Президент НФК "Ураган" Олександр Бубен про зменшення фінансування, підростаюче покоління та пошук спонсорів

 

 

Нещодавно "Ураган" потішив своїх вболівальників переможною серією ігор - в рамках Чемпіонату та 1/8 фіналу Кубку України проти рівненського "Кардиналу". Згодом стало відомо, що під час зимового трансферного вікна у клубі відбулися не тільки кадрові, а й фінансові зміни. Тож, щоб уникнути різноманітних пліток та недостовірної інформації, президент івано-франківського "Урагану" Олександр Бубен розповів клубній прес-службі про теперішню непросту ситуацію.



- Чи правда, що у фінансуванні НФК "Ураган" відбулися певні зміни? Яким чином вони відобразилися на діяльності клубу?
- Так, це правда. В кінці 2013 року ми отримали інформацію, що наш генеральний партнер суттєво зменшує фінансування НФК "Ураган". Якщо говорити у відсотковому співвідношенні, то партнерський пакет від ПАТ "Прикарпаттяобленерго" на 2014 рік зменшився на 70%. Це, безумовно, суттєво вплинуло на бюджет клубу і поставило нам питання-виклик: "Яким чином на даному етапі переформатувати дохідну частину і витрати клубу, щоб цей сезон завершити на мажорній ноті і зберегти команду в Екстра-лізі".

- Як відреагував на зміни колектив НФК "Ураган", особливо гравці основної команди, на яких ці зміни вплинули найбільше?
- Звісно, ця інформація стала для керівництва клубу неочікуваною, не скажу, що шокуючою, але несподіваною. Тож перше завдання, яке виникло - знайти повноцінну заміну генеральному партнеру, і збільшити пакети від інших партнерів, але, щоб витримати весь об'єм витрат, який був запланований нами напередодні, цього виявилося недостатньо. Тому друге питання, яке постало перед нами - переглянути витрати НФК "Ураган".


Як відомо, найвагомішою складовою затрат будь-якого футбольного клубу є гравці. Тому ми вирішили переглянути контракти футзалістів. Були проведені збори і гравцям "Урагану" були запропоновані умови зменшення заробітної плати та преміальних. Зазначу, що окрім спортсменів фінансові зміни торкнулися і тренерського штабу, переглянуто угоди з тренерами основної команди та ключовими менеджерами. Ми відпрацювали в індивідуальному порядку контрактні умови, і на сьогоднішній день можемо констатувати, що практично з всіма гравцями і тренерами ми погодили нові умови співпраці. Єдиною втратою для НФК "Ураган" став Павел Будняк, і до кінця ще не вирішені питання щодо подальшої співпраці з Тарасом Королишиним та Орестом Боргуном.

- Чому все-таки команду покинув Павел Будняк? Невже фінансові зміни стали основною причиною?
- Зменшення фінансування - головна причина, яка змусила подивитися на віддачу гравців і порівняти з витратами, які бере на себе клуб щодо їх утримання. Павел - якраз один з тих гравців, який на даний момент демонстрував гру нижчого рівня, аніж від нього очікував тренерський штаб, і про яку я особисто з ним домовлявся, коли підписували контракт на сезон 2013/14 років. Порадившись з головним тренером, ми дійшли спільного консенсусу і запропонували Будняку розірвати контракт і стати вільним агентом. Це дозволило нам розподілити ресурси, які ми витрачали на нього. У більшості лігах на даний момент відкриті трансферні вікна, тож, сподіваюся, що Павел без проблем зможе працевлаштуватися, адже є талановитим гравцем та хорошою людиною. Гадаю, що швидше за все він обере Польщу, адже від наших пропозицій допомогти в пошуку клубів в Україні чи Росії він відмовився.


- Чи очікуються ще якісь кадрові ротації в команді?
На даний момент вирішується питання щодо двох молодих гравців - Королишина та Боргуна. Це гравці, які ще не мають достатньо ігрової практики, тож розглядається питання переведення їх в першоліговий "Ураган-2" або ж переходу в інший клуб. Думаю, що до кінця трансферного вікна в чемпіонаті України ситуація проясниться, і ці гравці зможуть обрати для себе оптимальний варіант розвитку та подальшої кар'єри. Що стосується інших виконавців, то повторюся - до завершення цього сезону, як мінімум, контракти перепідписані.

Хочу сказати, що на даний момент в "Урагані" зібрався мабуть найсильніший склад за всю історію, тому втратити його було б як мінімум неправильно. Тож мені дуже приємно, що всі гравці з розумінням поставилися до тимчасових труднощів, і нам вдалося зберегти боєздатний колектив. Зізнаюся, що нарада з гравцями відбулася напередодні кубкового матчу з "Кардиналом-Рівне", тому у мене були певні побоювання відносно психологічного стану футзалістів. Але я дякую всім, що цей етап пережили по-чоловічому і професійно поставилися до своїх професійних обов'язків та перемогли суперника, здобувши путівку до чвертьфіналу.

- Чи будуть стосуватися ці зміни першолігового "Урагану-2" та клубної ДЮСШ?
- Ми збалансували бюджет таким чином, щоби фінансові зміни не торкнулися "Урагану-2" та дитячо-юнацького напрямку клубу. Тож все стабільно: ми зберегли ті умови, які закладали на початку сезону і будемо їх дотримуватися в 2014 році.


- Шкільний турнір якраз в розпалі, тож, мабуть, кожну школу-учасницю цікавить питання: "На якій ноті завершиться Кубок О.Бубена?"
- Шкільний турнір входить до числа тих напрямків, фінансові зміни яких не торкнулися. Тому завершення, як завжди, буде феєричним - кожна школа-учасниця отримає подарунки, а переможець - головний приз у розмірі 80 000 гривень. Також акцентую увагу, що партнери Шкільного турніру надалі співпрацюють з нами і йдуть пліч-о-пліч з організаторами Кубку до втілення шкільної мрії. Хочу запевнити, що все йде по плану і все, що ми окреслили, буде реалізовано.

- Які альтернативи виходу з цієї ситуації ви бачите?
Зауважу, що є декілька шляхів виходу з даної ситуації. Перший - мабуть найскладніший варіант - залучення іншого генерального партнера, який був би зацікавлений в співпраці з НФК "Ураган". Складний він тому, що зараз в нашій державі не найкращі часи, але ми цей шлях не відкидаємо. Друга альтернатива - пошук для кожного гравця індивідуального партнера, якого кожен футзаліст буде рекламувати особисто: через логотип на ігровій формі, участі у PR-акціях компанії тощо. Ця ідея мені подобається, я бачив її практичну реалізацію на прикладі одного з польських клубів, але в цьому напрямку нам потрібно ще серйозно попрацювати.

Третій варіант розвитку, який може розглядатися, - об'єднання двох клубів. Наприклад, нашого клубу та львівської "Енергії", адже їхній генеральний партнер - "Львівобленерго" входить в єдиний енергетичний холдинг разом з ПАТ "Прикарпаттяобленерго". Ми зі свого боку готуємо пропозиції, і до кінця квітня 2014 року плануємо їх обговорити, але чи вдасться створити спільний клуб - час покаже.

Інший шлях - розвивати клуб на ті кошти, які в нас є. Це дозволить команді на наступний сезон грати в Екстра-лізі, але ставити найвищі цілі буде нелегко. Але хочу відзначити, що на сьогоднішній день у нас достатньо фінансів, щоб не коригувати наше основне завдання на цей сезон - чемпіонство. Ми проговорили з хлопцями, що цей виклик команді повинен змусити кожного проявити характер і згуртувати колектив. Тому, сподіваюся, клуб гідно вийде з цієї ситуації. А щодо наступного сезону, то все стане відомо в травні-червні 2014 року.


- Чи розглядаються вже якісь партнерські програми?

На даному етапі готуються партнерські програми для декількох банків. Зазначу, що в цьому році "Ураган" може запропонувати генеральному партнеру, окрім регіонального висвітлення, ще й загальнодержавне - усі домашні матчі "Урагану" транслюються на всеукраїнських каналах "Спорт 1" і "Спорт 2", та в місцевих медіа.

В пакет генерального партнера також входить його представлення всіма командами клубу у різноманітних проектах, турнірах, в яких братиме участь НФК "Ураган". Звісно, я буду дуже радий, якщо партнери знайдуться в межах Івано-Франківська чи області. Тож я звертаюся до всіх бізнес-структур, їхніх керівників, які люблять футзал і пишаються, що в нашому місті є такий клуб як "Ураган", я готовий до діалогу, як і з прикарпатськими бізнесменами, так і з потенційними партнерами зі всієї України.

Розмовляла Христина ЧУЛОВСЬКА, прес-служба НФК "Ураган"


02.02.2014 1368 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

602
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1534
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3112
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2125 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4226
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5980

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

443

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

439

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

423

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

529
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10058
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

876
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

837
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

576
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2437
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

872
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1200
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34165 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

310
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

419
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

761 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

944