їм.

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

573
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1505
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3075
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2101 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4198
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5958

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

427

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

423

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

409

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

525
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

859
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

823
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1104
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

556
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2419
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

855
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1182
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34142 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

406
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

748 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

933
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

713