Прикарпатська преса про патріотичний вандалізм, затяжну люстрацію, сни про війну та ТОП-5 найпопулярніших книг, які хочуть прочитати франківці

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 26 лютого по 3 березня 2016 року.

 

Репортер

Часто сниться війна Франківець Анатолій Жиганов у військкомат за повісткою пішов сам. Мінометник 93-ї окремої механізованої Харківської бригади майже рік прослужив на передовій. Чотири місяці тому його важко поранили в селищі Опитному – чоловікові знесло чи не півголови. Нині Анатолій намагається звикнути до мирного життя. Через травму багато не пам’ятає, а те, що дуже хоче забути, - не може.

 

Чому люстрація повзе Усі знають, що зараз в країні триває люстрація,  але от її результати щось не дуже помітні.  За півтора року по всій Україні люстрували 890 людей, а на Прикарпатті  - аж 13. Про законодавчі заморочки, хитрість чиновників та як на ситуацію можемо впливати ми з вами…

 

Паспорт хоче пальців  Закордонний паспорт уже давно геть не дивина й не екзотика. Для більшості українців цей документ  - як дорожня сумка, валіза чи наплічник – не щодня потрібні, але мати треба. І як нині з видачею закордонних паспортів на Прикарпатті?

 

Дороги чекають капремонту Франківці хочуть жити у затишному місті. Водії роками скаржаться на стан доріг, мами жаліються, що важко тягнути дитячу коляску по пішохідних доріжках, які вже потрохи втрачають обриси тротуару. Але цього річ у місті заплановано відремонтувати кілька вулиць

 

Галицький кореспондент

Патріотичний вандалізм Минулого тижня у селі Микуличин на Яремчанщині стався прикрий інцидент: пам’ятник полеглим у Другій світовій війні, встановлений  у 1975 році, жорстоко понівечили. Місцеві жителі вказують на членів ГО «Самооборона», які не раз вчиняли самосуд і свавілля на території села. Ті ж знімають із себе відповідальність, переконують, що їх підставили…

 

Пісок копати – не хату будувати Тривалий час на Прикарпатті без належних документі та з грубими порушенням законодавства працює підприємство «Рогатинпісок». Уже майже три роки ведеться слідство, але досі винних осіб не притягнуто до відповідальності. Керівник підприємства, яке займається видобуванням піску, стверджує, що воно не працює, розкопки не проводяться понад рік.

 

Вимушені гостини Громадянин Туреччини Осман Алтінтас вже другий місяць змушений гостювати у свого родича в Івано-Франківську. А все тому, що поліцейські вилучили у нього паспорт в  громадянина Турецької Республіки під час проходження паспортного контролю у Львові в аеропорту та не дозволили вилетіти на батьківщину.

 

Повернення з пекла Наприкінці минулого року радник голови СБУ озвучив загальне число звільнених осіб, яких захопили і незаконно позбавили волі представники так званих «ЛНР» та «ДНР» за час військового конфлікту на сході України, - 2957 осіб. Ще близько 130 залишаються ув’язненні. Це офіційні дані.

 

Західний кур’єр

П’ятеро обраних  Які «зелені мешканці» Івано-Франківська охороняються законом. На території обласного центру ростуть десятки,  а може й  сотні тисяч зелених насаджень. Та лише п’ятеро з них мають статус заповідних і охороняються законом…

 

У чому б дитя не бавилося… Більшість дитячих майданчиків не мають належних їм підоснови та покриття. Останніми роками кількість дитячих  майданчиків у Івано-Франківську суттєво збільшилося. Їх встановлювала міська влада, виконуючи відповідну програму…

 

Що читають у Франківську? Топ-5 найпопулярніших книг, на котрі встановлена черга у бібліотеці. Лише скептики можуть заявляти про те, що сьогодні дуже мало людей користується послугами бібліотеки і не читає книжок…

 

Галичина

Родовища – під замок,  видобувників – на біржу? Держгеонадра, зупинивши експлуатацію двох родовищ, прирекла дві сотні спеціалістів НГВУ «Надвірнанафтогаз» на безробіття.

 

Як годують учнів в івано-франківських школах? Рішення влади скасувати безплатне харчування для дітей 1-4 класів, закономірно, сколихнуло батьківську громадськість, думки якої розділилися. Одні вважають, що  після того, як на сніданки та обіди своїх дітлахів довелося платити, якість шкільної їжі поліпшилася, другі все одно незадоволені тим, як годують школярів, а інші наголошують на тому, що такі витрати у нашій країні далеко не кожному по кишені…


03.03.2016 454 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

5451
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

482
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14676 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1721
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

992
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6409

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

770

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1585

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1378

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1264
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

625
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

771
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1676
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

704
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1000
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6053
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14341
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

370
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

672
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

587
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

907 2