Правда про агресора – зброя проти нього. Офіцер збройних сил розповів, як російські терористи схиляли його до співпраці (відео)

 

 

Все почалося у серпні 2014 року. Саме тоді він прийняв командування танковою ротою, яка взяла участь у важких боях з російськими регулярними військами біля Многопілля та Агрономічного. Того ж місяця через три кільця оточення з проривом виводив свою роту з Іловайська. У Новокатеринівці його танк підбили. Він та двоє членів екіпажу отримали контузії й потрапили у полон.

 

Хоча російська пропагандистська машина і досі заперечує присутність своїх військ на Донбасі, наші військові вже тоді розуміли, хто проти них воює. «Насправді це була кадрова російська армія з артилерією, з танками, з розвідувальними десантно-штурмовими підрозділами. Як людина військова, по амуніції по формі одягу по зброї, оснащенню по техніці по акценту по приналежності до вихідців із Східної Азії, було ясно, що це були військовослужбовці Російської Федерації. Крім того у них на бронежилетах було трафаретом вибито назву підрозділу. Це була третя ПДР – «парашутно-деснтная рота», на озброєнні у них перебували модернізовані БМД-2, а то, мабуть, і БМД-3. Приданий був танковий взвод. Танки були марки Т-72Б3, також модернізовані, і як раз із панівної висоти над Новокатеринівкою вели вогонь по нашій колоні».

 

Здивуванню полонених українців не було меж, коли вони дізналися, що перемовини про умови виходу наших військ так званим «зеленим коридором», які вело російське командування, були лише способом заманити українські війська у пастку, адже окупанти заздалегідь зайняли панівні позиції.

 

«Після того як я потрапив в полон, кадрові військові питали скільки нас можна чекати, «ми вас уже п’яту добу чекаємо». Значить це все вже було заздалегідь підготовлено і перемовини тривали, що буде зелений коридор, то зі зброєю, то без зброї, то без доборобатів, тільки кадрові військові щоб виходили, а насправді все було вже заздалегідь російській стороні відомо, і в них був час щоб добре підготуватися, підготувати засідки, щоб знищити колони, які виходили з-під Іловайська».

 

Згодом регулярні російські війська передали українських полонених терористам «ДНР». Це була банда, яка складалася з російських найманців, казаків, кадирівців, та українських колаборантів. Вони проводили «допити», а насправді просто знущалися. Били й хлопців з поліцейського батальйону Івано-Франківськ. «Там розмова була набагато жорсткіша. Там проводились допити. Там була класифікація військовослужбовців по їхніх спеціальностях, особливо жорстоко поводилися з розвідниками, саперами, артилеристами й танкістами. Тобто, хто більше наніс на їхню думку урону, хто, як вони казали «повбивав стариков, детей и женщин» у них. Там був також я допитаний вихідцями із Кавказу, які застосовували фізичне насилля, вони наприклад просто елементарно для всіх полонених показували кулю калібру 7,62. Вона майже схожа така як наша, насправді це була куля НАТОвського стандарту. Вони питали: «Кто знает, что это такое?» Всі голови похилили, і ніхто не відповідав, і тут з моїм везінням мене одного із натовпу, мені кажуть: «в сторону». І мене допитувати, що це за куля. 7,62 ніби, наша. Вони все ж таки хотіли, щоб я на камеру сказав, що це є снайперська НАТОвська куля, що на нашій стороні є НАТОвські військові, НАТОвські снайпера, які застосовують зброю НАТО «проти мирних жителів Донбасу». Ну і під час зйомки як раз оцими вихідцями з Кавказу були нанесені удари ногою в обличчя, а також автоматом по голові. ГП-25, підствольним гранатометом, по голові отримав удари».

 

Заради пропаганди бойовики навіть влаштовували українським військовим тури окупованим Донецьком. Задля кращої «картинки» підірвали місцевий дитсадок. «Повезли нас до Донецьку колоною. Показували зруйновані будівлі. Казали, що це садки і школи. Які знищили «укропи». Насправді це було, наприклад, житловий район Донецька, все чисто, акуратно, і посеред будинків одна будівля взірвана. І там серед руїн вони казали, що це садок дитячий. Привезли нас в Донецьк. По дорозі застосовувались засоби психологічного впливу. Постійно зупинялись і ніби жартували, а ніби і не жартували, виводили на розстріл. Кілька раз «пропонували» розстріл.

 

Після допиту у приміщенні колишнього СБУ офіцеру запропонували вибір: перейти на бік російсько-терористичних військ, або ж шпигувати для них, продовживши службу у Збройних Силах України. Передавати ворогу секретну інформацію та виконувати інші завдання.

 

«Казали, що на їхній бік уже перейшло п’ятнадцять осіб з нашого боку. Ні я, ні військовослужбовці, які перебували зі мною, не погодились. Зараз хто служить, хто де працює, спілкуємося по цей час».

 

Коли військовому одягли мішок на голову і кудись повезли, він думав, що на розстріл. На щастя, лихо оминуло. Неподалік Нового Світу під Донецьком шістдесят трьох українських військових звільнили в обмін на дев’ятьох російських.

 

Офіцер збройних сил не втрачає оптимізму і продовжує службу там, де це можливо після травми. Він знає, що у перемогу мало вірити, її потрібно наближати. Кожному на своєму місці і кожним прожитим днем.

 


14.08.2017 2060 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

567
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1501
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3067
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2095 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4186
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5949

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

422

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

417

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

405

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

856
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

819
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1100
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

551
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2413
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

851
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1177
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34135 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

402
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

742 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

930
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

703