Причини виникнення болю у попереку та методи його лікування

Сильний та різкий біль у попереку стабільно посідає 2-ге місце серед гострих больових синдромів. Випереджає його лише головний біль. На те, що «болить спина у поясниці», час від часу скаржиться чи не кожен.

Та головне не «заїдати» біль знеболювальними, а звернутися до лікаря, який проведе діагностику, призначить правильне лікування і порадить, що робити, щоб зняти симптоматику. Інакше проблема може перерости у хронічну. 

Причини болю у попереку

На жаль, статистика говорить, що залежно від віку постійний ниючий біль в попереку турбує від ¼ до ½ населення України. Достеменно встановити причини захворювання у конкретного пацієнта, якщо це не явні вроджені патології, майже неможливо зокрема й тому, що часто спочатку воно має безсимптомний характер.

Це, до речі, вагомий аргумент, щоб періодично проходити профілактичні медичні огляди в ортопеда. В клініці IVR https://ivr.ua/ua/boli-v-poyasnice використовують сучасні методи діагностики, з допомогою яких можна виявити безсимптомні протрузії та грижі дисків, дегенеративні зміни міжхребцевих суглобів на ранніх стадіях, що дозволяє вчасно зупинити їхнє прогресування.

Сьогодні у медицині виділяють цілу низку патологічних станів, які спричиняють хронічний біль в області попереку, та від яких залежить подальша схема лікування.

До них належать:

  • пролапс міжхребцевих дисків внаслідок дегенеративно-дистрофічних змін у структурі хрящів;
  • стеноз хребетного каналу;
  • важкі форми лордозу, кіфозу або сколіозу;
  • травматичні та компресійні переломи хребців;
  • вроджені аномалії попереково-крижового відділу хребта (напр., спондилоліз, перехідні хребці);
  • доброякісні або злоякісні пухлини з локалізацією в тканинах, що оточують хребетний стовп;
  • системні захворювання скелетно-м’язової системи (напр., остеопороз) та ін.

Комплексне лікування болю у попереку

Тоді вже як жодні домашні фізичні вправи та компреси не допомагають, фаховою допомогою на варто нехтувати. У запущених випадках захворювання може нагадувати про себе не лише під час руху, як от при згинанні чи ходінні, але й у статичному положенні. Біль у попереку також може супроводжуватися спазмом та люмбаго (простріл). Часто він розповсюджується й на інші ділянки тіла.

Лікарі Інституту вертебрології та реабілітації при гострій стадії проводять інтенсивну терапію. Вона включає в себе застосування знеболювальних медикаментів або й лікувальних блокад, коли препарати вводяться локально в епіцентр болю.

Для того щоб встановити етіологію болю у попереку, в IVR в Києві, Львові та Івано-Франківську застосовують сучасні методи діагностики. Після первинного огляду, пальпації та аналізу історії хвороби пацієнту можуть призначити додаткове обстеження:

  • магнітно-резонансну томографію;
  • комп’ютерну томографію;
  • рентгенографічний знімок та ін.

Подальше лікування відбувається за індивідуально підібраною методикою та не лише усуває симптоми, але й впливає на першопричину патології. Саме комплексний підхід допомагає пришвидшити процес одужання та повернути пацієнта до повноцінного життя без болю.


29.10.2019 4777
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4160
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5933

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

390

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

840
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

802
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1088
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

728 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690